Україна, Порошенко і суверенітет

7 березня 2018, 17:04
2927
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Президент вирішив захистити суверенітет України. Добре звучить

Але в цьому випадку він захищає країну не від росіян чи їх бомб, не від економічної агресії Газпрому, а від підступного МВФ. Президент пишається тим, що ми отримали вже чотири транші кредитів МВФ. Ніхто до нього не міг, а він зробив. Сюрреалізм.

По-перше, складно пишатися отриманням четвертого траншу. Оскільки до нинішнього моменту ми повинні були отримати 12 траншsd. І це виглядає так, ніби мама пишається своїм сином, який нарешті перейшов до четвертого класу. Але за віком йому пора вже закінчувати школу. І звичайно добре, що син зміг закінчити початкову школу, а всі його родичі до цього не подужали. Але це не привід пишатися цим, особливо на зустрічі з батьками, чиї діти скоро закінчать Гарвард. Тому що, коли в роду всі були дурнями і не змогли закінчити і три класи, то це швидше проблема, а не привід для гордості. І син, який закінчив аж чотири класи і тепер ризикує залишитися вдруге на другий рік у п'ятому класі, навряд чи гідний Нобелівської премії. Якби Україна виконала програму МВФ протягом трьох місяців, прийнявши необхідні закони і запустивши необхідні зміни, то через рік ми б прокинулися в іншій країні. А так ми продовжуємо пишатися тим, від чого іншим було б соромно.

Якщо ми не дозволимо людям поза системою боротися з хворобою самої системи, то ми не вилікуємо систему

А тепер про суверенітет. Найкраще в світі його захищають поки що дві країни. Північна Корея і Венесуела. І найбільше суверенітет захищений від здорового глузду. Не підпускають його до кордонів цих держав. Оскільки здоровий глузд – це ж загроза тому укладу життя, який склався і там, і там. А значить, і загроза суверенітету. Якщо хтось натякне Мадуро і компанії, що їх методи управління економікою збиткові (а вони дуже збиткові) або скаже, що не добре ставити на ключові пости держави наркобаронів, то цей хтось тут таки буде оголошений агентом світової закуліси. Якщо хтось натякне Кім Чен Ину, що недобре розстрілювати людей за інакомислення або що тарілка рису на день, це замало, то цього «агента ЦРУ» відразу розстріляють.

Україна, на щастя, не так добре навчилася захищати свій суверенітет. Хоча все ще намагається. Є група людей, яких хлібом не годуй, дай захистити суверенне право на корупцію. Адже саме про це зараз йде мова. Чого бояться корупціонери? Що вдасться створити незалежний суд, який почне садити тих, хто раніше міг домовитися. І аргументується це суверенітетом, мовляв, давайте ми тут всередині самі вирішимо, кого садити, а кого ні, а ви не втручайтеся. І якщо на ефірах українських телеканалів це звучить ще більш-менш органічно (там іноді таке звучить, що мама не горюй), то ось зі шпальт одного з найавторитетніших видань у світі – не дуже. Аудиторія інша.

Ця аудиторія володіє логікою і хорошим критичним мисленням. І якщо вона, аудиторія, бачить, що в країні головною проблемою є корупція, то логічно, що з цією корупцією треба боротися. Але тотально корумпована система не може боротися сама з собою. Це як боротися з наркомафією в Венесуелі, дуже важко робити це під її керівництвом. Точно так само важко боротися з корупцією під керівництвом корупціонерів. Це просто неможливо. А значить, потрібна допомога ззовні. Те, що українські володарі звикли називати втручанням в суверенітет. Без цієї допомоги ззовні це просто перемогти неможливо. Тому що корупціонери повинні проти своїх інтересів боротися самі з собою. Це суперечить людській природі. Оскільки система тотально корумпована, і чинить опір змінам навіть тоді, коли їх ініціює перша особа (приклад медицини показовий), то важко уявити, як ця глобально корумпована система допустила б обмеження своїх прав при створенні суду.

Що означає збереження суверенітету в розумінні української влади? Це означає компроміс. Але компроміс неможливий. Ви не можете підписати перемир'я з раковими клітинами. Це проти їх природи. Так само й компроміс з корупцією. Ніхто не здійснював великих змін через компроміси. Це просто неможливо. Компроміс буде означати імітацію. Як в прокуратурі, наприклад. Потрібна нам імітація при створенні ключового органу? Ні. Тому що тоді основна проблема нашої економіки залишиться в силі. І ніхто не зможе стати успішним у системі, яка вмирає. Але зате зберігає свій суверенітет.

Коли ви приводите дитину до лікаря, то обмежуєте її права. З точки зору дитини. Але якщо цього не зробити, то вона може померти. І точно не буде здорова. Коли світ проводив денацифікацію Німеччини, то обмежив її суверенітет. І це привело до успіху.
Якщо ми не дозволимо людям поза системою боротися з хворобою самої системи, то ми не вилікуємо систему. Ми не вилікуємо країну. І захищати суверенітет хвороби можуть тільки ті, хто паразитує на слабкому організмі.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу ДМнени Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 01:41

thumb img
Терезу Мей скоро очікує відставка - The Times
Країни

Сьогодні, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Політика

Вчора, 20:03

thumb img
Дружина Зеленського розповіла, якою уявляє себе в ролі першої леді