«Он бачь, яка кака намальована!»

5 січня 2016, 09:13
4624
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
«Он бачь, яка кака намальована!»  - фото

Cтабильный «заработок» денег на девальвации свидетельствует лишь  о непрекращающейся деградации страны

Чорт, хай він був навіть в образі недбайливої влади, олігархів чи Путіна, на жаль, вкрав в України не тільки місяць та зірки

Як розповідав Рудий Панько, у ніч на Різдво чорт поцупив місяць. Тим, хто ще не встиг прочитати історії, видані близько двохсот років тому геніальним Пасічником (у жодному разі не плутайте зі злодійкуватим бджолярем), нагадаємо, що так чорт хотів насолити ковалю Вакулі, позбавляючи його можливості побачитися із красунею Оксаною.

Не переповідатиму всю історію, хто захоче, той сам прочитає (до речі, користі від такого читання матиме набагато більше, ніж від семінарів із лідерства, комунікацій або підвищення самооцінки). Питання в іншому: як стосуються коваль, чорт і поцуплений місяць сучасної України і особистих фінансів? Безпосередньо.

Як і козакові Чубу, батькові Оксани, якому дуже кортіло піти в гості до дяка, «побалакати і випити варенухи та горілки, настояної на шафрані», Україні кортить йти до Європи. Але так само, як темрява безмісячної ночі нагадувала Чубу про лінь, «яка така мила всім козакам» і змушувала його лежати, підібгавши ноги, на лежаку, так і брудна тьма корупції змушує Україну тупцювати на місці, втрачаючи час, сили і вбиваючи надії людей.

Чорт, чи то в образі недбайливої влади, олігархів або Путіна, на жаль, поцупив в України не тільки місяць та зорі, але навіть сонце, залишаючи країну борсатися в болоті беззаконня і продажності. До речі, літературний чорт із Диканьки дозволяв собі такі негідні штуки лише в ніч перед Різдвом, а під час перших дзвонів до заутрені тікав куди видно, підгорнувши хвоста, у свій барліг. Сучасний чорт дозволяє собі ходити українською землею та «навчати гріхів добрих людей» вже двадцять чотири роки, змінюючи при цьому обличчя і виряджаючись то в комуністів, то в лібералів-радикалів, то у творців «русского мира», а іноді - навіть у відчайдушних камікадзе.

Але коли ж іще вірити у дива, як не напередодні Різдва?! Коли ж іще сподіватися, що так само, як Вакула схопив чорта за хвіст і тричі вперіщив хворостиною, когось іще з горе-реформаторів міцно схоплять за яйця і відважать доброго стусана на радість усім українцям? Щоб країна зрештою почала змінюватися, та про власні фінанси міркувати було веселіше!

А поки, щоб виміряти, як і за рахунок чого змінюється власний добробут українців, адже саме цей показник повинен бути одним із головних критеріїв досягнень влади, ми вирішили з самого початку року розраховувати прибутковість основних фінансових і альтернативних інструментів, доступних пересічному українцю: нерухомість, фондовий ринок, гривневий депозит і «матрац».

Про доларовий депозит свідомо не пишемо доти, доки НБУ не зніме обмеження на зняття валюти з рахунків, що найімовірніше станеться ще дуже не скоро. Отже, на початку року ми вклали однакову кількість віртуальних гривень на квадратні метри розрахованої агентством нерухомості, середньої для Києва ціни - 36 тисяч гривень за м2; індекс Української біржі UX, що починає рік із позначки 685.86, і річний депозит в Ощадбанку, виплата якого повністю гарантована державою, за ставкою 18.25%. На таку само суму було придбано долари за 25.7 гривні за долар. Підсумки інвестиційного змагання підбиватимемо щомісяця і обов'язково інформуватиме про них читачів.

Особисто мені здоровий скептицизм підказує, що саме остання інвестиція стане найвигіднішою. Хоча зізнаюся, що з радістю зазнав би поразки, якби помилився у своїх прогнозах. Адже стабільне «заробляння» грошей на девальвації гривні свідчить не про майстерність інвестора, а лише про безперервну деградацію країни.

А щоб цього не відбувалося, потрібно, щоб український чорт, «реформатор», залишився лише в спогадах та «на картині, та такий же тобі мерзенний, щоб всі плювали, повз нього проходячи; а молодиці, тільки-но розплачеться в котрої на руках дитина, зараз було підносили її до картини та й казали: «Он бачь, яка кака намальована!»*

* Пер. М. Рильський.

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Країна з Христиною Бердинських – щосереди

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше поглядів тут

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro
Політика

Сьогодні, 12:00

thumb img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Зеленського, Порошенка і Тимошенко
IT-індустрія

Сьогодні, 14:00

thumb img
Netflix, бережися. Apple представляє свій стрімінговий сервіс - онлайн-трансляція