Усі чотири колеса - фото

Усі чотири колеса

Подвійний тест повного приводу BMW в Карпатах

19 березня 2016, 00:00

Добре зранку прокинутися і опинитися на схилі прекрасних карпатських гір у Буковелі. Особливо, якщо цей день обіцяє рідкісну можливість спробувати, як баварський повний привід xDrive веде себе в реальних умовах українських Карпат.

Що таке xDrive

В

MW xDrive – інтелектуальна система повного приводу, що розподіляє крутний момент між осями залежно від умов їзди. У нормальному режимі співвідношення становить 40:60, тобто 40% крутного моменту передається на передню вісь, а 60% - на задню. Під час руху співвідношення може змінюватися аж до того, що всі 100% крутного моменту будуть передані на одну з осей.

xDrive з'явилася в 1985-му році на автосалоні у Франкфурті разом з моделлю BMW 325iX. В даний час на ринку присутнє вже 4-е покоління системи. В першу чергу її назву пов'язують з представниками позашляхової лінійки X: X1, X3, X5 і X6. Проте вона доступна і з іншими моделями німецького преміум-бренду, в тому числі 3-, 5 - і 7-Series.

Системи повного приводу є і у конкурентів BMW, Audi і Mercedes. У бренда чотирьох кілець вона називається quattro, існує з 1980 року і також володіє функцією перерозподілу крутного моменту. Однак у випадку з Audi quattro на передню вісь може бути передано до 70%, а на задню – до 85%. Система Mercedes носить назву 4Matic і існує з 1986 року. У 2013 німецька компанія представила 5-е покоління системи. Його основним нововведенням став акцент на передню вісь. У нормальному режимі крутний момент розподіляється в співвідношенні 100:0 до 50:50, але при необхідності система змінює співвідношення з ухилом на задню вісь.

    

.

.

ТЕКСТ: Нікіта Рожков, Ярослав Золотніков