Україна – 27 років без проекту

13 червня 2018, 02:01
2157
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ви уявляєте собі будівництво сучасного хмарочоса без проекту? 

Без розуміння, для кого він будується, як він впишеться в ландшафт, які повинні бути комунікації і чому покупці (орендарі, бізнесмени, жителі) виберуть його, а не сусідній.

У мене чітке відчуття, що 27 років незалежності ми продовжуємо штукатурити стіни хрущовки, що залишилася після радянської окупації, перемотувати іржаві труби ізоляційною стрічкою, прощаємося з сусідами, що переїжджають в новобудови, але ніяк не домовимося про те, щоб побудувати свій сучасний, комфортний енергоефективний будинок.

Але ж за ці 27 років на косметичні ремонти і перестановку меблів ми витратили бюджет двох хмарочосів.

Каркас нашої хрущовки руйнується. Запас міцності на межі. Підпірних конструкцій міжнародних донорів-ремонтників недостатньо. Рік-два і по будівлі підуть тріщини, які навіть їм не під силу буде виправити. Залишиться лише збирати свої речі і спішно переїжджати в нове орендоване житло в іншому районі.

Невже ми не можемо самі побудувати свій будинок? Не подорослішали, не навчилися домовлятися, втілювати свої ідеї в металі і композитах?

Каркас нашої хрущовки руйнується. Запас міцності на межі

На носі 2019 рік і ми знову будемо вибирати злодійкуватих виконробів, що пропонують свої варіанти косметичних ремонтів.

Але чи так ми вибираємо виконроба для будівництва свого будинку?

Давайте відповімо для початку, навіщо нам потрібен будинок, хто в ньому буде жити, в якому районі і концепції він нам, замовникам - його жителям, буде найбільш комфортним. Виберемо, врешті-решт, район і його стандарти, це західна частина міста чи східна?

Припускаю, що будинок ми хочемо в сучасному зеленому районі, поруч з такими ж європейськими красивими будинками. Адже з безвізом ми вже встигли підглянути, як там у сусідів?

В цьому будинку має бути комфортно і нам, і нашим дітям. Будинок повинен бути безпечний, поруч з гарною школою, університетом і лікарнею. На вході привітний консьєрж - чиновник, який працює разом з усім обслуговуючим персоналом в ЖЕКу - нашому держапараті, куди наймаємо найкращих менеджерів і сантехніків, сплачуючи їм чесну зарплату з наших сервісних платежів - податків.

Будинок - лише перший новий об'єкт нашого району, адже території нам дісталося чимало, і ми можемо її перетворити на найкомфортніший район нашого міста.

Якщо ми сусіди, давайте, все-таки, самі домовимося про наш проект будинку і наймемо підрядників - політиків під поставлені нами завдання і більше не будемо вестися на рекламні плакати виконробів, що пропонують новий курс і бажаючих жити по-новому, але без нас.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 16:06

article_img
Без контракту. Що чекає на Україну без транзиту російського газу
Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Події

Вчора, 13:52

article_img
Не на курсах. В Україні можуть змінити порядок отримання водійського посвідчення