Вільні капітали

16 лютого, 12:46
1685
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тепер українцям набагато простіше забезпечити собі гідне майбутнє. У країні набув чинності закон про валюту, що відкриває нам доступ до глобальних фінансових ринків


Поки ми намагаємося визначити своє майбутнє, пов'язуючи його з численними кандидатами у президенти, ринки капіталу продовжують забезпечувати майбутнє фінансових інвесторів. І цілком успішно.

Вісім тижнів тому, саме напередодні Різдва, американський ринок акцій, який повним ходом котився у прірву, раптом піднісся духом і почав рости. Та так, що досі зупинитися не може.

Основний імпульс дав глава ФРС США Джером Пауелл, який заявив, що не має наміру і далі агресивно підвищувати процентні ставки і гальмувати зростання економіки, а разом із нею і ринку акцій.

Потім настав сезон оголошення квартальних результатів компаній, і вони не підкачали. Залишалося тільки вибирати найкращих і дивитися, як ростуть їхні акції. Хоча, звісно, простіше сказати, ніж обрати. Але потрібно визнати, що кандидати з дуже відомими іменами — Apple, Facebook, Boeing і тисячі інших — не підвели. Відмінних результатів минулого кварталу і чесних прогнозів на майбутнє вистачило, щоб їхні акції за якихось вісім тижнів злетіли в ціні у середньому на 15%.

Що й казати, відмінний заробіток. Не гірше за українські ОВДП. От тільки на американському ринку є свої переваги. По-перше, з моральної сторони легше — не потрібно обдирати злиденну державу, що заплуталася у власних боргах, яка продовжує агонію, вибудовуючи піраміду. Погодьтеся, що позичати під 20% можна, лише перебуваючи в скрутному становищі та не замислюючись про завтрашній день. Ну а, по-друге, ризики менші. Коли піраміда завалиться, то вас, дивись, і не придавить.

Долари, що лежать під замком без діла, з часом перетворяться на трухлявину

Звісно, обивателю одразу ж хочеться запитати: "Де американські акції, а де я?" І два роки тому на таке питання, мабуть, не було чого відповісти. Але тепер все змінилося. Минулого тижня набрав чинності закон про валюту, завдяки якому реалізувати своє право вибору щасливого майбутнього, зв'язавши його з Google й Аmazon або хоча б із тим же виробником марихуани Tilray, стало набагато простіше. Як безвізовий режим відкрив українцям можливість вільно пересуватися світом, так валютна лібералізація звільняє наші особисті капітали, дозволяючи скористатися тими фінансовими інструментами, за допомогою яких мешканці цивілізованих країн вже давно забезпечують своє цілком сите майбутнє.

Що для цього потрібно? Мати чесні гроші та не полінуватися дістати їх із-під матраца. Тільки не кажіть, що народ "зубожів". Довгі черги в очікуванні вільних банківських комірок і немислима кількість житла, що будується очевидно свідчать про зворотне.

Нещодавно одні дослідники спробували вивести формулу багатства, визначивши шість якостей, які допоможуть вам розбагатіти, незважаючи на вік та рівень доходів. Учені стверджують, що багатим може стати хто завгодно, якщо володіє певними рисами: ощадливістю, бажанням зберігати, менше витрачати і триматися у рамках бюджету; упевненістю, усвідомленням того, що ви робите під час ухвалення фінансових та інвестиційних рішень; відповідальністю за фінансовий результат і розумінням того, що удача грає дуже незначну роль у його досягненні; умінням планувати — тобто визначати фінансові цілі; послідовністю в досягненні цілей; соціальною стійкістю, або умінням не робити непотрібні витрати, роблячи модні придбання.

У принципі, нічого складного. Головне — перестати скаржитися на долю і скористатися тими можливостями, що дає новий закон. І для обивателя суть його не в тому, щоб просто накупити доларів і скласти акуратними стопочками в банківську комірку. Це шлях у нікуди.

Принадність валютної лібералізації в тому, що вона відкриває українцям доступ до глобальних ринків капіталу. У нас нарешті з'явилася можливість забезпечити гідне фінансове майбутнє своїми руками. В середньому за останні сто років американський ринок акцій зростав на 10,5% на рік. У довгостроковій перспективі це абсолютний, ні з чим не співмірний рекорд. Якщо ви вірите в те, що людство і далі розвиватиметься, то цілком можете приміряти ці заробітки на себе, створюючи особисті пенсійні фонди, як це роблять мільйони людей у розвинених країнах. Адже паперові долари, що просто лежать під замком без діла, з часом можуть перетворитися на трухлявину. І звинувачувати в цьому буде нікого, крім самих себе. Тепер відмовки про недоступність сучасних фінансових інструментів більше не працюють. Ми стали частиною цивілізованого фінансового світу, і гріх не скористатися новими можливостями.

Текст опублікований в журналі Новое Время за 14 лютого 2019 року. Републікація повної версії заборонена.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 18:38

thumb img
Вибори президента. Як змінювалися рейтинги ключових кандидатів від початку лютого
Події

Вчора, 22:21

thumb img
Момент істини, плавуча Троєщина і всі ми трохи Супрун. Найкращі матеріали тижня за версією головного редактора NV.ua
Travel

Сьогодні, 21:20

thumb img
І цілого світу замало. П'ять топ-менеджерів розповідають про свої найкращі поїздки