Як вам Уляна Супрун?  - фото

Як вам Уляна Супрун?

1 березня 2018, 11:29

На тлі низки скандалів, пов'язаних з ім'ям глави МОЗ Уляни Супрун, НВ з'ясував у співвітчизників, як вони оцінюють її діяльність і що думають про медреформу

На тлі низки скандалів, пов'язаних з ім'ям глави МОЗ Уляни Супрун, НВ з'ясував у співвітчизників, як вони оцінюють її діяльність і що думають про медреформу

Відео дня

У медреформи є багато позитивних моментів, які вороже сприймає величезна армія наших лікарів. Вона їх лякає, тому що виводить зі звичної зони комфорту.

І весь цей галас проти Супрун, з одного боку інспірований нашими радянськими і пострадянськими чиновниками від медицини. А з іншого, я так розумію, — це ще й збігається з інтересами проросійськи налаштованої п'ятої колони, для якої важлива ситуація в Україні. Для неї в усьому одні невдачі, а реформи накрилися.

Володимир Тихий,
кінорежисер

Я знаю, що вона домоглася прийняття медичної реформи. І про останню є найрізноманітніші думки. Я їх порівнював, опитував своїх знайомих [медиків]. Так от хороші лікарі — за. А ті, які, можливо, не такі хороші — проти. Це вже про щось говорить.

Загалом я як людина, яка не особливо розбирається у питаннях медицини, скоріше б підтримав Супрун. Це позитивне явище. Оскільки медицина вже в такому стані, що навряд чи її можна зробити гіршою. Можна тільки покращувати.

Йосиф Зісельс,
глава Асоціації єврейських організацій і громад України

Це катастрофа. Тому що реформою взагалі і не пахло. Запропоноване нововведення не тільки не обґрунтоване, а й руйнівне. Це ж не реформа, це якісь неконструктивні спорадичні [випадкові] рішення, які потім скасовуються. І виявляється, що ми неправильно зрозуміли Супрун та її команду. Знову ж таки, команда абсолютно дика якась, що складається з маргіналів. У нас всякі міністри були, але такого жаху не було.

Подивіться на скандал, який спалахнув із [ректором медуніверситету імені Богомольця] Катериною Амосовою. Ну, напевно, є якісь проблеми [з корупцією], які Амосова просто вирішити не може. Так давайте будемо боротися з корупцією у двірників! Але коли з нею серйозні проблеми в Адміністрації президента, в Кабміні та інших місцях, де досі конверти, то чому потрібно було вирішувати проблеми з Амосовою? Враження, що чистять місце для когось із супрунівських хлопців.

Семен Глузман,
президент Асоціації психіатрів України, правозахисник і дисидент

Махінація зі словом страйк із боку керівників медуніверситету [імені Богомольця] — це спроба перекласти з хворої голови на здорову. І натяки, що ситуація інспірована у Вашингтоні, дають підозри вважати, що це банальна чергова спроба нападок на Супрун.

Може, представникам медуніверситету Богомольця краще відповісти, чи здатні їхні студенти скласти іспити на міжнародну кваліфікацію?

Віталій Гайдукевич,
телеведучий, журналіст П'ятого каналу

Найнадійнішим індикатором того, справжня реформа чи ні, є опір старої системи. Якщо опір є — значить, реформа справжня, якщо немає — зміни є імітацією.

Шалений опір старої медичної системи реформам Уляни Супрун, інформаційні кампанії, спрямовані на її дискредитацію, для мене є однозначним сигналом того, щоб підтримувати курс Міністерства охорони здоров'я.

Якщо прогнила система бореться — значить, боїться. А якщо корупціонери та імітатори бояться — значить усе рухається у правильному напрямку.

Іван Примаченко,
співзасновник освітніх курсів Prometheus

Вийшло, що у нас єдиний МОЗ на планеті, який бореться з корупцією та її проявами. Може, він це завдання і виконує. Але чим тоді зайняті генпрокуратура та НАБУ? В цьому весь парадокс ситуації, що склалася. А лікувати хто буде?

Враження, що перед нинішнім керівництвом МОЗ взагалі не стоять завдання медичної допомоги. За цю зиму в Україні померли десять людей від кору. Чому це сталося, досі невідомо. Минулого літа померли десять людей від ботулізму. Ну, тут зрозуміло чому — банально не замовили сироватки. МОЗу нецікаво, чому люди вимирають, він бореться з корупцією.

Дайте НАБУ поборотися з корупцією, дайте Юрію Луценку показати, який він класний. Ну куди ви претесь? Рятуйте людей, замовте сироватку від ботулізму.

Віктор Сердюк,
президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів

Я підтримую Супрун та її команду. Система опирається відчайдушно і нещадно. Люди, які заробляють усі ці роки мільйони на закупівлі ліків і медичних послуг, на дерибані приміщень і земельних ділянок, вийшли на свій останній бій. Вони розуміють, що часу в них мало. А раптом все запрацює, зокрема і реформа, і корупційному восьминогу дійсно обрубають щупальця?

Ніхто, жоден чиновник в історії новітньої України не піддавався настільки нещадному знищенню і висміюванню. Супрун багато в чому інопланетянка з незрозумілих світів. Вона виглядає по-іншому, не так, якими ми звикли бачити топ-чиновників. Вона їздить на метро, ​​а не на броньованому Мерседесі. Вона сміє називати речі своїми іменами, і їй глибоко паралельно, хто кому хто.

Якби реформи почалися років 20 тому, ми б жили в інших реаліях. Але чарівної палички не існує. Так що, Уляно, запалюй! Хтось повинен був це зробити.

Зоя Казанжи,

консультант з комунікацій проекту The Communications Reform Group, письменниця

Вважаю, Супрун потрібно підтримувати. Адже зрушення в медицині були неминучі — гірше вже було нікуди. А нова медреформа зможе багато чого змінити.

Оскільки я сама користуюся послугами платної медицини, навіть коли приходжу в умовно безкоштовну держустанову, то готова офіційно оплачувати медичні послуги і платити за страховку.

Крім того, я за доказову медицину. Для мене важливо, щоб люди не ходили до шарлатанів і не труїлися ліками, які потрапляють до аптек у підсумку корупційних схем. Тому боротьба з корупцією в медицині повинна стати такою ж потужною, як і в інших галузях. Зрозуміло, що на кону мільйони, і чим прозорішими будуть ці процедури і чим більша спільнота пацієнтів братиме у цьому участь, тим краще.

Що стосується непристойного висловлювання губернатора Закарпаття Геннадія Москаля на адресу Уляни Супрун, вважаю, він повинен скласти повноваження. Як це було б у будь-який іншій нормальній країні.

Олександра Кольцова,
член правління НСТУ, музикант, лідер гурту Крихітка

Я просто інколи не вірю, що це правда й що така смілива та мужня жінка очолює українське міністерство охорони здоров’я. Що вона почала з найстрашнішого й найбільш корупційного — реформи медичних закупівель. Що вона та її команда не бояться говорити правду й діяти згідно зі здоровим глуздом. Що вони таки впровадили в Україні міжнародні протоколи й це перша зима за 12 років, коли моїм дітям при ГРВІ лікар не виписував “противірусні фуфломіцини” (я й раніше не давала, але завжди виписували). Що вона не боїться сказати: “мумія, яка лежить в церкві і до якої ходять по чудесне зцілення - не може бути на балансі МОЗ”.

Коротше, ви зрозуміли — я підтримую Супрун та її команду й бажаю їм успіху.

Іванна Коберник,
радник міністра освіти і науки України

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X