Відрив Зеленського, або Уроки недалекого минулого

12 грудня 2018, 19:03
3515
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Уроки недалекого минулого впливають на свідомість громадян. Та поки дуже своєрідно

Отже, свіжа соціологія. Тепер від КМІС. І цікава тим, що опитування респондентів розпочалися у перший день «гібридного воєнного стану». І загалом, як показують дані – особливо це на настрої не вплинуло.

Ба більше. Відрив Зеленського, який займає 2-гу позицію, від 3-го Порошенка зростає. Тепер він за значимими параметрами – загальна кількість опитаних та ті, хто візьмуть участь в голосуванні – вже має відрив у 3 та 2%. А це вже більше за статистичну похибку. А тому схоже, що всі тілорухи діючому главі держави поки особливої користі не приносять.

До речі, дані президентських рейтингів загалом екстраполюються на рейтинги парламентарні. Звісно, все це поки що умовності, але тенденції однаково цікаві.

Ну й ідея про другий тур Зеленський-Тимошенко вже не виглядає чимось неймовірним. До речі, рейтинг Вакарчука «просів» більше ніж 2%. Його виборець, очевидно, втомився чекати, коли ж той нарешті визначиться зі своєю участю.

Потрібні ще і глобальні зміни у "правилах гри"

Але є й інші дані, що дозволяють трохи по-іншому поглянути на попередні результати.
Зокрема, проведене опитування показало: понад 50% вважають, що для реальних змін замало лише заміни облич. Потрібні ще і глобальні зміни у «правилах гри». Очевидно, що уроки недалекого минулого, коли електорат постійно використовували як «одноразовий народ» під час постійної перетасовки публічних масок, все ж впливають на свідомість громадян.

Та поки це усвідомлення дуже своєрідно відображається на електоральних настроях.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект