В очікуванні зарплати

28 січня 2018, 04:03
4872
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рівень життя українців хоч і повільно, але буде рости

Текст опублікований в додатку НВ Світ у 2018 році. Републікація повної версії заборонена

кщо в 2018-му уряд продовжить політику збільшення доходів, рівень життя, хоч і дуже повільно, але зростатиме. Основні контраргументи пов'язані з впливом зростання доходів на безробіття і підвищенням цін. Як свідчать результати соцопитувань, найбільше українці бояться інфляції (це лякає три чверті опитаних), несвоєчасної виплати зарплати і безробіття (три п'ятих). Насправді ж зростання заробітної плати через невисоку питому вагу витрат на робочу силу в собівартості продукції грає далеко не головну роль в зростанні цін. Набагато вагомішим виявляється вплив витрат на оплату комунальних послуг, бензину та інше.

Заморожування ж зарплат, пенсій та інших соціальних трансфертів в таких умовах не тільки призводить до падіння рівня життя і зростання бідності широких мас населення, а й перешкоджає формуванню необхідного платоспроможного попиту.

Населення країни продовжить старішати

Повільні темпи зростання економіки і рівня життя означають відставання від розвинених (і навіть не дуже розвинених) країн Європи, що посприяє зростанню міграційних настроїв, перш за все серед тих, чия професія користується попитом за кордоном (медиків, інженерів, біологів, кваліфікованих будівельників, зварювальників, стюардів). Причиною міграції стане і розрив між очікуваннями населення і реальною ситуацією: і в якості життя, і щодо подій на Донбасі, і в оплаті праці, і в подоланні корупції.

Практично неминуче подальше скорочення чисельності населення: перевищення смертності над народжуваністю, що триває вже довгі роки, посилиться міграційним відпливом, причому трудова міграція, націлена на європейські країни, трансформується в стаціонарну. Найімовірніше загальна чисельність населення України до 2030 року становитиме 41 млн чоловік, а якщо не вдасться повернути Крим — 38 млн.

Крім того, населення країни продовжить старішати. Згідно з прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Національної академії наук України, до 2030 року 13% жителів переступлять 70-річний рубіж, а на 100 осіб активного віку (20-64 роки) припадатиме 34 людини у віці 65+ (серед жінок це співвідношення досягне 43).

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект