Інвестиції з Владиславом Рашкованом  - фото

Інвестиції з Владиславом Рашкованом

25 липня 2018, 17:49

Представник України у МВФ називає найпривабливіші бізнес-ніші для інвестування

Представник України у МВФ називає найпривабливіші бізнес-ніші для інвестування

1

Медицина

Д ослідження генома людини — одна з найперспективніших галузей. Бізнес-напрямки в генетиці, пов'язані з вивченням, інтерпретацією і редагуванням ДНК, стрімко розвиватимуться. І проекти з профілактики спадкових захворювань, розробки продуктів харчування або ліків, адаптованих під конкретну людину, незабаром стануть реальністю.

Відео дня

2

Освіта

У найближчі 15 років у менш розвинених країнах населення зросте на 1 млрд осіб. Завдяки новим технологіям можна створити кастомізовані моделі навчання. Завдання в тому, щоб забезпечити ці регіони доступом до інтернету і, надавши пристрої отримання інформації — телефони, ноутбуки, давати учням знання порційно, впродовж усього життя.

3

Транспорт

Я б фокусувався на двох напрямках. Перше — як швидше доставити товар покупцеві. Друге — як доставити людину в умовах зростального трафіку без шкоди для клімату. Перше вирішується за рахунок літальних дронів, ринок яких розвиватиметься експоненціально. А транспортування людини більше розвиватиметься у моделі sharing economy [економіка спільного використання]. Стане менше власників транспорту, а більше можливостей його орендувати або скористатися громадським. Зрозуміло, що весь він буде електричним.

4

Штучний інтелект

Н езважаючи на те, що одні кажуть, ніби ШІ — це утопія, а інші — це маркетинг, певен: завдяки йому ми зможемо вирішити багато завдань, раніше прихованих через відсутність доступу до даних. Це завдання в освіті, медицині, експертних системах управління, робототехніці, фінансах, рекрутингу, медіа тощо. В Україні є наукові школи у сфері машинного навчання, комп'ютерного зору і загального ШІ. Думаю, інвестиції в цій галузі дадуть найбільшу віддачу в найближчі роки.

5

Системи життєзабезпечення

Т реба працювати над новими рішеннями в галузі систем життєзабезпечення у період природних катаклізмів. Попит збільшуватиметься. Потенційні бізнес-ніші: створення ефективніших систем енергозбереження та підтримки зв'язку, мобільніших рішень для транспортування вантажів і людей у зонах лиха, швидких і легких конструкцій для організації тимчасового проживання, зокрема на воді. Цікаві технології опріснення і очищення води. Дрони можуть частіше використовуватися для пошуку постраждалих.

CV

Владислав Рашкован

Закінчив Одеський економічний університет. Стажувався в університеті Генуї та Інституті світової економіки Угорської академії наук. За свою 12-річну кар'єру в банківській сфері встиг попрацювати в UniCredit Bank і банківському комітеті Американської торгової палати в Україні. У 2014-му став членом правління НБУ, пізніше — заступник голови цього відомства. З 2017 року — заступник виконавчого директора від України у МВФ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X