Уроки Одеси 2014-го

3 травня 2018, 17:03
1675
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чого не слід забувати, коли говоримо про події другого травня

1. Дві протиборчі сили (проукраїнська і проросійська) паралельно співіснували в Одесі кілька місяців без спалахів насильства.
2. Якщо проукраїнські мітинги біля Дюка проходили під державними прапорами України, то постійний мітинг на Куликовому полі проходив під прапорами країни-агресора, що на той час вже анексувала Крим і розв'язала війну на Донбасі. Правоохоронні органи не діяли.
3. У цей період Одеса була наповнена т.зв. «тітушками» - декласованими елементами. Балаклава і бейсбольні біти були абсолютно звичайною справою в Одесі. Епізоди насильства (зокрема, побиття журналістів біля будівлі ОДА) були пов'язані саме з цими кримінально-спортивними хлопцями.
4. Події почалися з організованого нападу колони проросійських активістів на футбольних уболівальників. Гасло «Майданутых на кол!» говорить про те, який був настрій у цій групі людей. (Заводії були, зрозуміло, в масках).

Таким натовпом легко маніпулювати
5. Перша кров пролилася в центрі міста, і це була кров проукраїнських активістів. Вогнепальна зброя до того не була в ходу. Ці вбивства остаточно привели натовп проукраїнських активістів у стан люті.
Таким натовпом легко маніпулювати. Хтось закликав йти на Куликове поле і розправитися з табором антимайданівців.
6. За п'ять хвилин від Соборки до вокзалу не дійти. За цей час можна було розбігтися і навіть спокійно розійтися. Мобільний зв'язок працював. Проте антимайданівці забарикадувалися в знеструмленому будинку профспілок (за чутками, за закликом депутата облради). Це було фатальною помилкою. По суті, антімайданівці загнали себе в пастку.
7. Пожежна служба локалізована в п'яти хвилинах ходьби від Куликова поля. Проте, одна (!) машина опинилася на місці пожежі лише через сорок хвилин. Це задокументовано.
8. Всі говорять про тих, хто «добивав» тих, що врятувалися. Але паралельно майданівці рятували людей з вогню (це задокументовано).
9. Протягом цього часу відбувалась «нарада» вищих офіцерів МВС з відключеними (або відібраними?) мобільниками. Є достатньо підстав вважати, що дії поліції і антімайданівців були узгоджені. Це особливо помітно у ситуації навколо «Афін», а також звільнення затриманих на наступний день після подій.
10. Основні фігури, відповідальні за кричуще ігнорування правоохоронними органами своїх прямих обов'язків, втекли з України і опинилися в Придністров'ї чи Росії.
11. У той же вечір відеоматеріали з Куликова поля опинилися в руках російських ЗМІ.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Ігри

Вчора, 21:02

thumb img
Гра року. Усе, що відомо про Mortal Kombat 11
Країни

Вчора, 16:16

thumb img
Відставка Назарбаєва. Топ-15 цитат президента, який очолював Казахстан майже 30 років
Країни

Вчора, 19:45

thumb img
До 2030 року. Як країни світу відмовлятимуться від пластику, та що треба зробити в Україні