Вбиваючи Єву, ображаючи мозок

17 серпня 2018, 07:13

Сьогодні мова піде про серіал "Вбиваючи Єву", створений британською командою для каналу BBC America

Серіали давно вже перестали бути набором картинок на тлі трьох павільйонних декорацій. Гроші у підзахисних є, і гроші чималі – вистачає і на далеку натуру, і на дорогий пост. Але деякі водночас продовжують економити на сценаристах, примудряючись отримувати безліч номінацій і ласку профільної преси. Але ж нас не надуриш...

Відео дня

Отже, сьогодні мова піде про серіал "Вбиваючи Єву", створений британською командою для каналу BBC America. Це шпигунський феміні-драмеді-трилер з восьми сорокап’яток під патронатом англійської актриси і сценариста Фібі Воллер-Брідж, яка за свої тридцять три роки встигла багато. Тепер ось вона отримала так багато номінацій за екранізацію лінійки романів американського письменника Люка Дженнінгса, повз які пройти ніяк не можна було.

Фабула і постер серіалу "Вбиваючи Єву" якось особливо не вражали – ну, взаємний потяг між кілеркою та спецслужбісткою, ну, світова змова і тіньовий планетарний уряд, а зірки в титрах є? У головних ролях були заявлені англійка Джоді Комер і канадійка корейського походження Сандра О, остання й виявилася тією перлиною, яка витягла серіал зі списку новинок на перші позиції.

Сандра грає співробітницю британської контррозвідки, дещо недолугу, але непосидючу та живу. Раніше вона була відома за другим планом в обожнюваній американками (як вони все-таки люблять хворіти) "Анатомії пристрасті" і хочеться вірити, що нова роль стане для актриси проривною, не дарма на Еммі вона стала першою номінанткою азіатського походження, расова терпимість тут ні до чого – просто добре зіграла.

Джоді Коммер у ролі кіллерки Оксани теж має непоганий вигляд, тож дует склався. Як і зав'язка – цікаві ходи, яскраві замовні вбивства, таємничий куратор, якого грає данець Кім Бодніа (схожий на грузина візуально, та й прізвище скидається на мегрельське), зірка перших сезонів оригінального "Моста" з такої нагоди перетнула Північне море, давно час.

Подача дещо нагадує "Утопію", це комплімент, а не недолік. Але не будемо забувати, що гарних зав'язок на ринку вистачає, а ось про фінали цього не скажеш, сценаристи сотнями сивіють, придумуючи розв'язки, і мало кому щастить. У "Вбиваючи Єву" сюжетна пробуксовка починається вже в середині розповіді – герої носяться по Європі, розхлюпуючи дорогою логічні мотивації.

З певного моменту почуття міри зраджує творцям і далі нестиковки тільки накопичуються: співробітники спецслужб поводяться, як опери-новобранці, часову вісь приносять у жертву ефектній сцені, фішки дешевшають, а розчавлені машиною разом оживають. Хоча, якщо в Homeland можна вивезти російську розвідницю з Америки на приватному літаку, чому це ж не можна виконати в серіалі рангом дрібніше?

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Але тільки уявіть – у російській в'язниці зустрічаються двоє ув'язнених, які бачать один одного вперше і починають розмовляти англійською. При цьому весь сезон наповнений лінгвістичними поясненнями – то росіяни просто не люблять говорити російською, то французи простіше на інгліш. Такі знахідки просто ображають мозок і, якщо на початку в сюжеті відчувається легкий Кардашьян, то в фіналі нас чекає бондіана очима передплатниць журналу "Работница".

Довіра пропадає – пливли, пливли і на березі потонули у ванні, складається враження, що після перших епізодів сценаристів забрали на підвищення в главк, а натомість прислали практикантів з області. Тож номінація на найкращий сценарій драматичного серіалу представляється помилковою, а оцінка в 8,5 на imdb – надзвичайно завищеною.

Зате Сандра О на свою номінацію награла з запасом. Ще один плюс – гарний саундтрек, музики в кадрі взагалі стільки ж, скільки у "Світі Дикого Заходу", тобто багато. Також із нашої пісочниці бачиться позитивною реанімація образу ворога з серпом і молотом, фобії з англійцями у нас зараз спільні. До речі, можемо консультувати. Але дорого.

Решта слабкіше, захопилися стилем і програли в історії. Тож 8 щодо зав'язку, 4 за фінал, у результаті 6 з 10 з тегом #КВСГ – Кролик Відкусив Собі Голову.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте тематичні колонки на НВ:

Кінопошук з Фоззіщочетверга

Сьогодні у світі з Іваном Яковиноющодня

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Діловий тиждень з Сергієм Фурсоющоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвимщотижня

Більше поглядів тут

Показати ще новини
Радіо NV
X