Абромавичус, Данилюк та інші поділилися враженнями від спілкування з Зеленським

23 лютого, 18:53
32349
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Абромавичус, Данилюк та інші поділилися враженнями від спілкування з Зеленським - фото

Слуга народу / Студія Квартал 95

Зеленський вже приміряв на себе роль президента в серіалі Слуга народу

Журнал НВ зібрав думки експертів, дипломатів та колишніх державних посадовців про слабкі та сильні сторони Володимира Зеленського - найбільш рейтингового кандидата в президенти.

На початку лютого Зеленський зустрівся з двома колишніми міністрами-реформаторами - Айварасом Абромавичусом, екс-міністром економічного розвитку і торгівлі, та екс-головою Мінфіну Олександром Данилюком. Обидва пішли у відставку з уряду через незгоду з діями нинішньої влади. 

Коментуючи зустріч із Зеленським, Данилюк пояснив: погодився прийти, оскільки йому важливо було дізнатися, чи розуміє кандидат №1, що означає президентський пост, і чи готовий він до абсолютно нової для нього ситуації. "Зеленський адекватно ставиться до викликів і налаштований на перемогу", - ділиться своїми враженнями Данилюк.

А ось у Абромавичуса дещо інші враження від спілкування зі "слугою народу". "Ані до зустрічі, ані після неї я, за великим рахунком, не знаю, хто такий Володимир Зеленський, - резюмує екс-міністр. - Думаю, у ньому є чимала частка наївного романтизму". Обидва колишніх високопоставлених чиновники запевнили НВ, що не обговорювали з кандидатом приєднання до його команди або майбутні посади.

У той же час Абромавичус відзначив наполегливість кандидата. "Він [Зеленський] йде до перемоги, як танк", - говорить колишній міністр.

Крім того, НВ поспілкувалося з учасниками експертних зустрічей, які пройшли в січні-лютому в штабі Зеленського.

Тарас Шевченко, співголова ради Реанімаційного пакету реформ, був присутній на зустрічі щодо судової системи. Він підкреслює, що не очікував від Зеленського високого рівня знань з цієї теми. Тому Шевченко позитивно поставився до того, що лідер гонки підійшов до питання по-діловому: відразу запропонував експертам говорити про те, що конкретно президент може зробити для судової реформи. "Зеленський хотів чітко зрозуміти, що ось це він може зробити, а це - ні", - згадує експерт.

Ще Шевченко уточнив, що, на відміну від багатьох інших вітчизняних політиків, Зеленський продемонстрував здатність більше слухати аналітиків, аніж висловлювати їм свою позицію, намагаючись завоювати довіру.

Але далеко не всіх зачарував шоумен. За інформацією НВ, яку підтвердили відразу кілька джерел у дипколах, нещодавно Зеленський зустрічався з послами країн Євросоюзу в Україні. За словами одного із західних дипломатів, який спілкувався з безпосередніми учасниками цього напівофіційного рандеву, кандидат не справив великого враження на послів. Навіть більше, їх вразило поверхове розуміння Зеленським внутрішніх і зовнішніх політичних процесів. 

Нагадаємо, актор є лідером президентських перегонів за даними соціологів - у тому числі опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 31 січня по 10 лютого 2019 року.

Згідно з опитуванням КМІС, якби вибори проводилися на початку лютого, за Володимира Зеленського проголосували б 26,9% респондентів, за Петра Порошенка - 17,7%, за Юлію Тимошенко - 15,8%.

Читайте повну версію цього матеріалу в свіжому номері журналу НВ - №6 від 21 лютого 2019 року

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською