Листи до редакції  - фото

Листи до редакції

25 липня 2019, 14:02

Відгуки та коментарі до матеріалів НВ

Хочу поділитися своїм відгуком на лекцію НВ Великі гроші з Євгеном Черняком (НВ №25 від 11 липня). Я ще не була на жодній лекції НВ, але дуже хотіла б якось потрапити. Ідея дуже класна!

Відео дня

Дивіться. Лекція мільйонера Євгена Черняка Як заробити гроші — ок. Начебто відгукується, актуально, жива зустріч, тема лідерства у бізнесі.

Але. "Сьогодні Черняк — голова наглядової ради алкогольного холдингу Global Spirits, що входить у топ-5 найбільших світових виробників горілки". Шок. Не сходиться. НВ у мене асоціюється зокрема з етичністю, розумом, розсудливістю, класними ідеями. У топ-5 найбільших світових виробників горілки?

Це всього-на-всього моя суб'єктивна думка, що ґрунтується на моєму світогляді, звісно. Але, думаю, таких, як я, багато. Людей, які не вживають алкоголь, не палять, намагаються жити екологічно і підтримувати екологічні та етичні бренди й бізнеси. У моєму колі спілкування є бізнесмени, які свої продукти не продають компаніям — виробникам алкоголю, сигарет і м'яса. А деякі — навіть виробникам риби. Незважаючи на суперприбутковість співпраці. Є друзі-маркетологи, які в пошуку нового місця роботи ніколи не розглядали тютюнове, алкогольне або м'ясне виробництво.

І я, суб'єктивно, бачу неможливим відвідувати лекції людини, яка майстерно вивела компанію в топ-5, щоб продавати ще більше горілки.

Гроші мають смак? Все в нашому світі суб'єктивно й відносно. Можна від усього абстрагуватися і піти послухати людину, аби взяти щось корисне. Але чомусь не хочеться.

Мені здається, такому потужному джерелу впливу на свідомість людей, як НВ, варто замислитися (і я впевнена, таке бачення у вас є), як глобально ви хочете на нас впливати заданими темами, зрізами, крізь призму яких подаються сюжети. Все-таки будь-який ЗМІ має ефект пропаганди. Тонко підтягнути свідомість читачів "вгору" і наповнити її категоріями та рисами етичності, розуму, адекватності й чистоти. Або дозволити скотитися вниз: ну, всі ж п'ють, то нехай виробники горілки нам розкажуть, як їм вдається вміло її продавати.

Світлана Г.,
рекламна менеджерка, Київ

Дякую за статтю про український експорт до Польщі (Прощавай, Росіє, НВ, №21 від 13 червня).

Було б ще круто прочитати статтю про український імпорт. Ось недавно зайшов у Києві в Сільпо на Коновальця, щоб купити дещицю всякого. Вирішив принципово шукати українські товари і дуже засмутився: банального туалетного паперу в магазині 10 видів, і жодного з України. Купа всього з Польщі та Росії.

Особливо вражає, що на п'ятому році війни торговельні мережі для чогось купують у РФ безліч речей, які в Україні виробляють аналогічної якості, дешевше, і які не годують режим Путіна.

Було б добре підняти цю тему в суспільстві. Щоб відмовлятися від російського остаточно і підтримувати своїх виробників. Адже це податки, зарплати і можливості для наших співгромадян.

Кирило Мазур,
CEO і засновник агентства Center42, Київ

Хочу запропонувати вам ідею нової серії статей. В Україні існує проблема неприйняття змін. Всі їх хочуть, але тільки-но доходить до реформ, обуренню немає меж.

Так, реформи неідеальні. Люди, які їх роблять, не найчесніші. І проблем багато. Але ніде і ніколи нові правила не змінюють усе на краще за одну секунду.

Тому пропоную вам писати про приклади реформ або про нові правила на Заході. Наприклад, у Нью-Йорку катастрофічний трафік на дорогах. Особливо в центрі міста в годину пік — 5 км шляху долали 40 хвилин. Влада проаналізувала ситуацію, залучила фахівців і знайшла рішення: зробити всю центральну частину Нью-Йорка платною для автомобілів. Як наслідок, кількість машин на дорогах зменшилася на 40%, швидкість збільшилася на 20%, зросла кількість велосипедистів.

Звичайно, всі водії спершу були незадоволені. Але подача інформації за схемою проблема — вирішення — позитивний результат у цифрах і фактах сприяє сприйняттю навіть, здавалося б, найнепопулярніших реформ. І українці мають це зрозуміти.

Аліна Шух,
українська легкоатлетка, Бровари

Прочитав статтю Зона тяжіння (НВ, №20 від 6 червня) і згадав, що мені здалося дивним під час відвідування Чорнобильської зони торік. Біля пам'ятника виселеним селам розташовано музей Зірка Полин. І в ньому крутиться ролик відкриття пам'ятника в 2011-му прем'єром часів Януковича Миколою Азаровим і головою МВС Анатолієм Могильовим. Як мені здається, не найголовнішими героями всієї цієї трагічної історії.

Я не втримався і зробив запит до ДСНС України й отримав офіційну відповідь. Мовляв, усе правильно. Вони ж відкривали виставку, і це факт, про це і всі відеоматеріали.

Цікаво, як це зараз виглядає? Чи звернули ви на це увагу?

Юрій Муравйов,
головний консультант комерційної фірми, Київ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X