Кримінальне провадження і перебування в розшуку не може бути підставою для того, щоб особа не була лідером партії. Магера про Пушиліна та Маркова

З українським законодавством важко закрити партію, навіть якщо її лідер відомий сепаратист

З українським законодавством важко закрити партію, навіть якщо її лідер відомий сепаратист

Заступник голови ЦВК розповів чому продовжують юридично існувати партії Пушиліна та Маркова

Вчора ввечері ЗМІ подали не зовсім коректну інформацію щодо участі в нинішніх місцевих виборах партії Ми Маємо Мету, керівником якої є Денис Пушилін, одного з ватажків ДНР. Щодо некоректності інформації журналісти швидко розібрались, але залишились питання, чому до сих пір партія – де є керівником Пушилін ще зареєстрована в Україні. Чому партія Родина, де є керівником Ігор Марков також залишається легальною одиницею. Розповів чому так сталося заступник голови ЦВК Андрій Магера.

- Як та чому до переліку партій потрапила партія, керівником якої є Денис Пушилін?

- В нас не може бути інших данних ніж в органі [Мінюст], який реєструє партії [та дає потім ці данні ЦВК]. Ми не можемо нічого іншого вигодати ніж того, що є там.

- Але відомо, що Пушилін один з ватажків ДНР, в ЦВК ж про це мають знати. Чому не вжили юридичних заходів, щоб його партію позбавили реєстрації?

- ЦВК таких повноважень немає, тому що є визначені законом органи які вправі звертатись до суду в таких випадках, зокрема це Міністерство юстиції.

- Окрім партії Пушиліна там є ще партія Ігоря Маркова Родина. Марков перебуваю в розшуку українським МВС, проти нього порушено кримінальну справу. Деякі депутати місцевих рад від Родини приймають участь у бойових діях на боці сепаратистів. Чому по відношенню до Маркова, Родини не було зроблено жодного кроку щодо припинення її реєстрації?

- Будемо виходити з правової площини. В законі Про місцеві вибори  чітко визначен перелік в якому вказані підстави які унеможливлюють участь у місцевих виборах. Порушення кримінального провадження і перебування особи в розшуку не може бути підставою для того, щоб особа була чи не була лідером партії. Тут треба дивитись до діяльності партії. Якщо діяльність партії така, що порушує засади Конституційного ладу, то в такому випадку треба вирішувати питання чи може така партія в принциі діяти за законодавством України.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: