Робота мрії  - фото

Робота мрії

25 липня 2019, 12:46

П'ять кроків, аби почати робити те, що любиш

П'ять кроків, аби почати робити те, що любиш

Пітер Сантенелло,
американський підприємець

О дне з найважливіших рішень у житті пов'язане з вибором професії. Адже потім більшість часу ми присвячуємо саме роботі.

Відео дня

І, як правило, у нас два варіанти: приходити на службу й отримувати зарплату за те, що, найімовірніше, не приносить задоволення, і ви б воліли взагалі туди не ходити. Або ж отримувати гроші за те, що подобається робити.

Мій батько присвятив 44 роки ненависній роботі. Так, завдяки отриманим коштам він поставив сім'ю на ноги, але це не зробило його життя щасливим. У підсумку я запам'ятав суперечливі напуття в юності: роби те, що любиш, але водночас заробляй багато грошей, навіть якщо для цього доведеться робити те, що тобі не подобається. До того ж батько радив для початку накопичити побільше грошей, а потім, досягнувши фінансового успіху, почати займатися тим, що я вважаю своїм покликанням.

Зараз я керую бізнесом віддалено. Це моя робота заради грошей. Я не люблю свій бізнес. Він дозволяє мені оплачувати рахунки, я пишаюся наданими послугами і добре ставлюся до клієнтів і співробітників. Але це не моя пристрасть.

Найщасливіші люди ті, у кого міцні сім'ї. На другому місці — ті, хто отримують гроші за улюблену роботу. Ті, у кого є і те, й інше, взяли від життя все.

Я щиро переконаний, що лише невеликому відсотку вдається дійти до цього рівня. Деякі від самого початку знають, що є їхньою пристрастю, і вибудовують своє життя навколо неї. Але для більшості професія — це просто праця: роби свою справу, отримуй зарплату, рахуй дні до вихідних.

Ось із чого ви можете почати свій шлях до того, аби отримувати гроші за те, що вам подобається робити, і реалізувати своє покликання.

Визначте, що вас цікавить. Якщо ще не знаєте, що це, спробуйте з'ясувати експериментальним шляхом. Що ви любите робити у вільний час? Що ви дивитесь? Що читаєте? До чого тяжієте? Запитайте себе: якби у вас було $5 млн, на що ви хотіли б витрачати свій час?

Наважтеся, не слухайте нікого, хто спробує зупинити вас

Що б це не було, наближайтеся до цього. Навіть якщо у вас є постійна робота і діти, почніть приділяти більше уваги тому, що вас цікавить. Не соромтеся цього. У мене є друг-адвокат, який у свої 40 зрозумів, що його пристрасть — живопис. Він почувався дуже ніяково, прямуючи до художнього магазину за пензлями і фарбами. Його роботи просто фантастичні, і тепер він не може уявити своє життя без живопису.

Копніть глибше. Почніть збирати інформацію. Які професії відносяться до тієї галузі, яка вас цікавить? Якщо у вас є підприємницька жилка, то який бізнес ви могли б створити на основі свого захоплення? Думайте не тільки в масштабах України, думайте в масштабах планети.

Складіть план. Так, не всі можуть похвалитися величезними заощадженнями, що дозволяють запросто кинути те, чим вони зараз займаються. Цей процес може затягнутися на роки, але сам факт, що у вас є мета, до якої потрібно рухатися, дуже позитивно впливає на психіку. Поставте перед собою завдання піти з ненависної роботи. Почніть розробляти стратегію: як змінити вид діяльності на той, що вам цікавий. Ви маєте знайти корабель, на який підніметеся, перш ніж зійдете з того, на якому ви зараз. Мрії — це добре, але прагматизм вам теж необхідний.

Присвятіть себе своїй справі. Настане момент, коли ви змушені будете зробити це — або не зробити. Це потребуватиме сміливості й віри. Коли підготовка закінчиться, ви змушені будете зробити цей крок, інакше перетворитеся на розлюченого старигана, який розповідає про те, ким він міг би стати.

Я зараз перебуваю якраз у цій точці. Виходитиму зі свого бізнесу і повністю присвячу себе тим відео, які знімаю. Мені знадобився час, щоб прийти до розуміння того, чим я маю займатися. Це нелегко, а попереду ще більше випробувань. Але я зробив перші чотири кроки, і настав час для п'ятого. Це одночасно і моторошне, і хвилююче відчуття.

У всіх різні ситуації. Навряд чи варто сподіватися, що щось станеться одразу. Мені зараз 41 рік, і я відчуваю, що тільки починаю пристосовуватися до роботи, яка стала моїм покликанням. Роботи, заради якої я прокидаюся вранці та якою хочу займатися, навіть якщо йдеться не про гроші. І це ще одна проблема: не виключено, що впродовж довгого періоду те, що ви любите, не приноситиме вам дохід.

Гроші за роботу — не для кожного, але якщо ви чуєте голос, який каже, що ви маєте змінити професію, прислухайтеся до нього. Життя коротке, і, якщо станете проводити більшість свого часу, займаючись тим, що вам не подобається, ви не проживете його на повну.

Тому почніть приділяти увагу своєму захопленню. Згодом воно набиратиме обертів і приноситиме дохід. Наважтеся, не слухайте нікого, хто спробує зупинити вас (а таких людей буде чимало), вірте в себе, й одного чудового дня все зміниться.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X