Прокуратура озвучила статистику з ухилення від мобілізації в Києві

2 коментувати
Мобілізація в Києві: понад 600 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності

Мобілізація в Києві: понад 600 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності

У 2015 році у Києві за ухилення від призову за мобілізацією притягнуто до кримінальної відповідальності троьох чоловіків

Як повідомили у столичній прокуратурі, ці чоловіки пройшли військово-медичну комісію та були визнані придатними для служби. "Достовірно знаючи про обов'язок з'явитися до призовного пункту, військовозобов'язані чоловіки ухилилися від прибуття", - сказано в повідомленні.

Також пред'явлено шість підозр у скоєнні таких злочинів. Ще понад 600 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності військовими комісарами.

"Способи ухилення від строкової військової служби або від призову за мобілізацією можуть бути різними: підробка документів про хворобу, виїзд з місця постійного проживання, навмисне заподіяння собі тілесних ушкоджень та інші. Але потрібно пам’ятати, що за такі дії настає кримінальна відповідальність - від 3 до 5 років позбавлення волі (ст. 336 КК України)", - наголосив заступник прокурора Києва Анатолій Корж.

За його словами, військові комісари направляють в органи міліції повідомлення про осіб, які ухиляються від призову за мобілізацією.

"В основному така інформація міститься в поданні, до якого додаються матеріали особової справи військовозобов'язаного та інші документи. Ці дані є підставою для відкриття кримінального провадження і початку слідства", - повідомив заступник прокурора Києва.

Як повідомлялося, в Україні 17 серпня завершилася шоста, остання із запланованих Генштабом на 2015 рік, хвиля мобілізації. В її рамках вдалося мобілізувати понад 60% від запланованої кількості військовозобов'язаних.

Серед основних проблем Міноборони назвало такі випадки ухилення громадян від призову: відмова приймати повістку вдома, виїзд на проживання в інші міста та за кордон, звільнення з роботи.

За офіційними даними в Україні ухилялися від мобілізації 26,8 тис. осіб.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: