Виявляється, США можна перемогти

18 січня, 15:32
4751
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американці досі не можуть повірити в реальність того, що відбувається

У США ФБР запідозрило в роботі на Росію самого президента цієї країни – Дональда Трампа. Підозра ця настільки серйозна, що вже два роки триває офіційне розслідування. І, мабуть, даних на господаря Білого дому там удосталь – зовсім нещодавно суддя продовжив слідство ще на півроку.

Я зараз постійно дивлюся американське телебачення, читаю їхні газети і слухаю радіо. Звичайно, всі тільки цю тему й обговорюють. І ви знаєте, там є один дуже цікавий психологічний момент. Американці досі не можуть повірити в реальність того, що відбувається. Вони звикли завжди перемагати. Вся їхня історія, національний міф і навіть вся їхня популярна культура не дають їм повірити в те, що злі іноземці взяли під контроль президента США.

Навіть досвідчені експерти, політологи, генерали і журналісти змінюються на обличчі, коли розуміють, що Трамп, найімовірніше, працює на Москву. Для них це занадто. Мені здається, навіть вороги президента таємно сподіваються, що він ні в чому не винен. В іншому разі по фундаменту їхнього світогляду буде завдано нищівного удару.

Вийде, що Америку перемогти можна. Причому для цього не потрібна армія інопланетян, ядерна війна чи всесвітній апокаліпсис. Це можна зробити за допомогою одного помаранчевого популіста, пари сотень мільйонів доларів і – американської демократії.

Операція підтримки Трампа обійшлася Москві дуже недорого

Останнє особливо важливо, тому що ворог навчився використовувати проти США головну перевагу цієї країни і її внутрішню сутність, тобто – безмежну свободу. До цього вона була запорукою успіху і процвітання США. Зараз стала інструментом ведення гібридної війни і пропаганди, а також способом засунути свою людину в Білий дім.

Власне, в цьому і є суть гібридної війни. Навіщо витрачати трильйони на армію і флот, навіщо ризикувати життями своїх людей, якщо можна знищувати супротивника зсередини? Дивіться, що зараз робить Трамп. Він підриває фундаментальні американські інститути, такі як Конгрес, Верховний суд, ФБР і ЦРУ. Він постійно атакує вільні і незалежні медіа.

При ньому зараз одразу шість міністерств сидять без начальників, міністрів не призначено, там сидять виконувачі обов'язків. Навіть Пентагон, тобто збройні сили США вже місяць без міністра!

Та про що тут говорити? Чверть уряду США, включно з ФБР, уже місяць не функціонує через брак фінансування. І віддаленої надії на відновлення нормальної його роботи просто немає. Трамп виводить свою країну з міжнародних альянсів, сварить її з союзниками і заводить дружбу з диктаторами. Навіть більше, він уже почав виводити американські війська з основних регіонів світу, що відповідає стратегічним цілям Путіна.

Операція підтримки Трампа обійшлася Москві дуже недорого. Щонайбільше двісті-триста мільйонів доларів. А втрати США тільки від непрацюючого уряду – це десятки мільярдів доларів. Гібридна війна виявилася набагато ефективнішою за звичайну. Тому її методи Москва зараз застосовує і в інших місцях.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 15:00

article_img
Великий і гнучкий. Все, що відомо про майбутні смартфони Samsung
Інновації

Вчора, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс
Політика

Вчора, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка