Три роки реформ в Україні

20 вересня 2017, 19:31
Якщо порівнювати темпи реформ в Україні з будь-якою західноєвропейською країною в останні роки, вона явно виділяється з натовпу

З 2014-го Україна здійснила енергетичну реформу, досягла лібералізації візового режиму з ЄС і угоди про вільну торгівлю як з ЄС, так і з Канадою. Вона також вжила заходів по боротьбі з корупцією, включно з системою електронного декларування та НАБУ.

Відео дня

Жодна з цих реформ не далася просто. Візьміть безвізовий режим з ЄС як один з прикладів. Щоб отримати цей статус, країна повинна відповідати понад 70 різних критеріїв, встановлених Європейською комісією в таких областях, як управління міграцією, громадський порядок і безпека, а також забезпечення фундаментальних прав людини. Важка робота України окупилася, і до серпня понад 160 тис. українців змогли скористатися перевагами безвізового режиму.

Тим не менш, незважаючи на захопливі зміни, Україні потрібно ще багато зробити, щоб виконати обіцянки Євромайдану та перетворитися на стабільну західну ринкову економіку, яка розширює можливості, добробут і свободу всіх українців. Європейським коментаторам непросто стверджувати, що процес реформ зупинився, але правда також і те, що майбутні реформи в галузі охорони здоров'я та ринку землі будуть суперечити інтересам ряду зацікавлених осіб.

Ми в ЄС часто забуваємо, що реформи в Україні — це спроби позбутися спадщини 70 років комунізму

Ба більше, ми в ЄС часто забуваємо, що реформи в Україні – це спроби позбутися спадщини 70 років комунізму і двох десятиліть проб і помилок. Це неможливо зробити за одну ніч навіть найбільш реформаторському уряду. Реформи потребують часу. Це ще одна причина, з якої ЄС і Захід повинні продовжувати підтримувати Україну, показуючи вигоди, які в довгостроковій перспективі винагородять важка праця нинішнього і прийдешніх поколінь українців. Це включає фінансову допомогу і можливість подальшої інтеграції з ЄС у довгостроковій перспективі, наприклад, шляхом створення митного союзу з ЄС.

Україна багато чого досягла. ЄС і Захід в ширшому сенсі, не можуть відмовитися від неї зараз, але і вона сама не повинна здаватися.

Текст опублікований в журналі Новое Время за 15 вересня 2017 року. Републікація повної версії тексту заборонена

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X