Які автомобільні марки підуть з України

21 січня 2016, 10:41
Виробники змушені залишати український ринок через посилення екологічних вимог

З початку року в Україну можуть поставляти автомобілі тільки компанії, чия продукція відповідає стандартам Євро-5. Це призвело до того, що частина постачальників залишає ринок.

Відео дня

З 1 січня 2016 року набрала чинності поправка до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», згідно з якою забороняється ввезення автомобілів, що не відповідають екологічному стандарту Євро-5.

У нових умовах не всі гравці ринку зможуть продовжити свою роботу. Через низький попит і підвищення екологічних стандартів український ринок залишила американська марка Dodge, іранські Saipa і Samand, а також китайські виробники Lifan, BYD і FAW.

З цього переліку найбільшим попитом серед українців користувалися автомобілі BYD. Дилерська мережа цього автовиробника налічувала 30 автосалонів у 20 містах України. За вісім місяців 2015 року був проданий 201 автомобіль цієї марки, а в 2014 році – 606, свідчать дані асоціації «Укравтопром».

Крім цього, ринок покинули індійська Tata і AshokLeyland, які займалися виробництвом вантажівок і шасі для автобусів українського виробництва.

На думку генерального директора Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олега Назаренка, введення екологічного стандарту Євро-5, призведе до подорожчання автомобілів. «Автомобілі, вироблені за нових умов, подорожчають на 3-5% у валютному еквіваленті, а сервісне обслуговування зросте на 5-10%. Такі цифри обумовлені їх більшою технологічністю», -- каже він.

Автомобілі, вироблені за нових умов, подорожчають на 3-5% у валютному еквіваленті, а сервісне обслуговування зросте на 5-10%

У прес-службі Корпорації Укравто пояснили ,що для відповідності новим нормам в автомобілі ЗАЗ Lanos відбулися технічні зміни. Зокрема,показники токсичності досягнуті за рахунок застосування нового програмного забезпечення і каталізаторів із збільшеним вмістом благородних металів. Однак, на кінцевій ціні автомобіля в 2016 році це не позначиться, стверджують в УкрАвто.

Варто відзначити, що на Євро-5 український уряд зупинятися не має наміру. Вже з початку 2018 року планується ввести ще більш жорсткий екологічний стандарт Євро - 6. А це означає, що автомобілі старші за чотири роки не буде можливості імпортувати.

Нагадаємо, в останній місяць минулого року автовиробники наповнили свої склади автомобілями з менш екологічними двигунами Євро-4.

Показати ще новини
Радіо NV
X