Табаков і межі компромісу

15 березня 2018, 10:43
17594
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Москві помер великий актор Олег Табаков. Зовсім молодим. Але я не пишу некролог. Навіть думки такої не було. Я про інше – про межі компромісу

Прочитав колонку Аркадія Бабченка «Паралельний світ росіян» на сайті Новое Время. Гірку, надривну статтю. І згадав свою зустріч з Оленою Георгіївною Боннер, дружиною тоді вже засланого в Горький Андрія Дмитровича Сахарова.

Довго і похмуро ми тоді говорили. Попереду просвіту не було. Олена Георгіївна розповіла мені таке. Публічна кампанія засудження дисидента Сахарова містила різноманітні листи трудящих в радянських газетах. Зокрема, листи радянських вчених. Був серед них і лист відомих фізиків, колег Сахарова з Академії Наук СРСР. І вони, колеги, його засудили.

А потім, через кілька днів до Сахарова в коридорі Академії Наук підійшов близький його колега академік Харитон, тоді – керівник радянського ядерного проекту. Про всяк випадок озирнувшись, тихо сказав: «Дорогий Андрію Дмитровичу, я дійсно підписав цей мерзенний лист. Ви ж розумієте, я не міг відмовитися. Інакше на моє місце поставили б пройдисвіта N, ставленика ЦК КПРС, цей шахрай знищив би весь наш проект. Постраждала б вся система захисту держави!».

Для цього написав і виголосив мерзенні слова про нас, українців

Етнічний єврей, видатий фізик академік Харитон вчинив так, як йому тоді було необхідно. Залишився керівником радянського ядерного проекту. Актор і режисер Олег Табаков вчинив так само. І отримав фінансову підтримку від російської держави. Для цього написав і виголосив мерзенні слова про нас, українців.

Про межі компромісу. Вони дійсно існують. Визначаються індивідуально. Компроміс Харитона не врятував СРСР від розвалу, не допоміг сконструйований ним ядерний щит. Компроміс Табакова після його смерті не врятує від розвалу його улюблену «Табакерку». Це – думка багатьох московських театральних діячів, промовлена пошепки і тільки серед «надійних людей».

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 12:00

thumb img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Зеленського, Порошенка і Тимошенко
Події

Вчора, 21:39

thumb img
Розірвало на частини. Що відомо про смертельну ДТП в Одесі, причиною якої могли стати вуличні гонки
Футбол

Сьогодні, 02:17

thumb img
Давайте натуралізуєм Родрігеса. Реакція соцмереж на драматичну перемогу збірної України над Люксембургом