Закриваючи очі на Палестину

17 травня 2018, 15:52
274
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Замість того, щоб закликати Ізраїль до відповідальності за участь у знищенні палестинського суспільства, міжнародне співтовариство маскує свої власні невдачі

Кульмінація тижневих протестів в Секторі Газа, перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалиму, 70-річчя Накби 1948 року (з арабського, «величезна катастрофа») і початок священного місяця Рамадан, – за два дні ці події вилилися в один руйнівний ефект. Додайте сюди ще недавнє зіткнення Ізраїлю та Ірану за окуповані Голанські висоти, і ви зрозумієте, що регіон, активніше ніж будь-коли, став перетворюватися на порохову бочку.

Коли 800 гостей прибули до Єрусалиму, щоб підтвердити перенесення посольства США (33 з них – представники іноземних посольств ), в цей самий час в Секторі Газа розстрілювали протестантів. Це прозвали Великим маршем повернення : палестинці (більшість з яких є біженцями або їх дітьми) зібралися, щоб на кордоні вимагати своє право повернутися, яке захищене міжнародними законами. Але замість задовольнити їх вимоги, Ізраїль застосував жорсткі силові методи: під час протестів застрелили більше 50 палестинців, включно з дітьми, фельдшерами і журналістами.

Можна вважати, що ескалація почалася після того, як США прийняли рішення про перенесення свого посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму. Можливо, це дійсно символічна і резонансна подія. Але не потрібно сприймати ситуацію настільки обмежено. Там більш глибокі складові: наприклад, руйнування палестинського суспільства і посягання на громадянські свободи.

Наївні уявлення про США, як чесного посередника мирного процесу, зруйновані Існує думка, що перенесення посольства навряд чи б щось змінило в реальності палестинців, які проживають в окупованій частині міста. На що дійсно вплинула ця подія, так це сприйняття США: наївні уявлення про штати, як чесного посередника мирного процесу, зруйновані.

Тим, хто називає перенесення посольства смертним вироком для двох держав, варто критичніше поглянути на передісторію зіткнення. Ізраїль агресивно збільшує будівництво поселень. Ізраїльські військові вбили десятки палестинських мітингувальників у Секторі Газа (не тільки на цьому тижні), а інфраструктура окупованих територій пошкоджена або знищена. Весь цей час світові уряди не притягли Ізраїль до відповідальності.

Поки Ізраїль посилює свою окупацію, Палестинська національна адміністрація намагається побудувати державу. В цей же час міжнародне співтовариство пропонує палестинцям бути більш «стійкими».

«Стійка» порядок денний

Стійкість, схоже, є модним порядком денним. Вона особливо популярна в галузі міжнародного розвитку. Там її використовують з метою пробудити здатність «оговтатися», вижити, або, більш оптимістично, «процвітати» в умовах жахливого лиха. Як окремо, так і спільно, міжнародні організації звернули свою увагу на просування «стійкості», щоб краще озброїти нею людей, які переживають негаразди.

Якщо подивитися на палестинське суспільство і рівень життя її громадян сьогодні, стає очевидно, що місія міжнародного розвитку провалилася. І все ж «індустрія стійкості» зміцнилася в Палестині, а її дискурс тут всюди. Він увійшов у повсякденну лексику великих чиновників. Програма розвитку ООН – не виняток. Нещодавно в рамках останньої організували дві великі міжнародні конференції, присвячені розвитку «стійкості» Палестини.

Такий порядок денний фальшивий за цілою низкою параметрів. А оскільки «стійкість» стає основною складовою міжнародного бачення розвитку Палестини, до неї необхідно ставитися ще більш критично. Для початку не зовсім ясно, як будуть оцінюватися її досягнення. Палестинцям точно не потрібні ці уроки «стійкості» від міжнародної спільноти, яка зазнала абсолютного крау заявленої місії.

Замість того, щоб закликати Ізраїль до відповідальності за численні правові порушення і участь у знищенні палестинського суспільства, міжнародне співтовариство, сприяючи палестинській стійкості, маскує свої власні невдачі і ганебно відмовляється від відповідальності перед людьми, яким, за власними твердженнями, допомагає.

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок The Conversation. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал опубліковано на The Conversation

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:03

thumb img
Хто всi ці люди. Коротка інформація про всiх кандидатів у президенти України
Саме там

Вчора, 21:25

thumb img
Це просто чарівно. Як живуть сучасні українські відьми і травниці - репортаж НВ
Інновації

Вчора, 12:00

thumb img
Доліталися. Як космічний туризм завдасть смертельного удару по авіаційній галузі