Офіс генпрокурора розсекретить матеріали справи про Іловайський котел

5 серпня 2021, 17:28

Офіс генерального прокурора вирішив розсекретити матеріали кримінального провадження щодо організації і бойових дій в районі Іловайська. Про це повідомляє пресслужба ОГП.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова 5 серпня зустрілась із рідними українських військових, які загинули, потрапили в полон або зникли безвісти під час подій в Іловайську в серпні 2014 року.

Відео дня

За словами Венедіктової, СБУ вже направила клопотання про розсекречування документів до Генштабу ЗСУ та інших органів. На сайті Офісу генпрокурора збираються зробити розділ, присвячений Іловайським подіям, на якому опублікують копії розсекречених матеріалів.

«Суспільство має знати правду», — заявила Венедіктова.

Генпрокурорка розповіла, що розслідування Іловайської трагедії триває за двома напрямками: організація вторгнення з боку РФ і вбивство українських військових, а також перевірка можливої ​​халатності військових з керівництва антитерористичною операцією. В ході розслідування допитали понад 900 потерпілих і свідків, дослідили понад 1600 бойових документів. У матеріалах провадження понад 300 томів, зокрема понад 70 з грифом обмеженого доступу.

В рамках провадження повідомили про підозру першому заступнику начальника Генштабу ЗС РФ і колишньому начальнику Головного управління Генштабу ЗС РФ, який зараз працює заступником міністра оборони РФ. Двом російським генералам повідомили про підозру, вирішується питання про те, щоб оголосити їх у розшук.

В кінці серпня 2014 року українські війська зазнали найбільших втрат за весь час бойових дій на Донбасі. Ці події вплинули на хід всієї війни і стали відомі як Іловайська трагедія або Іловайський котел.

Українські сили опинились в оточенні з низки причин, головною з яких було вторгнення регулярних російських військ, що призвело до значної переваги агресора як за чисельністю особового складу, так і за кількістю військової техніки.

За даними Національного військово-історичного музею, протягом цих днів загинули 368 українських військових, 18 досі вважаються зниклими безвісти. З усіх загиблих українських бійців 254 людини були вбиті безпосередньо під час виходу з оточення по т.зв. «зеленому» коридору.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X