НВ №40: Складено Топ-100 найбагатших українців

30 жовтня 2015, 10:36
206
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фрагмент обкладинки журналу Новий Час №40

Заробляти в Україні зараз краще за все на хворих і голодних. Про це кажуть зміни до першої сотні найбагатших українців 2015 року, яку склали НВ і компанія Dragon Capital

Минулого року при складанні списку 100 найбагатших українців здавалося, що країна переживає найгірші часи у своїй новітній історії. Цього року виявилося, що це було далеко не найгіршим. У жовтні минулого року фінансисти обговорювали, чи перетне національна валюта позначку в 15 грн за долар. Мало хто, включаючи главу Нацбанку, вірив, що гривня може впасти до нинішніх 23 грн/$.

Тепер у доларовому еквіваленті збідніли всі — навіть ті, хто ще недавно вважався в Україні символом безмежного статку. Так, Рінат Ахметов з його капіталом в $4,5 млрд тепер уже не здається багатим, як арабський шейх. Розмір його статку за рік скоротився більш ніж удвічі. У російському списку товстосумів він не потрапив навіть до двадцятки, хоча ще в 2013 році він був заможним, як і найбагатший бізнесмен РФ Алішер Усманов.

Ще один приклад вільного падіння — партнер Ахметова Вадим Новинський. Вартість його активів за рік впала з $1,8 млрд до $709 млн, тобто на 60 % порівняно з 56% у донецького мільярдера. До речі, сам Ахметов може з мільярдера теж перетворитися в мільйонера, якщо розмір його статку буде падати такими ж темпами, як і зараз.

У цілому активи всіх бізнесменів першої десятки різко впали в ціні. Крім одного. Президент Петро Порошенко піднявся в списку 100 найбагатших з 9‑го на 6‑е місце після того, як його бізнес за рік зріс в ціні на 20 %, до $979 млн.

Порошенко зріс за рахунок підвищення вартості свого кондитерського бізнесу, який навіть в умовах глибокої кризи активно розвивається — будує нові потужності і освоює нові ринки.

Список 100 найбагатших непогано відображає тенденції в українській економіці: сьогодні не ростуть статки тих, хто займається промисловим виробництвом, нерухомістю або високими технологіями. Тільки тих, хто займається ліками і продуктами харчування. І це, напевно, найсумніший висновок, який можна зробити після прочитання цього рейтингу.

Повний список Топ-100 найбагатших українців читайте в журналі Новий Час №40 від 30 жовтня.

Цікаво