ЗМІ склали три сценарії закінчення війни Росії з Україною

2 коментувати
Внутрішня консолідація дозволить Україні перемогти Росію

Внутрішня консолідація дозволить Україні перемогти Росію

Журналісти Лига.net проаналізували від чого залежить перемога в російсько-українській війні й сформулювали три можливі сценарії її закінчення

"У цьому році російсько-українська війна може закінчитися. Амбітні плани тісно пов'язані з мінськими угодами і переговорами Вашингтона і Москви. ... Поки що Україні вдавалося політично маневрувати, прив'язавши до мінських угод заморожування економічних зв'язків Росії з ЄС. Однак боротьба стає складнішою через внутрішньоукраїнські політичні розбірки", - пише видання.

У результаті розмов з високопоставленими чиновниками, політиками, українськими та іноземними дипломатами, переговірниками автори виробили три можливих сценарії - хороший, поганий та "інший".

Хороший сценарій

Українська оборонна реформа повинна виключити для Росії військовий тиск. Внутрішня консолідація та боротьба з корупцією дозволять пройти шлях реформ і почати процес деолігархізації. Економічно необхідно стабілізувати курс гривні, зупинити падіння й почати зростання економіки.

У той же час до 31 липня офіційний Київ повинен переконати ЄС ще раз продовжити санкції проти РФ. У цьому разі до кінця року, за умови низьких цін на нафту, наголошується в статті, Москва проїсть резерви.

"Успіх минулого року - це добре, але мало. Треба продовжити санкції знову. Не можна дозволити Росії зіскочити", - заявив співрозмовник у Міністерстві закордонних справ.

У разі продовження санкцій цього літа, до кінця 2016 року вартість агресії для РФ збільшиться до астрономічних цифр: сума всіх втрат за два роки може досягти, за різними оцінками, 500 млрд - 1 трлн дол.

"Росіяни вже стали поступливішими. Ніякого Мінська-3 не буде. Група супротивників війни в Москві набирає сили", - говорить високопоставлене джерело в Адміністрації президента України.

Джерела сходяться в думці, що Росія "рухається до катастрофи". "Навряд чи в нинішніх кордонах Росія має майбутнє. Процеси вже почалися. Якщо грошей не стане, незворотні процеси розпочнуться з Чечні, яка вже зараз вимагає, щоб секвестр бюджету РФ не торкнувся вотчини Рамзана Кадирова", - говорить одне з них.

Кінцева мета "хорошого сценарію" - укріплена Україна на тлі ослабленої та позбавленої реальних важелів тиску Росії. Україна продовжить реформи, почне боротьбу з корупцією, зблизиться з НАТО і ЄС. Війна в Донбасі до певного часу перетвориться на заморожений конфлікт.

Поганий сценарій

Режим у Росії буде намагатися всіма силами в найближчі півроку домогтися результату на трьох рівнях - військовому, політичному й економічному - щоб влітку зняти санкції і спробувати повернути доступ до західних кредитів, технологій та інвестицій.

"Поганий сценарій" підстьобують внутрішні політичні розбірки в Україні. Якщо Москві вдасться вплинути на ситуацію - країна піде на дострокові вибори. А значить в Україну знову повернуться передвиборні потрясіння, що виключають консолідацію й реформи.

Нещодавня заява прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про необхідність всенародного референдуму щодо внесення змін до Конституції внесла ще більший розбрат в хитку коаліцію.

"Відразу після ініціативи Яценюка з референдумом між прем'єром і президентом відбулася жорстка розмова на підвищених тонах. Самому президенту по телефону довелося пояснювати союзникам на Заході нові реалії", - йдеться в статті.

Подібні відносини між БПП і НФ, внутрішні конфлікти в уряді та перепалки в коаліції додають балів російській грі та підвищують шанси "поганого сценарію". Президенту доведеться знайти спільну мову з командою прем'єра. В іншому випадку неминуче виникнуть проблеми в протистоянні з РФ.

Якщо "поганий сценарій" буде реалізований, влітку Росія позбавиться від більшої частини санкцій, а Україні доведеться вирішувати свої проблеми самостійно.

Інший сценарій

Видання зазначає, що існує ризик, що для Вашингтона тема російсько-української війни може опинитися в пакеті компромісів. Зрозуміло - часткових, але все-таки компромісів за рахунок українських інтересів.

При цьому у Москви абсолютно несприятливий фон для переговорів з Вашингтоном: наближається підсумковий звіт по MH17 та інші військові злочини гібридної армії РФ в Україні, кілька міжнародних багатомільярдних позовів, особисті звинувачення на адресу Путіна в корупції та замовних вбивствах, абсолютна відсутність союзників і підтримки, падіння цін на нафту та іншу сировину, втрачені контракти в Ірані і в Азії, розлад у Митному союзі, нові шовкові шляхи в обхід Росії з Китаю, енергетична незалежність України, нові канали доставки енергоносіїв в ЄС з країн-конкурентів РФ, розрив з Туреччиною, втеча іноземного капіталу з Росії, справа в Гаазі про етнічні чистки грузин в Південній Осетії в 2008 році.

Однак на засіданні тристоронньої комісії 27 січня, за свідченням учасників, Москва знову висувала вимоги без натяку на компроміс. "Вони розуміють, що їх вимоги не будуть виконані. Але все одно роблять одне і те ж", - розповіло джерело в мінській делегації.

Наголошується, що російська сторона в контактній групі непорівняно слабкіша української і сенсу в цих переговорах мало. "77-річний Володимир Горбулін, 77-річний Леонід Кучма, 74-річний Євген Марчук - три ветерана української політики, рівним з досвіду яким у Росії немає. Маючи широкий карт-бланш на переговори, українська делегація змушена кожен раз спостерігати, як друга сторона не опускає телефони", - йдеться в матеріалі.

Альтернативний сценарій передбачає, що союзники України не зацікавлені ні в "хорошому", ні в "поганому" варіанті. Адже хороший для України сценарій означає, що рано чи пізно Євросоюзу разом з США доведеться вирішувати проблему Росії, що розпадається. А це надто важке завдання для нинішніх світових лідерів, підсумував автор.

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: