Чим багаті. Скільки заробили українські губернатори в 2015 році

8 квітня 2016, 21:33
П'ять українських губернаторів задекларували понад 1 млн грн доходу. Найбідніший — живе на одну зарплату і не має ні оселі, ні заощаджень, ні машини

18 березня цього року в країні набув чинності закон про електронне декларування, і нардеп Єгор Соболєв вже встиг першим подати декларацію нового зразка. А більшість українських чиновників все ще подають декларації про доходи за 2015-й у старому форматі – заповнені рукою та відскановані.

Відео дня

Серед українських губернаторів свій документ опублікували ще не всі. Однак станом на 8 квітня з огляду на подані декларації в Україні вже виявлено п'ять голів ОДА, дохід яких за 2015 рік становить понад 1 млн грн.

Мільйонери та напівмільйонери

Майже 2 млн грн за минулий рік заробив губернатор Миколаївської області Вадим Меріков – згідно з його декларацією, дохід Мерікова за 2015-й рік становив 1 млн 906 тис. 104 грн. Зарплата з них – 118 104 тис. грн, решта – 1 млн 788 тис. грн – дохід від відчуження майна. У полі «Члени сім'ї» Меріков зазначив дружину та дочку, однак їхні доходи минулого року становили лише 645 грн. У Мерікова є три земельних ділянки, квартира в Києві та гараж там само. У членів сім'ї – дві квартири в Миколаєві та два гаражі там само. В губернатора один автомобіль, у сім'ї – ще два. Грошей на рахунках у банку та цінних паперів немає.

Інший мільйонер – губернатор Волинської ОДА Володимир Гунчик – на своїх рахунках в банку зазначив понад 14 млн 185 тис. грн. Минулого року Гунчик декларував дещо більше 8 млн грн. Тобто його фінансові статки зросли майже вдвічі. За минулий рік Гунчик заробив 1 млн 642 тис. грн, з яких 96,3 тис. – це зарплата. Є у нього три земельних ділянки, квартира і будинок, автомобіль ВАЗ.

Гунчик із дружиною Галиною
Гунчик із дружиною Галиною Фото:

У розділі «Члени сім'ї декларанта» Гунчик поставив риски, але в серпні минулого року видання Таблоїд Волині писало про вихід першої леді області, Галини Гунчик, у світ, а офіційний сайт Волинської обласної адміністрації називав Галину дружиною Гунчика. У деклараціях за 2014-й і 2013-й роки він її також не зазначив.

Ще один мільйонер працює у Чернігівській області. Валерій Куліч задекларував 1 млн 396 тис. 122 грн доходу. Зарплата – 115 тис. 785 грн, мільйон гривень склали дивіденди, також вказаний дохід від відчуження нерухомості та рухомого майна. У Куліча – дві земельні ділянки, дві квартири, будинок і гараж, три авто. На членів родини записані ще чотири автомобілі. На рахунках у банках грошей у Куліча немає.

Губернатор Івано-Франківської області Олег Гончарук задекларував 1 млн 196 тис. 523 грн, зарплата чиновника склала понад 100 тис. грн. Понад мільйон гривень він отримав від продажу майна. У Гончарука – три земельні ділянки, два будинки, дві квартири та два гаражм, є одне авто. На рахунках у банку коштів немає. У документі Гончарук зазначив дружину, у якої також три квартири, гараж на дві машини. Сума торішнього доходу членів сім'ї склала понад 1 млн 069 грн. У біографії Гончарука, яка доступна на відкритих ресурсах в інтернеті, також зафіксовано, що у нього є доросла дочка.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

1 млн 332 тис. 408 грн. задекларував і губернатор Кіровоградської області Сергій Кузьменко. 167,2 тис. грн з цієї суми – зарплата, понад 1 млн 360 тис. – дивіденди і відсотки. 4853 грн – дохід від передавання майна в оренду. У Кузьменка – три земельні ділянки, квартира, житловий будинок. Транспортні засоби ні у нього, ні у членів його сім'ї не задокументовані.

Є ще два губернатори, яким трохи забракло до мільйона. Так, Ігор Райнін, голова Харківської ОДА, задекларував 923,6 тис. грн, з них 128,2 тис. грн – це заробітна плата чиновника, 795,4 тис. грн – дохід від відчуження рухомого і нерухомого майна. Понад 62 тис. грн у Райніна на рахунку в банку, зафіксовано одну квартиру.

«Сусід» Райніна, губернатор Полтавської області Валерій Головко задекларував 916 тис. 952 грн доходу, з них зарплата становить понад 89 тис. грн. Понад 629 тис. грн становлять дивіденди і відсотки від Укргазбанку. Крім того, у 50-річного Головка зазначено понад 56 тис. грн у графі «інші доходи», де ручкою уточнено, що це – пенсія. Крім нерухомого майна, у Головка – два автомобілі, причіп і навіть гідроцикл. Щоправда, у декларації він дописав уточнення – «не в робочому стані». Приблизна ринкова ціна такого скутера – понад 215 тис. грн. У членів сім'ї (у декларації Головко вказав дружину Світлану) також є автобус Setra S 250 1996 року випуску. Купити такий можна від 25 до 35 тис. дол. На рахунках у Головка в Укргазбанку понад 7 млн 200 тис. грн.

Області без губернаторів

У трьох областях України – Хмельницької, Запорізької та Херсонської – немає губернаторів. Обов'язки там виконують заступники глави облдержадміністрації.

Наприклад, у Херсонській ОДА це Валентина Січова. В її декларації зазначено, що за минулий рік вона отримала понад 180,4 тис. грн, майже 130 тис. з яких зарплата, 14,5 тис. грн – дивіденди, є навіть 875 грн матеріальної допомоги. На рахунку в банку у Січової – 163,9 тис. грн. Є дачний будиночок, земельна ділянка, гараж та автомобіль.

Заступник голови Хмельницької ОДА Василь Процюк задекларував суму загального доходу 237 тис. 306 грн. З них 85 тис. 143 грн – це зарплата, 2 тис. грн – дохід від здавання в оренду і 150 тис. грн – інші види доходів. Є у нього дві земельні ділянки, квартира й автомобіль. А ось вкладів у банку і цінних паперів – немає.

У Запорізькій області замість губернатора працює перший заступник голови ОДА Костянтин Бриль. На сайті обладміністрації можна знайти тільки декларацію за 2014 рік.

Ще не подали свої декларації також голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі, губернатор Київської області Максим Мельничук, голова Дніпропетровської області Валентин Резніченко, у Рівненській області – Віталій Чугунніков, в Чернівецькій – Олександр Фіщук, а також губернатор Закарпаття Геннадій Москаль і голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука.

Виграші, призи та найбідніший депутат

В інших регіонах України річний дохід губернаторів варіюється від 110 тис. грн – у голови Львівської області Олега Синютки, до 535 тис. грн у губернатора Донецької області Павла Жебрівського. У деяких губернаторів є «виграші» і матеріальна допомога.

Наприклад, голова Сумської ОДА Микола Клочко заробив 122 тис. 005 грн, з яких майже всі – 121 тис. 956 грн – його зарплата. Ще 49 грн чиновник зазначив у графі «подарунки, призи та виграші». Там-таки у членів його сім'ї (а він зазначив дружину і дочку) – 50 грн. У голови Житомирської ОДА Сергія Машковського, який задекларував понад 342,5 тис. грн, більше 76,8 тис. грн становила зарплата, а понад 265 тис. грн. – спадщина. Губернатор Вінницької області Валерій Коровій з 414 тис. 447 грн доходу понад 181 тис. грн. отримав як зарплату, ще 24,9 тис. грн позначив як дохід від викладацької діяльності в Тернопільському національному економічному університеті та Вінницькому торгово-економічному інституті, 89,7 тис. грн. – у графі «відсотки і дивіденди», і ще 588 грн. – у графі «призи, подарунки, виграші». Губернатор Тернопільської області Степан Барна за загального доходу 111 тис. 429 грн отримав 106 тис. 983 грн зарплати, 4279 грн «відсотки і дивіденди» і навіть 167 грн матеріальної допомоги. У Барни – лише земельна ділянка, у його сім'ї – одна квартира. У губернатора є один автомобіль Lanos та вклад у банку на суму понад 51 тис. грн, у членів сім'ї в цій графі записано лише погашення кредиту на 56 грн.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко заробив за рік 144 тис. 777 грн. У його декларації сказано, що він не має жодного автомобіля, проте у членів сім'ї є позашляховик. Вкладів у банках у губернатора теж немає, у членів сім'ї в банку 180 тис. 033 грн. Члени його сім'ї за рік заробили 1 млн 31 тис. грн.

Губернатор Донецької області Павло Жебрівський заробив 525 тис. грн, трохи більше 189 тис. грн. з них становила зарплата, решта – дивіденди й «інші доходи». Є у нього гараж і будинок у Києві, дві земельні ділянки в Києві та Житомирській області, у сім'ї – ділянка в Київській області. Жебрівський записав автомобіль ВАЗ (Лада), а у членів сім'ї є Lexus. Є у Жебрівського рахунки в банку, цінні папери та внесок.

Найбідніший, згідно з декларацією про доходи, губернатор України, керівник Львівської області Олег Синютка минулий рік прожив на саму зарплату. Він задекларував дохід у 110 тис. 609 грн, і все це зарплата. У нього немає ні нерухомості, ні автомобіля, ні земельних ділянок, ні банківських вкладень. А ось у дружини, дочки та сина – авто, дві квартири і банківський вклад на суму 590 тис. 452 грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X