Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Україна – Коломойський 0:1

7 грудня, 14:03
1917
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У справах судових для України на цьому тижні прийшли не найкращі новини

 

 

Черговий короткий тиждень на американських ринках, на цей раз у зв'язку з похоронами президента США Буша-старшого. Так уже повелося, що президентів своїх вони поважають, віддаючи їм данину навіть зупинкою торгів у день похорону. Дуже дивна традиція для України. І можна навіть підозрювати, що ринки не змінять себе і в той фатальний день, коли в інший світ відійде Дональд Трамп, прихопивши з собою пароль від Twitter. В ті дні, коли ринок торгувався, він поводився так, ніби на дворі рецесія. І це відбувалося навіть тоді, коли статистика на виході показувала сильні дані про зростання в США. Ринки бояться вже швидше самого свого страху рецесії і можна сказати, що вони не так вже й не праві, адже очікування керують цим світом і якщо всі повірять в сонячний день, що насувається гроза, то можуть і промокнути. Так чи інакше, замість ралі Санта-Клауса всі побачили чергові розпродажі, де лідерство захопили банки.

У підсумку, ранок п'ятниці індекс S&P 500 відкриє на позначці в 2695,95 пунктів, а 2018 рік може стати першим роком після знаменитого і трагічного для будь-якого спекулянта 2008 року, коли індекс 31 грудня буде нижче, ніж він був 1-го січня. Налякала ринки і справа Huawei. І не тим фактом, що компанія випустила черговий дешевий смартфон, всі дані з якого неодмінно опиняться у товариша майора в Пекіні. Справа в тому, що в Канаді заарештували доньку власника і за сумісництвом топ-менеджера компанії, підозрюючи, що сама компанія допомагала обходити санкції Ірану. І це на тлі торгових переговорів Китаю і США, які, начебто, нарешті, стали успішні в Аргентині, пообіцявши всьому світу перепочинок в торгових війнах. А арешт людини такого рівня – це все одно, як якщо б заарештували Цукерберга в Китаї. Явно не сприяє гарному настрою за столом. Втім, може, ринкам варто врахувати, що арешт відбувся ще до зустрічі в Аргентині, і хто знає, може тека з її справою лежала на столі і якраз сприяла взаєморозумінню сторін.

У справах судових для України на цьому тижні теж прийшли не найкращі новини. У справі Приватбанк і держава Україна проти Коломойського і Боголюбова в першій інстанції в Лондонському суді перемогли олігархи. При цьому ми знову побачили, що великої різниці між олігархом і простим українцем немає. І якщо маленькі українці розлучаються, щоб отримувати субсидію, то олігархи розлучаються, щоб сховатися від юрисдикції суду в Лондоні. Як і вчинив Боголюбов. В результаті, суддя Високого суду Лондона, чиє ім'я навряд чи збережеться в історії, прийняв рішення, що, звичайно, ж він бачить величезні фінансові махінації, і немає сумніву, що вони пішли на користь панам Коломойському і Боголюбову, але навіть той факт, що вони використовували британські компанії під юрисдикцією її Величності не дає йому право судити їх за суворістю британського закону. Загалом, не захотів суддя зв'язуватися, вирішивши, що хай розбираються в Україні. При цьому, сам суддя, як колись у справі трьох мільярдів Януковича, будучи не до кінця впевнений у своєму рішенні, дозволив апеляцію на це рішення. Тож нас чекає друга серія вже в апеляційному суді Лондона і надія, що товариші олігархи хоча б частково покриють витрати платників податків України на націоналізацію Приватбанку. І тепер ключовим завданням юристів, які працюють на Приватбанк, є зберегти заморозку активів Коломойського і Боголюбова до апеляційного слухання.

А ринок українських єврооблігацій страждав разом з усім світом від депресії, знизившись за підсумками тижня. Правда, треба відзначити, що до цього ми так сильно впали, особливо на новинах про воєнний стан, що зараз падіння було зовсім незначним. Цікаво, але тривають покупки у варрантах, які тримаються на пристойному рівні в 55-56% від номіналу. А більше за інших постраждав ДТЕК, що завалився без поганих новин, як для компанії, так і для тарифів, хоч можна було подумати, що раптово хтось десь вирішив скасувати Роттердам+. А ось на внутрішньому ринку, здається, всі вже забули про воєнний стан. Курс гривні, який першим відреагував на загрозу введення воєнного стану, вже повернувся до своїх рівнів двотижневої давності. Національна валюта зміцнилася і знову сильніше рівня 28 гривень за долар. В черговий раз показавши, як здатна карати економіка тих людей, які піддаються паніці.

Проте, календар невблаганний і ми впевнено наближаємося до дати, коли має розпочатися сезонне ослаблення гривні. Активні платежі державного казначейства повинні піти з 20-го грудня. Що може, якщо дивитися на попередні роки, привести курс ближче до рівня в 29,0 до кінця січневих свят. Добре, що в ці дні країна в основному страждає нетравленням шлунка і похміллям, а це знижує стрес від зростання курсу. А потім вже лютий, «майже весна» і недалекий той момент, коли аграрії почнуть діставати картаті сумки з доларами для початку посівної. Важко оцінити і той факт, що в передвиборний рік сумки з доларами дістають вже не тільки аграрії, а й люди з бігбордів, чиїми б слугами вони себе не називали, і всі ці гроші так чи інакше потрапляють на валютний ринок. В цьому році, правда, рекордно низькі ціни на гречку (інтервенції російського дешевого продукту допомагають), що знизить витрати політичних сил.

PS "Success usually comes to those who are too busy to be looking for it ."

                                                                                                  Henry David Thoreau

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua