"Вбивство" Бабченка і крики Кремля. П'ять констатацій

30 травня 2018, 13:03
13765
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
"Вбивство" Бабченка і крики Кремля. П'ять констатацій  - фото

Шендерович: Кожного з нас можна вбити в будь-який момент абсолютно безкарно

Перша думка, яка прийшла в голову після шоку: нічого ж нового

СБУ інсценувала вбивство російського журналіста Аркадія Бабченко. Пізніше стало відомо, що він живий

Це стара звичка підбирати слова, щоб не почати вити... Іноді допомагає.

Перша думка, яка прийшла в голову після шоку: нічого ж нового. Після лютого 2015 року вже непристойно сумніватися в тому, що еліта РФ складається з убивць і тих, хто покриває вбивства. Це стало більш-менш ясно давно, після смерті Юрія Щекочихіна, але вбивство Нємцова і подальший не-допит Геремеєва і Делімханова поставили крапку (для тих, у кого ще залишалися запитання).

Ніяке вбивство російського опозиціонера – тим більше особистого ворога Путіна – не буде розслідуване в Росії до демонтажу режиму. Нинішні "слідчі органи" РФ, її "прокуратура" і "суди" – типова бандитська "криша", тільки з необмеженими можливостями. З тим же успіхом можна було чекати від берлінської поліції 1930-х розслідувань щодо Гітлера і його еліти.

Зовсім не обов'язково, щоб наказ про вбивство віддавав особисто Путін

Вбивати зовні путінські силовики теж навчилися дуже добре: список ліквідованих за кордоном ворогів Путіна (зі списком загадкових смертей на додачу) починається з Яндарбієва і не закінчується Литвиненком... Вбивали і в Лондоні, – що ж говорити про Київ! Там вони взагалі як у себе вдома.

Друга констатація, що випливає з першої. Кожного з нас можна вбити в будь-який момент абсолютно безкарно. Для цього зовсім не обов'язково, щоб наказ про вбивство віддавав особисто Путін: досить особистої або корпоративної мотивації будь-якого з численних озброєних негідників в найвищому оточенні – і багаторазово підтвердженої впевненості у безкарності такого злочину.
Путін виростив і легітимізував злочинне середовище у владі, і тепер ці метастази можуть розвиватися цілком самостійно.

Третя констатація. Кремлівські й останкінські крики про те, що загибель опозиціонера вигідна ворогам Путіна, ми чуємо від дня вбивства Анни Політковської. З тих пір вбивства і "дивні" смерті політичних супротивників режиму увійшли в звичай і стали побутом, і всякий раз, посміхаючись, нам згодовують все ту ж протухнулу конспірологічну вульгарність.
Так, людина з кров'ю своїх ворогів на руках, теоретично, може бути і жертвою низки цілеспрямованих провокацій, – але найімовірніше, це просто вбивця, чи не так? "Бритва Окками", знаєте...

(Контрольний замір: за час правління Путіна не було вбито жодного політичного противника президентів, прем'єрів і канцлерів США, Канади, Франції, Англії, Німеччини, Японії, Австралії. Чого б це? Немає охочих дискредитувати Трампа і Меркель? Або причина в тому, що влада в цих країнах не узурпована, а прокуратура не в долі з адміністрацією?)

Четверта констатація. Жодної іншої еліти, крім силової (що складається з військових злочинців, просто вбивць і їх дахувальників у правоохоронних органах), в Росії в цей час немає: про парламент говорити смішно, а "ліберали" перебувають в становищі обслуги у режиму, в статусі колективного Улюкаєва. З будь-ким з них, в будь-який момент, можна зробити все, що завгодно, і вони це знають. Ніяких економічних реформ в умовах розпилу і перманентної війни бути не може, і всі наші кудріни-грефи це прекрасно розуміють, інакше довелося б припустити, що вони ідіоти.
Але вони не ідіоти. Вони, на жаль, подільники. Як мінімум, в політичному відношенні: як частина операції прикриття.

П'ята констатація і прогноз. Всі режими, що характеризуються параметрами, описаними вище: презирством до прав людини, безкарною брехнею, незмінюваністю влади, міжнародними інтервенціями, політичними репресіями та вбивствами опозиціонерів, – дуже дорого і криваво обходилися народам, які дозволяли з собою це робити, і Росія винятком не буде. Ніякого "особливого шляху" в історії не було, і немає (це вас обдурили). Є моделі розвитку з ясними і давно дослідженими характеристиками. Тому – куди Узбекистан з Угандою, туди і Росія, слід у слід, вже повірте.

І по заслузі нам, дурням і терпилам. У день вбивства блискучого і чесного журналіста Аркадія Бабченка навіть не хочеться просити іншого результату.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:13

thumb img
Комік, Рейган, Квартал. Чи законна трансляція програм з Володимиром Зеленським у "день тиші"
LOL

Вчора, 20:32

thumb img
"Подобрать терпець". Зеленський дав журналісту НВ дивну пораду
Travel

Вчора, 21:20

thumb img
І цілого світу замало. П'ять топ-менеджерів розповідають про свої найкращі поїздки