Українські військові на півдні знищили 59 окупантів
Українські військові на півдні за добу, 5 червня, знищили 59 окупантів і низку російської техніки. Ситуація в регіоні залишається динамічно-напруженою.
Про це повідомило оперативне командування Південь.
Протягом дня українські військові знищили російський танк і шість інших броньованих машин, зенітно-ракетний комплекс ТОР М1, реактивну систему залпового вогню, самохідну гаубицю Гвоздика та п’ять автівок. Також у трьох різних населених пунктах Херсонщини знищили три польові склади боєприпасів.
Протягом дня росіяни завдали авіаційного удару по українських позиціях гелікоптерами Ка-52. У відповідь українська авіація завдала три ураження по ворожих підрозділах.
У Чорному морі корабельне угруповання російських кораблів вкотре переформатовується. Наразі в готовності до завдання ракетних ударів з моря перебувають один надводний корабель і один підводний човен, споряджені 12 крилатими ракетами. Також в готовності до дій перебувають п’ять великих десантних кораблів.
Наразі узбережжя є потенційним рубежем оборони. Військові закликають не ігнорувати попередження про небезпеку купання в морі через загрозу детонації морських мін і сигнали повітряної тривоги.
За даними ОК Південь, окупанти намагаються покращити своє положення, але, не маючи успіху, укріплюються на оборонних рубежах. На Миколаївщині росіяни продовжують обстріли населених пунктів вздовж лінії зіткнення і в тилу українських підрозділів, намагаючись створити ілюзію свого панування на максимально можливій частині області.
Тим часом на Херсонщині окупаційна влада відбирає приватний бізнес у місцевих підприємців. В ОК зазначають, що окупанти хочуть привласнити регіональні АЗС, щоб на них продавати завезене з Криму пальне.