Переможці Євробачення за останні десять років

Євробачення

14 травня, 2016
Пісенна історія конкурсу

Пропонуємо разом з НВ згадати найяскравіші хіти переможців попередніх років - найкращі пісні Європи в період з 2005 по 2015 рік!

Відомо, що пісні-переможці отримують не тільки визнання журі та глядачів конкурсу, але і стають головними хітами Європи, очолюючи численні чарти і потрапляючи в ротації різноманітних радіостанцій.

2005
2005
Пробудження

Ювілейний 50-й конкурс проходив в Україні завдяки перемозі Руслани у Стамбулі з композицією Wild Dances.

З 19 по 24 травня 39 учасників боролися за пальму першості, яка дісталася грецькій співачці Єлені Папарізу з піснею My Number Оnе. Виступ співачки набрав 230 балів.

.

2006
2006
Відчуй ритм

У травні 2006 року конкурсанти з усієї Європи з'їхалися в Афіни. Цей рік став знаковим для Фінляндії, оскільки вперше за всю історію конкурсу фінські виконавці здобули перемогу.

Крім того, вперше перемогли рок-музиканти, встановивши на той момент рекорд за кількістю балів – 292. Пропонуємо згадати яскравий виступ групи Lordi з піснею Hard Rock Hallelujah.

.

.

2007
2007
Справжня фантазія

Вперше відчинивши свої двері для учасників головного пісенного конкурсу Європи, Фінляндія витратила на організацію 13 млн доларів.

Тоді на головному льодовому стадіоні країни в Гельсінкі мільйони сердець підкорила сербська співачка Марія Шерифович з піснею Молитва. Нічого зайвого: тільки стриманий образ, сильний вокал і глибокий сенс.

.

.

2008
2008
Злиття звуку

53-й пісенний конкурс проходив на головній арені Сербії в місті Бєлград. Цей рік став знаковим для Росії, оскільки Діма Білан з композицією Believe приніс першу перемогу рідній країні за всю історію конкурсу.

Крім Білана на сцені з'явився угорський скрипаль Едвін Мартон та російський фігурист Євген Плющенко.

.

.

2009
2009

На головній арені Москви з 12 по 16 травня за перемогу в престижному конкурсі боролися 42 країни, в результаті мільйони слухачів віддали свій голос за харизматичного норвежця Олександра Рибака.

Його пісня Fairytale встановила абсолютний рекорд за кількістю балів – 387 у фінальному голосуванні.

.

.

2010
2010
Розділи момент

У 2010 році Норвегія втретє відкрила двері для Євробачення, не пошкодувавши на організацію 24 млн євро. Право на проведення наступного, 56-го конкурсу, отримала Німеччина, завдяки перемозі Лєни Майєр-Ландрут з композицією Satellite.

Пізніше пісня займала першу сходинку в чартах семи країн і навіть отримала кілька золотих і платинових сертифікацій.

.

.

2011
2011
Відчуй биття свого серця

У 2011 році Німеччина прийняла Євробачення. На головній арені Дюссельдорфу у фіналі за перемогу боролися представники 25 країн, але найкращими виявилися Ельдар Касимов і Нігяр Джамал з піснею Running Scared. Таким чином, право на проведення конкурсу вперше отримав Азербайджан.

.

.

2012
2012
Запали свій вогонь

Щоб гідно прийняти 57-й конкурс, уряд Азербайджану виділив 63,3 мільйона доларів, побивши всі попередні рекорди.

Серед 26 претендентів на перемогу у фіналі перше місце зайняла шведська співачка Лорін з піснею Euphoria, яка пізніше очолила музичні чарти різних країн світу і стала справжнім хітом!

.

2013
2013
Ми єдині

Завдяки перемозі Лорін, Швеція вп'яте стала країною, що приймає Євробачення, а Мальме – містом-«господарем» вдруге. На головній арені країни за перемогу боролися 26 учасників, але підкорити серця мільйонів змогла співачка з Данії Еммілі де Форест, виконавши пісню Only Teardrops.

.

.

2014
2014
Приєднуйтесь до нас

У травні цього року тридцять сім конкурсантів з'їхалися до Копенгагену, аби поборотися за перемогу у 59-му конкурсі. Перше місце вдалося отримати представниці Австрії, драг-квін Кончіті Вурст, чия перемога викликала серйозний резонанс в світі. Але, незважаючи на епатажний образ, пісня Rise Like a Phoenix стала хітом багатьох країн світу.

.

.

2015
2015
Зводячи мости

Щоб позмагатися в ювілейному 60-му конкурсі, талановиті виконавці з'їхалися до столиці Австрії – Відня. Серед двадцяти семи фіналістів найкращим виявився шведський співак Монс Сельмерлєв з піснею Heroes. Весела мелодія і креативний відеосупровід принесли шведу 365 балів.

.

.

14 травня відбувся гранд-фінал міжнародного пісенного конкурсу Євробачення 2016, під час якого перемогу здобула українська співачка Джамала з піснею 1944 про депортацію кримських татар. Вона набрала 534 бала, випередивши Австралію і Росію, які розташувалися на другому і третьому місці відповідно.

Євробачення 2016. Як Україна перемогла на конкурсі

У гранд-фіналі конкурсу 2016 року взяли участь 26 країн: по 10 країн з кожного півфіналу, країни "Великої п'ятірки" (Великобританія, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція), а також країна-господиня цього року - Швеція.

Українська виконавиця кримсько-татарського походження виконувала на конкурсі композицію 1944, присвячену депортації кримських татар у 1944 році. Зокрема, артистка присвятила конкурсну пісню пам'яті предків і прабабусі, яка була депортована з Криму та так і не повернулася на батьківщину.

«Ця пісня про мою прабабусю, і мій виступ було присвячено їй, а також всім кримським татарам і, звичайно, моїй країні Україні», - заявила вона.

Пропонуємо разом з НВ згадати, яким був переможний виступ Джамали на Євробаченні 2016!


Переможний виступ Джамали на Євробаченні 2016

.

Євробачення 2017 відбудеться в травні цього року в Києві та буде проходити в Міжнародному виставковому центрі - найбільшому виставковому спорудженні України.

Півфінали Євробачення 2017 пройдуть 9 і 11 травня, в той час як фінал конкурсу, в ході якого визначиться переможець, відбудеться 13 травня.

.

Україну на пісенному конкурсі в цьому році представить група O. Torvald, яка стала переможцем національного відбору на Євробачення.

ВСІ НОВИНИ ПРО ЄВРОБАЧЕННЯ 2017 ЧИТАЙТЕ В СПЕЦТЕМІ НВ

.

.

При підготовці матеріалу були використані фото eurovision.tv, EBU і EPA

Текст, оформлення: Юлія Ромась, Вероніка Голубєва

Коментарі

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів