Луценко: Очікується рішення про екстрадицію Каськіва в Україну

0 коментувати
Слухання по справі Каськіва в Панамі очікується протягом 48 годин
Фото: Пора

Слухання по справі Каськіва в Панамі очікується протягом 48 годин

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що екс-глава Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів затриманий в Панамі і наразі очікується рішення про його екстрадицію

У коментарі РБК-Україна Луценко сказав, що слухання по справі Каськіва повинно відбутися протягом 48 годин.

"У разі його згоди на добровільну видачу, екстрадиція відбуватиметься за спрощеною процедурою і триватиме до 30 днів для узгодження всіх процедурних питань з українською стороною (надання даних представників України, які прибудуть в аеропорт Токумен (Панама, - ред.) для здійснення передачі та узгодження всіх логістичних питань)", - зазначив генпрокурор.

Він також додав, що у разі відмови Каськіва від добровільної видачі Україні законодавством Панами надається 60 днів для захисту своїх інтересів і подачі контраргументів на матеріали справи проти нього.

"Однак, панамська сторона запевняє, що поки не бачить підстав для відмови у видачі Каськіва", - сказав Луценко.

За його словами, в даний час в діях Каськіва на території Панами не виявлено порушень кримінального законодавства країни.

"У разі вчинення Каськівим кримінального злочину це не стане перешкодою до його видачі, оскільки Україна і Панама зможуть домовитися про подальше повернення громадянина України в Панаму для проведення суду та відбування покарання (така практика використовується при видачі громадян США)", - додав генпрокурор.

Раніше Луценко вже повідомляв про затримання Каськіва в Панамі. Але без подання оригіналу українською стороною, переданого дипломатичним шляхом, не було підстав повноцінного затримання. Зараз оригінал подання передано панамської стороні.

Владислав Каськів став скандально відомим на посаді глави Держінвестпроекту.

Найгучніший скандал з Каськівим виник навколо будівництва LNG-терміналу, який повинен був бути побудований на Чорноморському узбережжі України до 2014 року. Він повинен був дозволити Україні приймати куплений на міжнародних ринках зріджений природний газ в обсязі 10 млрд куб. м, щоб знизити залежність України від російського газу. Координацією цієї роботи займалося саме Держагентство Каськіва.

У 2012 році Держагентство підписало угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa, від імені якого підпис під контрактом поставив якийсь Хорді Сарда Бонвехі. Незабаром Gas Natural Fenosa заявила, що жодних документів не підписувала, а Хорді Сарда Бонвехі взагалі не є її представником. У підсумку виявилося, що договір про будівництво LNG-терміналу Держагентство Каськіва підписало з фіктивною особою, який виявився лижним інструктором. Каськів за цей скандал відбувся лише доганою.

Незабаром агентство Каськіва відзначилося в новому проекті – будівництві так званого Повітряного експреса, швидкісного залізничного сполучення між Києвом і Борисполем. Гроші на фінансування дороги давав Китай, отримувало – Держагентство Каськіва.

Перший транш у розмірі $52 млн, як повідомлялося, був виділений в 2013 році і спрямований на виконання проектних і підготовчих робіт. На цьому етапі будівництво Повітряного експреса і закінчилося. Нинішнє керівництво Мінінфраструктури взагалі вважає, що в проекті немає необхідності.

За інформацією МВС України, Каськів вивів з України понад 250 млн. гривень.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: