І як вам Зеленський?  - фото

І як вам Зеленський?

26 червня 2019, 13:34

НВ розпитав співвітчизників, як вони оцінюють перший місяць роботи Володимира Зеленського в ролі президента України

НВ розпитав співвітчизників, як вони оцінюють перший місяць роботи Володимира Зеленського в ролі президента України

Є призначення, які досить проблематичні з позиції професіоналізму і впливу "потойбічних" сил. Вони не вселяють великого оптимізму. Поїздки, які можна було б назвати справами, насправді є символами. Місця обрали правильні: спочатку краще їхати не до Росії або США, а до Брюсселю, тим самим наголосивши європейський вектор.

Реклама

Що стосується боротьби з олігархами, то не помітно навіть початку цієї боротьби. Ба більше, є розуміння, що він хоче домовитися із цими олігархами. А домовлятися з олігархами на їхніх умовах — це все одно що капітулювати перед ними.

Загалом, цей місяць не дав ясності, невизначеність зберігається і штучно продовжується. І з огляду на все парламентські вибори відбудуться під знаком невизначеності.

Йосиф Зісельс,
голова Асоціації єврейських організацій і громад України

Вважаю, що виглядає достойно. І міф про те, що він не впорається, неправдоподібний. Президент Зеленський досить успішно як новий, молодий і ще малодосвідчений дипломат виконує свою місію.

Наприклад, прийняті попередньою адміністрацією укази розглянув, деякі скасував. Для бізнесу сприятливо, що знятий із порядку денного закон про порушення касової дисципліни. Загалом, я б сказав, що він і сам тямущий, і його помічники досить професійні.

Що стосується зустрічі Зеленського з олігархами. Розумієте, статус президента зобов'язує його зустрічатися з усіма. Тут ти вже не маєш права бути просто людиною і піддаватися своїм емоціям. Тут ти маєш бути дипломатом.

Ну, а поки це все проба пера, заяви і бажання. Думаю, найкращі його рішення будуть після виборів. І якщо в парламенті в одній команді матиме більшість, тоді він зможе переламати ситуацію на свій бік та бік своїх заяв і обіцянок.

А взагалі, будь-якому новому президенту буде складно. І я б побажав Зеленському стати не залежним ні від кого президентом.

В'ячеслав Дем'яненко,
директор компанії С Кард Сервіс — SOCAR Energy Ukraine

Це як в анекдоті. На Привозі жінка плаче:

— Гроші вкрали! Тримайте злодія!

Люди запитують:

— А де були гроші?

— Ось тут, на грудях!

— А як же ви дозволили, щоб він поліз до грудей?

— Так я ж не знала, які у наміри!

От і ми поки не знаємо, які пан президент має наміри. Потрібно ще почекати, щоб визначитися.

Людмила Горделадзе,
директорка київського кінотеатру Жовтень

Все, що відбувається, мені нагадує керований хаос. Враження, ніби створюється такий системний броунівський рух. Дико багато вкидів інформації, всіляких актів і заяв, і досі незрозуміло, що ж має прикрити цей хаос.

Водночас я втратив віру в декларації про нові сили і нові обличчя.

Тарас Прохасько,
письменник

Пам'ятаєте, як головний опонент Зеленського Петро Порошенко і його прихильники говорили про дві найбільші загрози? Перша, що Зеленський призведе нас до Росії. А друга, що він буде маріонеткою олігарха Коломойського. За цими двома пунктами страхи поки не виправдалися. Як і за зовнішнім курсом.

Тим паче, мені сподобалося призначення Вадима Пристайка новим міністром закордонних справ. Це людина з когорти дипломатів, які пройшли школу вже незалежної України.

Що стосується кадрових призначень. Якщо вважати, що голова вже Офісу президента Андрій Богдан — людина Коломойського, то, судячи з останніх інтерв'ю, Богдан чи не єдина людина, яка може сказати Коломойському "ні". Тож, можливо, його головним завданням і буде захист президента від зайвих "забаганок" Коломойського.

А нещодавню зустріч президента з бізнесом можна тільки вітати. Тому що, незважаючи на брак знань у багатьох сферах, Зеленський все ж людина, що створила свій бізнес. І це не нафта або газ.

Втім, досить суперечливим залишається питання про переїзд Офісу президента з Банкової до Українського дому на Європейській площі. Виходить, що змінюють шило на мило — це ж взагалі не розвантажує центр.

Олег Рибачук,
голова громадської організації Центр UA

На жаль, говорити про чітко сформоване враження важко, тому що досі не помітно чітко сформованої політики нового президента. Частина його обіцянок (наприклад, про перегляд тарифів), як заявило його оточення, виявилися жартами. А ті, що ніби серйозні, ще не проявилися.

Із плюсів можна відзначити хіба що продовження попередньої зовнішньої політики України.

А з мінусів — абсолютну відсутність інформації про його бачення гуманітарної політики, його бачення із важливих питань культури та ідентичності. З оточення Зеленського вже надходять неприємні та небезпечні сигнали про можливий перегляд мовного закону, та й інші речі свідчать про можливу ревізію колишньої політики. І мовчання Зеленського з цієї теми провокує різного штибу проросійські сили на відверті заяви про можливий реванш.

Нуб а його репліка, що "українські жінки — це бренд України", одна із абсолютно скандальних, грубих і таких речей, що принижують. Це свідчить про те, що він досі залишається у реноме коміка, а не політика, тим паче, голови держави. Як на мене, це абсолютні пережитки совка у свідомості нового президента.

Володимир В'ятрович,
директор Українського інституту національної пам'яті

Особисто мої очікування він поки перевершує. Тому що у людей, які підтримували [кандидатуру] Петра Порошенка, зокрема й у мене, було відчуття катастрофи. Зараз є певні позитивні очікування, що основні страхи поки не реалізуються.

Від близьких до нього людей я чую, що він щиро хоче багато чого змінити, прибрати корупцію. І він намагається максимально, наскільки можливо, дистанціюватися від Ігоря Коломойського і позбавитися від його впливу.

Також тішить, що він відмовився від тих обіцянок, які дуже негативно вплинули б на економіку і співпрацю з МВФ. Наприклад, від зниження тарифів або відмови від податку на виведений капітал.

Що стосується зустрічі Зеленського з олігархами. Вибачте, але у нас олігархи — це левова частка економіки. І чи є сенс із ними воювати? З погляду обивателя — так, але це зруйнує нашу економіку і поверне нас у 1917 рік. До того ж із ними складно впоратися, вони зі своїми ресурсами, зокрема ЗМІ, "зжеруть" будь-кого.

Річ у тому, що з олігархами можна і потрібно домовлятися. Знаходити спільні точки дотику, але роблячи все, щоб вони відійшли від політики. Для мене є два типи олігархів: "умовно позитивні" на зразок Пінчука або Ахметова, які будують бізнес на перспективу в Україні. А є "умовно негативні" на заразок Коломойського або Фірташа, яких цікавлять тільки гроші, і заради цього вони готові домовлятися хоч із чортом або з Путіним. От їх потрібно вимітати із країни поганою мітлою.

Ваче Давтян,
президент компанії Промкабель-Електрика, засновник Школи розвитку лідерів

Діліться матеріалом




Радіо NV