ТОП-23 найкрасивіших місць України

6 коментувати
ТОП-23 найкрасивіших місць України
Україна - це не тільки багата історія і відома на весь світ жага свободи. Україна - це те, що нас оточує. До 23-ї річниці незалежності України Новое Время підготувало перелік з 23-х наймальовничіших та найвизначніших місць країни

Аккерманська фортеця

Аккерманська фортеця на території міста Білгород-Дністровський в Одеській області - одне з найбільших і добре збережених фортифікаційних споруд в Україні.

Перша фортеця на території Білгорода була побудована восени 1596 року на високому мисі Білої гори, на місці античного міста Тіра. З півночі фортеця омивається водами Дністровського лиману, з інших трьох сторін оточена ровом шириною 13.5-14 м та первісною глибиною 20 м.


9

Перша фортеця на території Білгорода була побудована восени 1596 року. Фото: fortecya-bd.com


Білий слон - обсерваторія на висоті 2000 м

На одній з найвищих вершин Карпат - горі Піп Іван (2028 м) - знаходиться будівля обсерваторії Варшавського університету, де до Другої світової війни проводилися постійні астрономічні та метеоспостереження.

У 2011 році в рамках українсько-польського співробітництва було вирішено відновити колишню обсерваторію. Очікується, що тут відкриються метеорологічна станція, біологічний стаціонар з вивчення рослинності Карпат та інші наукові центри.


Вилково - українська Венеція

На крайньому південному заході України в Одеській області є свій аналог Венеції. Містечко Вилкове, розташоване в дельті Дунаю, поцятковане безліччю штучних каналів, які місцеві жителі називають єриками. Тому човен тут такий же популярний засіб пересування, як і автомобіль.

В даний час деякі єрики повністю засипані, багато з них обміліло. Поплавати по місту зараз можна лише в старій частині Вилкове.

Крім каналів, місто примітне тим, що тут донині живуть старообрядники.


ВІДЕО


Олешківські піски Сахари в центрі Європи

Не варто їхати за кордон, щоб відчути гаряче дихання пустелі і побачити нескінченні піски. У Херсонській області за парканом штучних лісів прихована справжня пустеля. Українська пустеля, відома як Олешківські піски, що утворилася в результаті людської недбалості і стала унікальним природним явищем у цих широтах.

Офіційно, Олешківські піски є найбільшою піщаною пустелею в Європі, насправді - єдиною. З супутника пустеля виглядає як маленька жовте пляма на лівому березі Дніпровського лиману. Понад 150 тисяч гектарів - 30 кілометрів від заходу на схід і 150 км з півночі на південь - покриті нескінченними піщаними барханами.Долина нарцисів

У чотирьох кілометрах від міста Хуст у Закарпатській області знаходиться унікальний ботанічний об'єкт – найбільша в Середній Європі популяція нарциса вузьколистого (Narcissus angustifolius), яка збереглася з післяльодовикового періоду.

Навесні, в період масового цвітіння, місцевість вкривається суцільним білим килимом квітучих нарцисів, помилуватися яким приїжджає безліч туристів.


http_www_panoramio_com

Фото: panoramio.com


Долина привидів на горі Демерджі

По дорозі з Сімферополя до Алушти можна побачити дивовижні пейзажі - на південно-західному схилі гірського масиву Демерджі височать кам'яні стовпи у формі химерних фігур, що нагадують людські.

Найбільша з природних скульптур – знаменитий Палець Петра I, висотою в 25 метрів і п'ять метрів в ширину. До речі, саме в Долині привидів знаходиться знаменитий "горіх Нікуліна", де знімали епізод для фільму Кавказька полонянка.


dolina-prividenij-letom

Природні скульптури стовпів, веж і кам'яних грибів розставлені до самої вершини гори. Фото - 7ways.com.ua


Кам'янець-Подільська фортеця

У Хмельницькій області в місті Кам'янець-Подільський зберігся справжній середньовічний замок. Коли замок був побудований - достовірно невідомо. За найпопулярнішою версією, Стару фортецю збудували у другій половині 14 століття литовські князі Коріатовичі, однак деякі вчені стверджують, що замок на цьому місці існував з часів Київської Русі.

Стара фортеця складається з одинадцяти веж, з'єднаних по периметру кріпосними стінами. Є на території замку і частково відкритий підземний хід, який, згідно з легендами, вів до Хотинської фортеці.


18812847fc0c530a6dd26e9bd9e62db1_01

Фото: iloveukraine.com.ua


Національний дендрологічний парк Софіївка

Софіївка - одне з найкрасивіших рукотворних чудес України, пам'ятник світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII століття. Щорічно парк, що займає близько 180 га, відвідують понад 500 тисяч осіб.
Софіївка заснована в 1796 році власником міста Умані, польським магнатом Станіславом Потоцьким та названа на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької.

По руслу річки Кам'янка споруджено ряд штучних басейнів та ставів: Верхній та Нижній, водоспади, шлюзи, каскади, підземна ріка Ахеронт (завдовжки 224 м). Парк прикрашають Левкадська і Тарпейська скелі, гроти, павільйони, альтанки і антична скульптура.


b7728-03


Яблуня-колонія

Незвичайна яблуня, віком понад 220 років - одна з найбільш химерних дерев у світі. Колонія, що складається з 15 пов'язаних між собою родинних дерев, займає площу більше тисячі квадратних метрів.

Згідно з легендою, яблуню посадив князь Петро Сергєєв роду Мещерських, і після його смерті дерево почало тужити за ним, пригинаючись до землі. Знаходиться дивовижне дерево в місті Кролевець Сумської області (вулиця Андріївська, 71), куди можна дістатися залізницею чи авто.


9370ec69d36cd18d418786a76504103e_600x1000

Фото: iloveukraine.com.ua

Тарханкут

На західному узбережжі Криму, в трьох кілометрах від селища Оленівка, тягнеться Джангульське зсувне узбережжя – дивовижний пам'ятник незайманої природи, оголошений заповідником. Обвали, осипи і величезні зсувні масиви, а також віддаленість від великих міст і туристичних центрів надають північно-східному узбережжю Тарханкуту дикий суворий вигляд.

Інша частина мису Тарханкут під назвою Атлеш складається переважно з мальовничих скель. Саме в цих пейзажах знімали фільми Людина-амфібія і Пірати XX століття. Сьогодні в районі мису Тарханкут найбільш екологічно чиста акваторія Чорного моря, завдяки чому ця місцевість стала меккою для дайверів і підводних фотографів.


.jpg

Вода в районі Тарханкуту найчистіша в акваторії Чорного моря. Фото: tarkhankut.com


Святогір'я


Близько найпівнічнішого міста Донецької області, на крейдяних виступах вздовж правого берега річки Сіверський Донець, розташувався унікальний історико-архітектурний заповідник Святі гори. Основою заповідника є Свято-Успенська Святогірська лавра, яка складається з комплексу релігійних споруд і крейдяних печер, які були заселені ченцями-пустельниками ще з XI століття. Близько 1624 року тут був заснований Святогірський Успенський монастир.

До складу заповідника входить також пам'ятник Артему (Ф. А. Сергєєву) роботи відомого українського скульптора Івана Кавалерідзе. Це єдиний з тих, що дійшли до цього часу, скульптурний твір у стилі кубізму.


3

Пам'ятник Артему роботи Кавалерідзе - рідкісна скульптура в стилі кубізму


Базальтові стовпи

У Костопільському районі Рівненської області розташоване унікальне творіння природи, геологічна пам'ятка природи - Базальтові стовпи.

На родовищі базальтів площею 0,8 га підноситься гряда вражаючих уяву колон-багатогранників. Стіна стовпчастих базальтів розтягнулася на 320 метрів.

Базальтові стовпи - це магматична порода, яка має в поперечному перерізі форму від чотиригранників до семигранників. Товщина стовпів коливається в межах від 0,6 до 1,2 м, а висота - від 3 до 30 м.


bazalt9

Фото: 100travels.com.ua


Мармурова печера

Одна з п'яти найкрасивіших обладнаних для відвідин печер світу знаходиться поблизу села Мармурове в Криму, яке і дало їй назву. Згідно з легендою, карстову печеру в гірському масиві Чатир-Даг недалеко від Сімферополя знайшов у 1987 році пастух, що втратив свою вівцю, а вже через два роки сюди почали з'їжджатися туристи.

Величезні галереї сталактитами і сталагмітами розділені на окремі зали. Протяжність розвіданих ходів перевищує 2 км, глибина - 60 м. Довжина обладнаних екскурсійних маршрутів - більше 1 км. Збираючись в печеру, слід врахувати, що температура повітря на екскурсійної ділянці постійно тримається на позначці + 9°С.


p6280043

Фото: onixtour.com.ua


Хотинська фортеця

У місті Хотин Чернівецької області знаходиться одна з найкраще збережених пам'яток Русі, зарахована до так званих семи чудес України. Історики датують створення фортеці X-XVIII століттям. За час свого існування фортеця побачила чимало воєн, битв і облог.

Хотинська фортеця ставала знімальним майданчиком для більш ніж 50 популярних художніх фільмів, серед яких Радюка, Захар Беркут, Балада про доблесного лицаря Айвенго, Д'Артаньян і три мушкетери, Чорна стріла, Тарас Бульба, Лицарський замок.

З 2012 року на території фортеці проходить міжнародний фестиваль історичної реконструкції середньовіччя Середньовічний Хотин.


xotin1

Мокра пляма на стіні фортеці з'явилася після того, як був засипаний рів, що оточує фортифікаційну споруду


Озеро Синевир

Високогірне озеро Синевир, відоме також як Морське око, знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря в межах природного парку Синевир, і є найбільшим в Карпатах. Через невеликий острів посеред водної гладі, з висоти воно й справді схоже на гігантське око.

За старовинною легендою, ім'ям Синь звали колись блакитнооку княжну, що жила тут, а Віром - закоханого в неї пастуха, якого вбив батько Синь, що не бажав бачити в своєму будинку бідняка. Страждаючи за коханим, дочка нібито виплакала ціле озеро сліз. Насправді ж озеро утворилося близько 10 тисяч років тому, коли зсуви перекрили річкову долину.

В даний час озеро займає близько 4,5 га, а його глибина досягає 10 м (найглибша точка - 22 м). Вода в озері кришталево чиста і здається яскраво-блакитною.


synevyr-1


Чуфут-кале

Караїмське місто-фортеця Чуфут-Кале, яке знаходиться в 2,5 кілометрах від міста Бахчисарай, було засноване приблизно в V-VI століттях. У часи Кримського ханства у фортеці тримали високопоставлених військовополонених, там же розташовувався і державний монетний двір.

На сьогоднішній день Чуфут-кале – це, переважно, руїни та рукотворні печери. У найдавнішій його частині знаходяться залишки мечеті і мавзолей дочки золотоординського хана Тохтамиша Джанике-ханим, датований 1437 роком. Добре збереглися тільки два караїмські храми-кенаси, а також невелика садиба з двох будинків, яка слугує музеєм.

У сусідньому Бахчисараї знаходиться пам'ятка історії та культури загальносвітового значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури - Бахчисарайський Ханський палац (Хан-Сарай). З XVI століття на території комплексу збереглися палацові лазні з куполоподібними дахами, однією з головних визначних пам'яток також є фонтанний дворик, де розташований знаменитий Сельсебіль, відомий як Фонтан сліз


1024px-cave_city

В найдревнішій частині міста збереглися численні вирубані в печерах господарські приміщення


Золота підкова України

У 1970-х роках три замки Львівській області, Золочівський, Олеський та Підгорецький, що найкраще збереглися до наших днів – були об'єднані в один туристичний маршрут, так звану Золоту підкову.

Золочівський замок був зведений в 1634 році польським магнатом Якубом Собеським, чий син Ян III Собеський у 1674 році став королем Польщі.

У XIX столітті замок служив в'язницею спочатку австрійським, а потім радянським, польським і німецьким урядам. Під час реконструкції у дворі замку були знайдені загадкові камені, прикрашені готичними написами і датовані XV століттям. Вважається, що їх поява тут пов'язана з напівміфічними лицарями-тамплієрами.


800px-zoczw_-_twierdza_02

Фото: Jan Mehlich


Олеський замок, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича орієнтовно у XII-XVIII ст. – єдиний збережений замок часів Київської Русі і найстаріший зі збережених у Львівській області.

Споруда знаходиться на 50-метровому пагорбі у південно-східній частині Бузької низовини і неодноразово ставала жертвою стихії: замок зазнав і землетрусу, і пожежі від ударів блискавки.

На сьогоднішній день у відновленому замку діє філіал Львівської галереї мистецтв і музей.


7412a4d99a594ab907afc61d1d1f90a0olesko

Фото: lvivgallery.org


Підгорецький замок - ренесансний палац, оточений системою ровів і валів, замислювався в 1635 році гетьманом Станіславом Конецпольським як резиденція для відпочинку, яка за красою та рівнем розкоші перевершувала б всі європейські королівські резиденції.

Під час Другої світової війни в палаці був організований госпіталь, а після закінчення бойових дій тут розташувався туберкульозний диспансер. На сьогоднішній день у замку ведуться реставраційно-відновлювальні роботи. Для огляду доступні лише навколишні території та фасад.


podhorce-foto-1

Кінбурнська коса

Білосніжні піски, грязьові і солоні озера, унікальна флора і фауна – все це можна знайти на Кінбрунській косі, розташованій в північно-західній частині Кінбурнського півострова в Миколаївській області.З одного боку, коса омивається морською водою, з іншого — прісними водами, завдяки чому на ній встановився власний неповторний мікроклімат. На косі росте понад 500 видів рослин і гніздиться понад 250 видів птахів.

Одна з відомих пам'яток Кінбурнського півострова – Волижин ліс, який є залишком лісів давньої країни Гілеї. Крім того, на косі збереглися залишки турецької фортеці Кінбурн, побудованої в 15 столітті. Ще однією примітною річчю, яку необхідно знати про Кінбрунську косу, що на ній практично відсутні дороги. Дістатися до первозданних красот можна тільки на позашляховику або пішки.


ВІДЕО


Херсонес Таврійський

Давньогрецький поліс, заснований на Гераклейському півострові на південно-західному узбережжі Криму, що колись був великим політичним, економічним і культурним центром Північного Причорномор'я. На сьогоднішній день, руїни стародавнього міста, що утворюють історико-археологічний заповідник Херсонес Таврійський, відомі не тільки в Україні. Щорічно його відвідують десятки тисяч туристів.

В руїнах колись жвавого міста можна розрізнити головну вулицю, окремі квартали, площі. Відвідувачі можуть побродити по руїнах античного театру, доторкнутися до мармурових колон храмів. Особливий інтерес у туристів викликає так звана вежа Зенона, яка займала важливе місце в системі міської оборони і тому постійно добудовувалася. У 1996 р. ЮНЕСКО визнало Херсонес одним зі ста найвидатніших пам'яток світової культури.


big67

Фото: Юлія Мисько


Шацькі озера

В межиріччі Прип'яті і Західного Бугу на Волині, серед лісових масивів, розташувалася група з понад 30 озер. Найбільше з них – Світязь – через кришталево чисту воду і значну глибину часто називають українським Байкалом.

В теплі пори року вода біля берегів озера добре прогрівається, що робить популярним цю місцевість серед відпочиваючих. Велика частина Шацьких озер входить до складу Шацького природного національного парку, де проводять наукові дослідження Львівський університет і Луцький педагогічний інститут.


a42af44c2ef2ca2f9f4e4db7d90f305d_600x1000_01

Озеро Світязь - найглибше в Україні (60 м)


Збаразький замок

Однією з перлин Тернопільській області сьогодні є фортифікаційна споруда під Збаражем, яка бачила важливі події визвольної війни Богдана Хмельницького. Саме тут у 1649 році відбулася рішуча битва, за підсумками якої було підписано Зборівський договір. Тут же отримав важке поранення козацький полковник Іван Богун.

Перший замок на Княжій горі в Збаражі звів у 1393 році князь Дмитро Корибут. У 1474 і 1598 роках його руйнували татари. Замок у його сучасному вигляді був відбудований в 1626-1631 рр. за проектом фламандського архітектора ван Пеена. У повоєнний час на території замку розміщувалися карцери НКВС. У 1984 році тут був відкритий молодіжний культурно-спортивний комплекс, а з 1994 року в палаці Збаразького замку розмістився краєзнавчий музей.


zbarazh_0

Фото: 7chudes.in.ua


Співаючі тераси

Недалеко від села Городнє в Харківській області знаходиться унікальний сад фруктових дерев. Згідно з задумом, шість терас, звернених на південь, повинні були забезпечити екзотичним деревам достатню кількість тепла і світла, щоб плодоносити в цих широтах.

Крім того, сад-амфітеатр має ще одну особливість - унікальну акустику. Навіть тиху розмову тут можна почути на відстані до 60 метрів. Існує легенда, що в цьому саду давав концерт відомий бас радянської епохи Федір Шаляпін. Завдяки вітру і шуму листя створюється ефект своєрідної природної мелодії, за що тераси і прозвали Співучими.


60907420

Завдяки унікальній акустиці, навіть легкий шепіт можна почути на відстані до 60 м. Фото: galleryua.com
Бакота

Бакотою сьогодні називають мальовничу місцевість біля Дністра, розташовану поруч з залишками скельного монастиря, у 55 кілометрах від Кам'янця-Подільського. За даними істориків, монастир в печері був організований в XI столітті, проте відомий він з 1362 року і вважається найстарішим на Поділлі.

Древнє місто, що існувало поблизу монастиря аж до 1981 року, було затоплено під час будівництва Новодністровської ГЕС. Зараз на його місці утворилась мальовнича затока.


343

Місто Бакота було затоплене заради будівництва Новодністровської ГЕС. Фото: stezhkamu.com


Новое Время


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: