Тролінг від Януковича

9 грудня 2015, 17:22
1882
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Тролінг від Януковича - фото
Сумніваюся, що Янукович наважиться повернутися в політику ДНР, не кажучи вже про Україну

В інтерв'ю російським ЗМІ екс-президент Віктор Янукович заявив, що хоче повернутися в політику. Правда, не уточнив, в яку саме – російську, українську або, бути може, деенерівську?

Як би не було, заяву Януковича не варто розцінювати серйозно, як і попередні його появи на публіці. Думаю, вчорашній випад є частиною своєрідного політико-правового троллінгу української влади з боку Росії. В цьому ж контексті можна згадати діяльність одного із соратників Януковича Андрія Портнова, який у судовому порядку оскаржив санкції проти нього. Згодом він активно використовував цей факт, критикуючи українську владу, і вчорашня заява президента-втікача на кшталт подібного троллінгу.

Спокійне життя Януковича і його соратників в Росії, а також безперервні зв'язки між ними і політиками, що залишилися в Україні говорить про свого роду провал нинішнього керівництва країни. Це своєрідний удар по українській владі. Тим не менше, враховуючи, наскільки Янукович «сміливий» політик, сумніваюся, що він наважиться повернутися в політику ДНР, не кажучи вже про Україну.

Важливий момент у заяві Януковича – прагнення показати, що в Україні у нього залишилося багато прихильників, в тому числі серед топових політиків. Мовляв, не забувайте, що «у нас довгі руки», як говорив Остап Бендер. Іншими словами, не дарма Янукович підкреслив, що підтримує зв'язки з українськими політиками, і має серед них значну підтримку, виходячи з чого він нібито розмірковує про повернення в українську політику.

Навряд чи Януковича зустрічали б з квітами і короваями в тому ж Єнакієво чи Донецьку

Окремим пунктом Янукович зупинився на кредиті, який він взяв у Росії незадовго до своєї втечі з України. Сьогодні між Україною та Росією тривають суперечки щодо цього боргу. Українська сторона не може домогтися від Росії реструктуризації позичених $3 млрд в загальному пакеті домовленостей з міжнародними кредиторами. Наскільки я розумію, сьогодні Україна могла б посилити свою позицію, заявивши, що російський борг є сумнівним і, по суті, він став хабарем екс-президенту Януковичу з боку сусідньої держави. Тим самим Україна могла б перекласти відповідальність за згадані $3 млрд на самого Януковича, і йому це явно не сподобається. Мабуть, з цієї причини він і підкреслив, що отримані від РФ гроші були дуже важливі для України і їх спрямували на підтримку економічної стабільності країни.

Нинішня заява Януковича також можна пов'язувати з приїздом до Києва віце-президента США Джо Байдена. Так, останній говорив про необхідність імплементації Мінських угод. Тепер супротивники і цих домовленостей всередині України будуть аргументувати, що, мовляв, через них в українську політику норовлять повернутися різного роду «януковичі».

В цілому подібні інформаційні вкидання Росія робить регулярно. То Азаров виступить, то Олійник, то ще хтось. Це багатопланова провокація, але розглядати слова Януковича всерйоз, повторюся, не потрібно.

Думаю, що навіть колишні прихильники Януковича не сприймають його серйозно. Навряд чи його зустрічали б з квітами і короваями в тому ж Єнакієво чи Донецьку. Він – фігура досить дискредитована і віджив своє в політиці. Як мені здається, якщо в українській політиці і буде розігруватися ставка на проросійського політика, то ним буде не Янукович. Надто він вже одіозний.

Згадаймо слова Володимира Путіна на одній з прес-конференцій, що проводилася незабаром після приїзду Януковича в Росію. Тоді російський президент прямо сказав: політичного майбутнього в екс-президента України немає. Думаю, за останні два роки це була одна з найщиріших заяв Путіна.

Більше точок зору тут

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:02

thumb img
Кримінал та заборона ЗМІ. Що відомо про законопроект щодо фейків у професійних медіа
Наукпоп

Вчора, 06:55

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році
LOL

Вчора, 12:27

thumb img
Сусід, що вийшов за пивом. Соцмережі висміяли Віталія Кличка, який інспектував Шулявський міст у смішній кепці