Семен Семенченко: Полювання на добробати – це частина плану з перетворення України на сателіта Росії

7 коментувати
Семен Семенченко: Полювання на добробати – це частина плану з перетворення України на сателіта Росії
Колишній комбат батальйону Донбас, а тепер нардеп розповідає, за що переслідують добробати, як проти добровольців фальсифікують справи і на що він готовий, якщо «правління злодійської зграї» почне становити загрозу для країни

2 липня в центрі Києва прямо посеред Хрещатика з'явився військовий намет. Кілька сотень бійців добровольчих батальйонів прийшли до Печерського суду, щоб не допустити етапування з будівлі суду одного із засновників батальйону Айдар Валерія Лихоліта з позивним Батя. Військова прокуратура звинуватила його в крадіжці та незаконному утриманні під вартою колишнього мера Сєвєродонецька Валентина Казакова.

Ефектна акція дала моментальний результат – до Печерського суду приїхав генеральний прокурор Юрій Луценко, який відмовився підтримувати обвинувачення і забрав справу «на дослідування». На хвилі успіху, добровольці створили Штаб звільнення патріотів, який має забезпечити звільнення й інших обвинувачених і засуджених бійців добровольчих батальйонів.

Одним з головних організаторів акції та ініціатором створення Штабу став народний депутат партії Самопоміч Семен Семенченко. Він розповів НВ, як корумпована військова прокуратура фальсифікує справи проти добровольців, як військовий прокурор Анатолій Матіос пов'язаний з екс-керівником адміністрації Януковича Сергієм Льовочкіним і як вчорашні солдати готові відповісти на спробу «реваншу» проросійських політиків.

- Тож, можна вас привітати, Семене? Батя на свободі, закон про амністію бійців добровольчих батальйонів ухвалений, генпрокурор приходить до суду, щоб відмовитися від обвинувачення. Влада пішла на поступки?

- Заступник генпрокурора Матіос, поки його начальник приходить до суду, щоб відмовитися від обвинувачення, каже, що всі наші хлопці – лиходії і повинні сидіти. Це не відступ Луценка, а спроба запобігти соціальному вибуху, який міг статися ввечері того ж дня. Коли вони побачили сотні бійців, які почали збиратися на Хрещатику, побачили намет – тоді довелося зображати «раптове прозріння».

Щодо закону – він не про добровольців, а про амністію, куди просто додали положення про бійців добровольчих батальйонів. Гадаю, щодо Лихоліта прокуратура почне кампанію дискредитації, щоб, як тільки до його справи зменшиться інтерес, по-тихому посадити.

Вітати нас буде можна, коли виконають три головні тези – очистять органи прокуратури від агентів Російської федерації, осіб, схильних до сепаратизму, і тих, хто займається особистим збагаченням, замість розслідування воєнних злочинів; випустять на поруки і дадуть можливість на свободі захищатися в суді бійцям добровольчих батальйонів і візьмуть амністію за скоєння під час війни дій, які в мирний час вважаються порушенням закону.

- Тобто у вас немає відчуття, що влада зробила хоча би півкроку назад у переслідуванні добробатів?

- Зробила півкроку назад, щоб підготувати новий наступ.

Полювання на добробати – це не самоціль, а частина плану щодо повернення України в стан сателіта Росії, такої собі Малоросії – корумпованої відсталої країни з неосудним керівним класом. І все це на тлі вишиванок і вигуків «Слава Україні». Ми їм заважаємо.

- Хто ці ми і скільки вас?

- Ті активні елементи суспільства, які виніс в центр уваги Майдан, а об'єднала війна за незалежність. Всі ці люди асоціюють себе або з добровольчими батальйонами, або з Майданом. Зараз влада цю пінку хоче зібрати, щоб забезпечити своє безбідне існування.

Вважаю, що нас небагато – по всій країні до десяти тисяч осіб. І не треба садити всіх – досить нейтралізувати лідерів і впровадити в голови українців думку про те, що бійці добробатів – ті самі бандити, тільки під українськими прапорами.

Читайте також: Поки що я не беру автомат і не йду з ним до Генпрокуратури. Семенченко розповів, хто у владі хоче зберегти свої годівнички

- Вважаєте, що бійці добровольчих батальйонів не скоювали злочинів? Не могли б ви розповісти відомі вам подробиці справи Лихоліта?

- Потерпілим у справі Лихоліта є мер Сєвєродонецька [Валентин] Казаков. Влітку 2014 року вони, за версією слідства, представилися керівниками Айдара, викрали його, вкрали відеокамеру, фотоапарат, щось ще й тримали в підвалі кілька днів.

Чому я вважаю брехнею звинувачення і на адресу Лихоліта та багатьох інших? По-перше, всі ці люди пішли захищати батьківщину, а не створювати злочинну банду, як це пише у своїх папірцях Матіос. Зрештою, займатися розбоєм і грабежем легше на материковій Україні, а не в прифронтовій зоні, де в будь-який момент можуть вбити.

По-друге, всіх бійців добровольчих батальйонів заарештовують безпосередньо в зоні ведення бойових дій, а не в розкішних особняках, побудованих на вкрадені гроші, на кшталт Кулика. Того ж Лихоліта взяли з полігону 72-ї бригади, фактично викрали, кудись вивезли і тільки через два дні привезли до суду.

По-третє, Лихоліту інкримінують, а можуть інкримінувати і командиру кожного добробата, що він щось робив і представлявся посадовою особою, хоч і не був нею. Впізнаю, як-то кажуть, брата Колю за почерком. Я не був офіційною особою, коли створював батальйон і командував ним. За цією логікою можна судити і Яроша, і Білецького, і мене, і всіх інших.

І найголовніше – а судді хто? Прокурор Кулик мало того, що пов'язаний з сепаратистом Жиліним, ще й незаконно збагачувався! Хто такий Матіос? Він всі свої дії вчиняє за інформаційної підтримки свого колишнього шефа Льовочкіна, в Адміністрації якого очолював контрольне управління! Так-так, пан Матіос працював в адміністрації Віктора Януковича заступником голови контрольного управління, яке відповідало за виконання указів президента головами областей і районів.

- Мені здається, ви зводите питання про роботу системи правосуддя до оцінки персоналій. Звідки у вас впевненість, що коли завтра вас поміняють на Матіоса, система відразу ж почне працювати бездоганно?

- Відповім просто: я не працював на Януковича; я не керував під час Януковича боротьбою з корупцією в СБУ, яка її ж і кришувало; у мене немає дружини-мільйонерки, яка стала такою під час каденції чоловіка; у мене немає одного племінника, як у Матіоса, який керує Володимирським ринком, і другого – який Укравтодором, куди бюджет закачує шалені гроші; я не саботую справи щодо Іловайська і не фальсифікую справи щодо добровольців.

Я не людина системи. Зараз протистояння з добробатами – це конфлікт «колишніх» з «теперішніми». Саме тому питання «а судді хто?» - це питання не персоналій, а існування самої системи. Вони ж не тільки Лихолітом займаються! Я таких справ нарахував понад 700 – це ті, хто вже сидить. Ще кілька тисяч людей проходять по різних справах, іноді по кількох одразу.


Вместе с однопартийцем Егором Соболевым Семенченко создал Штаб освобождения патриотов

Разом з однопартійцем Єгором Соболєвим Семенченко створив Штаб звільнення патріотів


Читайте по темі: Чеченський слід. Жінка-боєць з батальйону Джохара Дудаєва розповідає про чеченців і кадировців, що воювали по різні сторони в Донбасі

- Можете навести приклади аналогічних справ? І я все-таки не можу зрозуміти, як саме прокуратура фальсифікує справи проти добровольців?

- Зараз у Бахмутському СІЗО перебувають бійці батальйону Донбас, яких заарештували прямо під час несення бойової служби. Звинувачення, до речі, аналогічні, а потерпілі – знову особи схильні до сепаратизму, подивіться на їхні сторінки в соцмережах.

У січні 2016 року після з'їзду Самопомочі в Харкові лідери партії пішли на мітинг 92-ої бригади, який проходив неподалік. Там нам розповіли про добровольців, яких багато хто знав і з якими дружили, і які, за версією слідства, стали «негідниками» і «мародерами».

Ми в це повірити не могли і домовилися з депутатами, в тому числі з колишнім командиром батальйону Донбас Ярославом Маркевичем і депутатом від Самопомочі, чергувати в зоні АТО і відразу ж брати на поруки бійців, яких заарештовують за сфальсифікованими справами.

Щоб показати абсурдність звинувачень, наведу один яскравий приклад. Військова прокуратура висуває звинувачення проти військовослужбовців 92-ої бригади, справа щодо розстрілу групи Ендрю, яка боролася з контрабандою в зоні АТО. Цитую звинувачення: «У них був навик закладання мін, незважаючи на те, що на момент вибуху вони перебували у військовій частині, вони винні на 100%, оскільки сам вибух здійснили їхні невідомі спільники». Все, більше доказів немає. До речі, саме ці хлопці взяли в полон Єрофеєва й Александрова, яких потім обміняли на Савченко.

Ці історії можна продовжувати нескінченно. Зараз наш Штаб звільнення патріотів складає списки всіх бійців, які потрапили під переслідування, щоб потім домагатися їхнього звільнення.

- У чому взагалі причина масового переслідування добровольців?

- Я можу судити по собі. В першій половині 2014 року, коли ми створювали батальйон Донбас, кампанію з нашої дискредитації вели російські ЗМІ. Я і торгував людськими органами, і розпинав немовлят, і дострілював поранених, і втікав з кожного бою, і взагалі всі ми були негідниками і зрадниками російської мови.

Одразу після 5 вересня, коли були підписані Мінські угоди, ця кампанія почалася в українських ЗМІ. Паралельно когось почали садити, а з кимось домовлятися: давати посади, гроші, дах. Все це робиться для того, щоб розмити інформаційну картинку: дивіться, у нас є хороші добробати, а є погані.

Не обманюйтеся, «поганими» будуть всі добробати. Обшук на базі Дніпра-1, яким керує Юрій Береза, депутат керівної партії Народний фронт, показує, що прийдуть до всіх.

- Виходить, членство в добровольчих батальйонах повинно давати індульгенцію від покарання за скоєння злочинів?

- Ні, зараз спостерігається зовсім протилежна картина. Належність до злодійської спільноти, яка у нас є владою, дає індульгенцію від покарання. Де зараз Бочковський і Стоєцький, яких під камери заарештовували в Кабміні? Сидять під підпискою про невиїзд. Де зараз прокурор АТО Кулик? Йому навіть не дали підписку, тільки «особисте зобов'язання» не виїжджати з Києва.

Ми не говоримо про те, що не можна судити бійців добробатоів. Ми вимагаємо, щоб їм дали можливість доводити свою невинність на волі. Це повністю законна вимога, до речі.

Друге: ми хочемо, щоб факти неприхованої жадоби збагачення працівників прокуратури отримали належну правову оцінку. Кулик – це тільки перша ластівка, більшість його підлеглих накрала не менше.

І найголовніше: ми хочемо, щоб вчинки, в яких немає умислу збагачення і які є злочином тільки тому, що не було оголошено воєнного стану, оцінювалися по-іншому. Скажімо, те ж саме затримання сепаратиста і розміщення його в підвал під час бойових дій – це не злочин, а необхідний на той момент захід. Все це має бути декриміналізовано.


Бывшие командиры добровольческих батальонов, а ныне депутаты, вместе инициируют закон об амнистии добровольцев

Колишні командири добровольчих батальйонів, а нині депутати, разом ініціюють закон про амністію добровольців


Читайте також: Які добровольчі батальйони воюють в Донбасі і кому вони підпорядковуються. Інфографіка

- Якщо сотні бійців добровольчих батальйонів вже сидять, ще тисячі проходять по різних справах, як ви сказали, чому соціальний вибух стався саме у справі Баті? Він якийсь особливий або влада якось вже занадто агресивно взялася його переслідувати?

- Все дуже просто. Коли в залі суду ми почули, що Лихоліта поміщають під варту, я сказав Соболєву: «Ми його з цього залу не випустимо, ми їм не віддамо». Люди побачили і підтримали цю безкомпромісність. Військова прокуратура разом з інформаційними ресурсами олігархів зробили дурницю, не обливши його публічно лайном перед затриманням.

Нерозумно говорити про виконання закону в суспільстві, де закон існує тільки для ворогів, а для своїх – повна безкарність.

- Пропонуєте підмінити одне неіснуюче законодавство іншим неіснуючим?

- У випадку, коли не діє представницька демократія, як це сталося у нас, потрібно чинити по справедливості. Так ми вчинили в 2014-му році, коли армії не було, а країну захищали добровольчі батальйони. Ми взагалі були поза законом. Як можна захистити батьківщину зараз, коли не діє закон? По справедливості.

Якщо нас не почують, а я думаю, що не почують, ми змусимо їх це зробити і візьмемо на себе відповідальність так само, як зробили це в 2014-му. Закон не може бути понад справедливістю, він повинен її забезпечувати.

- Натякаєте на військовий переворот?

- Ні на що я не натякаю. Я є членом парламенту. Якщо буду бачити, що загроза безпеці країни від продовження правління злодійської зграї буде перевищувати загрозу громадянської війни – я готовий вдатися до дій, які будуть диктуватися необхідністю. Сформулюю це так.

Я не можу ховати голову в пісок і не аналізувати події, очевидцем яких я є. Ми діяли безкомпромісно на користь країни в 2014-му, так само ми будемо діяти і зараз. Ми хочемо, щоб країна жила за законом, але він має бути один для всіх.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: