Чого очікуєте від Слуги народу?  - фото

Чого очікуєте від Слуги народу?

25 липня 2019, 14:47

НВ з'ясував у співвітчизників, що вони думають про безпрецедентну перемогу партії Слуга народу і якими бачать її перші кроки в парламенті

НВ з'ясував у співвітчизників, що вони думають про безпрецедентну перемогу партії Слуга народу і якими бачать її перші кроки в парламенті

Можливі два крайні варіанти.

Відео дня

Перший — це небезпека узурпації влади. Тому що абсолютно очевидно: буде повністю свій парламент, свій уряд, правоохоронні органи, свій прокурор і свої представники на місцях. До речі, вже ходять розмови про те, щоб на цій хвилі провести восени місцеві вибори. І тоді взагалі, м'яко кажучи, можна не зважати на закон. Такий досвід у нас вже є. Всіх звідусіль звільнити і поставити скрізь своїх.

Другий варіант — це може бути позитив. Цілком можливо, що Слуга народу стане швидко і без особливих перешкод ухвалювати дуже необхідні для України закони та потрібні рішення. Головне — побачити, яким буде новий уряд.

Ну, а щоб ще більше виправдати свій кредит довіри, [Слузі народу] потрібно почати звільняти і садити. Втім, кредит довіри може зменшитися до зими, коли українці отримають перші платіжки [за опалювальний період]. Хоча, думаю, що вони [партія влади], може, тарифи відсотків на 10 і знизять.

Але це дві крайності. І цілком можливо, що все буде десь посередині.

Ірина Бекешкіна,
соціолог, директор фонду Демократичні ініціативи

Чекаємо ефективності, яка має виражатися у простих речах. Знищенні корупційних схем. Публічному описі схеми і покаранні винних. Відсутності тиску на бізнес. Зростанні економіки, яке ми одразу ж побачимо в оптимізмі рекламодавців, що збільшують бюджети. І справедливості. Коли будь-який "мажоргейт" має вирішуватися швидко, жорстко і неупереджено.

Олександр Смирнов,

креативний директор агентства Tabasco

Я, звісно, в шоці від вибору українців. Але є дуже потужна активна частина суспільства, яка не дасть перетнути червоні лінії. Думаю, що завдяки цим людям в Україні і відбуватимуться зміни на краще, і ми продовжимо реформи та рух на Захід. Назад в минуле вже ніхто з них не захоче. І я зокрема!

Ігор Захаренко,
гендиректор турфірми Феєрія

Я ілюзій не маю. Я звик до української політики і розумію, що, найімовірніше, за народними ілюзіями прийде розчарування. Річ навіть не у Раді, а в тому, що поки у нашого президента непомітно концептуальної цілісності того, що він хоче зробити. А просто спроби відігравати в реальному житті чесного хлопця із серіалу, який потрапив у владу, рано чи пізно закінчаться. Треба знати, що робити у владі.

Хотілося б, щоб Зеленський заявив про концепцію, яку він будує. Крім того, не просто про концепцію: давайте зробимо хорошу країну, як, наприклад, Польща, а давайте зробимо країну, якої у світі ще не було. У нас немає політичної традиції, яку потрібно зберігати. Наші руки розв'язані. Тому ми можемо збудувати абсолютно сучасну державу, дійсно державу в iPhone. Не просто як красиву метафору, а в реальності.

Традиційно до розчарування маємо півроку — до Нового року в президента є час. Але розчарування суспільства може настати у різний час. Для когось це будуть нові платіжки, для когось це може бути чиєсь призначення, а для когось це може бути перша зустріч із митниками під час виїзду з країни.

Сергій Гайдай,
політтехнолог, директор зі стратегічного планування агентства Гайдай.Ком

Мені вселяє надію ця ситуація. Тому що [це] свіжі люди, що увійшли до парламенту. Принаймні поки всі заяви, які робить ЗеКоманда, не викликають у мене жодної алергії. І сподіваюся, що нарешті реформи в Україні почнуться. Бо, мені здається, є амбіції увійти в історію, зробити щось хороше і наколядувати грошей.

А те, що частина нових депутатів не має вищої освіти, так наша українська вища освіта не є підтвердженням того, що людина освічена.

До того ж, я бачу, що в команді Зе є Олександр Данилюк, Айварас Абромавичус, Макс Нефьодов — люди, яким я абсолютно довіряю. Та й в обоймі депутатів цілком адекватні люди.

Влад Троїцький,
театральний режисер, засновник фестивалю ГогольFest

Аби покінчили з корупцією у вищих ешелонах влади. Щоб президент і, призначений ним за згодою його ж більшості у новій Раді, генпрокурор самі зразково виконували Закон про запобігання корупції та іншим не дозволяли порушувати.

Для цього потрібно нарешті підібрати справжніх суддів до всіх судів, починаючи з Конституційного. Тоді з'явиться справедливість і почуття захищеності прав у всіх, зокрема в бізнесу.

Ще не можна піддаватися Путіну. Для перемоги у війні знадобляться роки економічного підйому і створення сучасних збройних сил. А зараз головне для нових президента і депутатів — не дозволити себе обдурити агресору.

Єгор Соболєв,
народний депутат від Самопомочі Верховної Ради VIII скликання

Я не вірю, що нібито відбудеться розворот у бік Росії. Тому що 60% українців виступили за інтеграцію з ЄС і НАТО. І якщо розворот у бік РФ відбудеться, то розчарування буде таким стрімким і карколомним, що це переросте на серйозну нестабільність у самій країні. Думаю, в Слузі народу розуміють, що на такі кроки йти не можна.

Світлана Заліщук,
народний депутат Верховної Ради VIII скликання

По-перше, реформ і модернізації уряду. По-друге, збереження вектора на Європу. По-третє, акценту на умовах для середнього бізнесу. Лібералізації ринків. По-четверте, чутимуть Голос. По-п'яте, створення позитивного іміджу країни у світі. І залучення інвестицій.

Ігор Гут,
керівник шведського проекту Develop Your Business, учасник Несторівські групи

Хочеться вірити, що Слуга народу від першого дня у парламенті почне працювати над системними і непопулярними реформами в країні. Я б розділив їх на два рівнозначні пакети: пакет quick wins [швидких перемог] і пакет "довгогральний".

До першого пакету можна віднести тотальну приватизацію практично всього держмайна, запровадження ринку землі сільгосппризначення, дерегуляцію ведення бізнесу, податкову реформу.

До другого пакету — реформи всієї правоохоронної системи, повне перезавантаження системи освіти і науки, перегляд трудового законодавства, завершення процесу децентралізації.

Якщо їм не вдасться провести необхідні реформи в перші 100 днів роботи, то потім провести їх вже практично нереально.

Алекс Ліссітса,
гендиректор компанії ІМК, президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X