Відчуття однозначної реакції

29 серпня 2017, 16:43
У діях наших антикорупціонерів більше справедливості, ніж і у цькуванні їх всіма силами представників влади

Завдяки всім вченим учасникам, а Ігорю Семиволосу та "Новому времени" особливо, ми маємо розкіш розсипу наукових аргументів щодо корупціі та антикорупції як соціального питання. Втім, що мене непокоїть у позиціях навчених експертів і що раціонально не обгрунтовується, оскільки лежить в основі добору подібної аргументаціі, – це однозначність їхньої висхідноі політичної позиції, до якої притягуються всі аргументи.

Відео дня

Однозначність не в сенсі певної партійної приналежності. Однозначність у невмінні, неможливості, виходячи з його в цілому однозначної точки зору, відповісти на просте запитання: "А як виявляти, отже намагатись долати корупцію, без і поза антикорупційних активістів?"

Очевидно, ані Ігор, ані жодна розсудлива людина сьогодні не скаже: "Це має професійно робити лише сама влада, її професійні інституції, створені для цього!" Нам могли б сказати у відповідь: "Та ні, я за такий громадський активізм, але проти шулерів, пройдисвітів тощо-активістів." І тоді ми його запитаємо: "А чи у тебе є критерії, щоб оцінити та провести ясний розподіл на поганих і хороших антикорупціонерів?"

А як виявляти, отже намагатись долати корупцію, без і поза антикорупційних активістів?

І, певний, жоден, у тому числі Семиволос, не буде здатен цього раціонально зробити. А доти, доки не буде ясно сказано, у тому числі Ігорем, про такі критерії, доти його позиція в цілому буде реакційною відносно простого відчуття набагато більшої соціальної справедливості, яка, ми загалом віримо, існує у Європі, що вивело людей на Майдан. Реакційною до Нової України. Реакцією. Політичною, якщо завгодно.

Дуже відомий революціонер у подібних випадках, коли немає загальної відповіді, "наукового рішення" щодо критеріїв оцінки (що здатне призвести до реакційності) вдало сказав приблизно так: у кожному такому випадку слід знайти, виявити, вгадати унікальну відповідь, як діяти. Отже, питання, яке спрощується до однозначності Ігорем, у кінцевому рахунку вирішується на рівні елементарної якості людини – бути морально чутливим, щоб знаходити, вгадати, вірну відповідь. Цитування наукових авторитетів тут не допоможе.

Тому, моє моральне чуття говорить просто: у діях наших антикорупціонерів більше справедливості, ніж і у цькуванні їх всіма силами представників силової влади і медіа олігархату, отже корумпованих прошарків реальної влади, і у тих, хто робить ложних монстрів з їхніх помилок та претензій на лідерство і фронду, чим би останні не мотивувались.

P.S. Військова ситуація не виправдовує реакційності.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
X