Тиск на Москву
Чи можна покращити формат переговорів щодо Донбасу?
Росія не вперше заявляє, що закон про реінтеграцію Донбасу порушує Мінські домовленості. Та це не більше ніж загальнополітичні пустопорожні заяви. Якщо є якісь заперечення, то треба цитувати чи хоча б натякати на конкретні статті закону. Натомість в Росії жодного разу не аргументували свою думку.
Загалом, Мінські домовленості – це позитивна річ. За роки їх існування, втрати та інтенсивність військових дій значно зменшились. Окрім того, завдяки створенню Тристоронньої контактної групи (а це є одна з вимог Мінських домовленостей), нам таки вдавалось якось криво-косо-коряво підтримувати діалог і врегульовувати питання роботи інфраструктури. Йдеться про логістику транспортного перевезення, ремонт ліній електрозв’язку, водо та газопостачання. Та, мабуть, це і все – більше я не бачу, де ще виконуються домовленості.
Проте я не поділяю думку про те, що Мінські домовленості треба перенести в інше місто. Виключно географічна зміна жодним чином не вплине на зміст переговорів. І з точки зору логістики, Мінськ дуже зручний для тих людей, які беруть участь в переговорах.
Втрати та інтенсивність військових дій значно зменшились
Та слід розуміти, що у будь-якому переговорному процесі є дві сторони. І якщо, на превеликий жаль, Російська Федерація в дуже багатьох питаннях ігнорує Мінські домовленості, то єдиний шлях примусити її до більша активної співпраці – це тиск. А він здійснюється дипломатичним та економічним шляхом.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени