Війна в стилі кіберпанк

12 вересня 2017, 12:27
725
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нас вже давно не шокує бідність, незахищеність, безправ'я, безперспективність, і все це на тлі холодного техногенного нуару

Рівно 16 років тому, 11 вересня я працював у себе в офісі на телеканалі NTV International (був такий телеканал). Студія розташовувалася в баштах Migdaley Aviv в Тель-Авіві. На телеканалі я займався продажем реклами для міжнародної аудиторії, тому основним джерелом контактів потенційних клієнтів для мене була мережа.

У цей день, ближче до вечора, у мене раптово пропав інтернет. Я подзвонив провайдеру і став лаяти його за якість зв'язку. Співробітник на тому кінці трубки вислухав мої претензії, помовчав трохи і тихо сказав: "Увімкніть телевізор". У подиві, я пішов прямо в студію телеканалу. І коли зайшов до кімнати з телевізорами, перше, що побачив – як літак влітає в другу вежу WTC. За мить на вулицях Тель-Авіва завили сирени, і вже за 15 хвилин ізраїльтяни повністю закрили небо, піднявши в повітря винищувачі. Всі були абсолютно впевнені, що з хвилини на хвилину відбудеться атака на Тель-Авів.

Сучасні теракти і ЗМІ пов'язані між собою

Наш світ впритул підійшов до ситуації, описаної в романах Гібсона, а також показаної в фільмах у стилі кіберпанк. Війни, техногенні катастрофи, квазі-тероризм і кіберзлочинність, на тлі неймовірного розвитку хайтек індустрії. Нас вже давно не шокує бідність, незахищеність, безправ'я, безперспективність, і все це на тлі холодного техногенного нуару. Найкраще охарактеризував нашу реальність Гарднер Доуз (Gardner Dozois) – американський фантаст, назвавши її – "High tech. Low life ".

Сучасні теракти і ЗМІ пов'язані між собою. Не будь такої влади других, не було б в таких масштабах перших. На відміну від ситуації столітньої давності, коли метою політичних терористів були конкретні державні діячі і теракт міг бути скасований заради того, щоб не постраждали невинні люди, сьогодні справа йде інакше. Перші особи, як правило, надійно захищені, і організатори терактів зацікавлені в двох речах: в тому, щоб якомога більше загинуло людей, і в тому, щоб всі постійно думали про загрозу теракту. Щодня, щогодини, щохвилини. Тому теракт ніколи не відбувається вночі – адже вночі всі сплять.

Кілька фактів про теракти, про які мало, хто знає:
- Ізраїльтяни ніколи не враховують терористів під час підрахунку жертв теракту. Якщо в теракті загинуло 20 осіб і шахід-смертник – у ЗМІ повідомляється, що загинуло 20 осіб.
- ЦАХАЛ зносить будинки терористів. Рішення приймає вищий суд Ізраїлю, яке зазвичай набуває чинності протягом 48 годин. ООН, зрозуміло, обурюється, називаючи дії уряду "негуманними". Але ізраїльтяни звикли, що їх хтось постійно критикує.
- На місце теракту завжди одними з перших допускаються представники ЗАКА (пошук, порятунок і впізнання) – добровільної організації, більшість представників якої складають ортодоксальні євреї, що займається збором частин людських тіл і пролитої крові в зоні теракту, а також бере участь в упізнанні жертв. Чому ортодокси? Нерелігійна людина – не витримує.

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro
Події

Вчора, 19:30

thumb img
Кулі і кислота. Історія організатора розстрілу останньої російської імператорської сім'ї
Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів