Нова Пошта наведе лад

У відділеннях Нової пошти чекають на нові менеджерські рішення керівництва
Фото: Наталія Кравчук

У відділеннях Нової пошти чекають на нові менеджерські рішення керівництва

Власники найбільшого недержавного поштового оператора вирішили перетворити свій сімейний бізнес на корпорацію західного типу

Сьогодні 9 лютого компанія Нова пошта (НП) повідомила, що наглядова рада створила нову посаду – головний виконавчий директор. На неї два дні тому рада призначила відомого на телекомунікаційному ринку топ-менеджера Оксану Ферчук.

До останнього часу Ферчук очолювала невеличку компанію Viasat, яка надає послуги супутникового телебачення. Проте на телекомринку вона досить відома.

У 1998 році менеджер розпочала свою кар’єру у компанії UMC (тепер Vodafone Україна). Потім працювала на посаді маркетинг-директора і директора з продажу CDMA-оператора PEOPLEnet. Також вона обіймала посаду комерційного директора холдингу MSG, що об’єднував роздрібні мережі Астел і Мобілочка та займався продажем мобільних пристроїв.

В НП очікують, що Ферчук допоможе компанії покращити організаційну структуру, зробить її клієнтооріентованішою на логістичному ринку, а також зробить її одним з найбажаніших місць роботи як в Україні, так і в інших країнах присутності.

Речник НП Тетяна Потапова пояснила, що зараз в компанії відбувається формування та укріплення групи компаній. Наразі Нова Пошта – це кілька великих підрозділів: власне однойменний поштовий оператор, підрозділ міжнародної доставки Нова Пошта Інтернешнл, Нова Пошта Логістик та Пост Фінанс, що надає послугу грошових переказів під брендом FORPOST.

“Впровадження посади СЕО дозволить зробити ефективнішим управління групою бізнесів та досягти кращих бізнес-результатів”, – каже Потапова.

Оксана Ферчук сьогодні від коментарів утрималася.

Один з колишніх працівників оператора пояснив, що з моменту створення бізнес-процеси у НП була орієнтовані на засновників. Акціонерами НП є В’ячеслав Клімов, який до березня 2015 року займав посаду директора, Володимир Поперешнюк та його колишня дружина Інна Поперешнюк.

Співрозмовник НВ зазначає, що зараз акціонери виявили бажання відійти від поточної роботи та зосередитися на стратегічних питаннях. Однак в компанії ще залишилися старі кадри, які гальмували перетворення. Нові підрозділи – логістичний і фінансовий – з часом почали поводити себе як незалежні структури. Це утруднювало взаємодію і одним із найголовніших завдань нового керівника стане налагодження внутрішньої комунікації. «Швидко та гладко це не вийде», - підкреслив співрозмовник НВ.

Андрій Федорів, засновник і власник маркетингової компанії Fedoriv, яка надає послуги з розвитку бренду НП, відзначив, що підприємство швидко розвивається  майже на 40% виріс обсяг минулого року. За даними компанії, кількість відділень НП перевищує 2,5 тис., штат компанії нараховує понад 18 тис. працівників. Обсяг поштових відправлень за 2015 рік – майже 100 млн.

За словами Федорова оператор наразі перебуває на етапі системної корпоратизації і йому потрібні сильні менеджери.

“Коли компанія маленька, то Ви й самі можете дати бізнесу раду. Але коли він виростає до великих розмірів, то потрібно багато знань і навичок у різних сферах. Це дуже добре, що власникам вистачило розумі залучити професійних менеджерів”, – погоджується партнер  компанії Kompan Consulting Іван Компан.

Один із учасників ринку назвав Оксану Ферчук педантичним і скрупульозним керівником, який любить вникати в усі деталі та тримати все на короткій шворці. За його словами, таким бізнесом, як НП, вона точно ще не керувала і для неї це буде певним викликом. Наскільки це їй вдасться – це питання, бо вона очолить управляючу компанію, а не один із підрозділів, які безпосередньо займаються операційною діяльністю.

Коли компанія маленька, то ви й самі можете дати бізнесу раду, Иван Компан партнер  компанії Kompan Consulting

Старший консультант хедхантингової компанії WE Partners Юлія Макарова зазначила, що Ферчук – сильний керівник, який уміє створювати такі ж сильні команди і вести за собою, технічно долаючи перешкоди. За її словами, до уваги слід прийняти і характер самої Оксани, її любов до інновацій і амбіціозним проектам, здатність мислити без обмежень і пропонувати нові рішення.

Колишня колега нового голови НП директор з маркетингу Viasat Еліна Лєбєдєва відзначає бійцівські якості Ферчук. За її словами, Viasat зараз є де факто єдиним ліцензованим провайдером супутникового телебачення в Україні, що витримав складну конкурентну боротьбу та адаптував бізнес до непростої економічної ситуації в країні. «В цьому, безсумнівно, є великий внесок Оксани», – зазначила Еліна Лєбєдєва.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: