Реформа №1: в уряді з’явиться нова посада

1 коментувати
Реформа №1: в уряді з’явиться нова посада
Фон: fingazeta.com.ua
За інформацією НВ, у складі нового уряду з’явиться посада віце-прем’єра з реформи публічної адміністрації, якщо простіше – держслужби 

Новий високопосадовець займатиметься оптимізацією роботи всіх міністерств і відомств, а також контролюватиме набір чиновників через відкриті конкурси.

Наразі відомо про кандидатуру чинного віце-прем’єра з питань дерегуляції Геннадія Зубко та голови правління Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушко.

«Віце-прем’єром з реформування держслужби і за сумісництвом міністром регіонального розвитку може стати Генадій Зубко», - розповів НВ експерт Реанімаційного пакету реформ Андрій Андрушків з посиланням на джерела в АП. Він не вважає це призначення позитивним, прогнозуючи номінальне керівництво і завеликий обсяг завдань, який не дозволить ефективно концентруватися на проведенні реформи.

Іншим кандидатом на посаду чиновника, який проведе ключові реформи з оновлення державного апарату, вважають голову правління Центру політико-правових реформ Ігора Коліушко, який є автором того самого закону, за яким це реформування здійснюватиметься.

Вже з першого травня в усіх міністерствах почнеться формування комісій для оптимізації роботи відомств із подальшим набором нових чиновників на прозорих конкурсах. Закон Про державну службу, що вступає в дію з цієї дати, передбачає і загальний перегляд посадових обов’язків, і скорочення кількості чиновників, і ймовірне підвищення зарплат.

Геннадій Зубко в коментарі НВ не підтвердив, але і не спростував свого можливого призначення, проте в питанні змісту реформи держслужби, без якої неможливе повноцінне втілення решти змін, виявився ґрунтовно обізнаним. Втім, він вважає, що створювати окрему посаду віце-прем’єра для переформатування держслужби недоцільно.

«Ймовірна посада прем’єра з питань реформування держслужби взагалі нонсенс. Не можна під кожну реформу створювати посаду прем’єра. Питання іде не про конкретну людину, а про зміну системи управління країною. Вона повинна бути європейською, з потужним місцевим самоврядуванням, яке має на це гроші», - каже Зубко.

Коліушко також стверджує, що з ним ніхто перемовини про можливе призначення не вів.

«Така посада, дійсно, необхідна, ми про це неодноразово писали й зверталися до Арсенія Яценюка, але до мене ніхто з цього приводу не звертався. Це не реформа держслужба, а взагалі реформа роботи уряду і міністерств. Наразі цим ніхто не займається, а має бути окрема людина. Якщо вона матиме ще 10 інших функцій – ніякого руху не буде», - каже Коліушко.

Запуск реформи держслужби був однією з умов для отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Наприкінці липня минулого року заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків заявляв, що європейці готові надати на реформування держслужби 75 млн євро. Проте, із реформою досі не склалося: спочатку за неї півроку не могла проголосувати Верховна рада, після першого читання закон зібрався відкликати Порошенко, але згодом все ж таки передумав. Остаточний варіант закону прийняли лише 10 грудня 2015-го року, після того як стурбованість з цього приводу кілька разів висловили найвищі європейські дипломати.

Закон Про державну службу передбачає розділ чиновників на адміністративні та політичні посади, набір усіх держслужбовців на відкритих конкурсах, дозволяє платити зарплати чиновникам-реформаторам за рахунок донорських та інших коштів», а також обмеження на перебування на посаді для вищих чиновників.

«Уряд, який наче «здійснює реформи», сам другий рік не може запустити власне реформування. Вони працюють за правилами часів Кучми і Ющенка. Завдання реформуватися в жодному міністерстві нема, відповідно, ніхто ці реформи не зобов’язаний втілювати та контролювати. Тому як цю посаду, так і людину, яка займатиметься реформою держслужби я вважаю надважливою», - каже Андрушків.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: