Свято на вулиці української влади

14 вересня 2017, 15:01
3141
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Свято на вулиці української влади  - фото

Вони нагадують школярів, дітей раптово розбагатілих міщан, у яких звільнили викладача хороших манер, і вони з радістю тепер витирають руки об фіранку

У СБУ свято. Вони пов'язали якогось діяча з Укрзалізниці з польським паспортом і грузинським прізвищем. Ідеальне відчуття моменту у контррозвідників. А ще він був з команди колишнього очільника УЗ, Войцеха Бальчуна, що робить його просто-таки ідеальним арештантом. Вимагав він хабар чи ні, не так і важливо. Якщо вимагав, будучи людиною Бальчуна і перебуваючи під прицілом, то він просто ідіот. Якщо не вимагав, то СБУ молодці. Загалом, головне, щоб Дубневичі добре їли.

Мова не про це. А про резонанс. Відразу після затримання цього пана цілий хор українських діячів вибухнув радісним криком. Суть якого полягала в тому, що це кінець іноземців у владі України. Ура, кричали вони, кидаючи в повітря чепчики, нарешті ми покінчимо з варягами. Нарешті ми повернемося до рідної української корпоративної культури і вітчизняної школи менеджменту, математики та економіки. І не важливо, вінницька це школа економіки, чернівецька школа права чи одеська школа математики. Головне, що своя. Рідна. Зрозуміла. Це кричали діячі, які 25 років вели Україну шляхом економічних перемог. Люди, які словом і ділом, не шкодуючи живота свого, 25 років крали і розкрадали українські підприємства і бюджет. Свято прийшло на вулицю прилипал і рєшал. Людей, які ненавиділи Айвараса і Яресько з першого дня. Люди, які молилися на те, щоб у Бальчуна не вийшло. Вони подібні до українських футбольних тренерів, які завжди виступають проти залучення іноземців, але не можуть знайти роботу ніде на захід від Кишинева. Їм же харчуватися ніде буде.

Вони нагадують школярів, дітей раптово розбагатілих міщан, у яких звільнили викладача хороших манер, і вони з радістю тепер витирають руки об фіранку. Або тубільців, які зірвалися і з'їли місіонера, який приїхав до них і проповідував всесвітню любов і гріховність канібализму. Все, тепер майже все можна. Тепер ніхто не буде пропонувати іноземців у Наглядові ради державних банків і наполягати на призначенні головою держкомпанії когось чужого, ніхто не буде дратувати публіку розмовами про високі зарплати для депутатів або державного менеджменту, а в аудит НАБУ можна буде нарешті призначити трьох авторитетних українських юристів. «Центренерго наш», ось їх гасло. І ніяких іноземців. Адже вони чужі. Адже вони не розуміють нашої ментальності.

На носі 2019 рік. Великий обсяг погашень. І перспектива перемоги в Україні послідовників економічної моделі Чавеса-Мадуро

Що відбувається потім, коли наш рідний комсомольський менталітет змінює іноземця, легко простежити на міністерстві економіки. Яке при Айварасі було лідером реформ. А зараз... А зараз все спокійно. І так всюди, куди добирається рука «своєї людини». Вони дуже швидко готові виправити все, що було зроблено. І постійно намагаються це зробити. Вони креативні. Не обов'язково розумні, але у них є народна кмітливість. І вони наполегливі. Їх позбавили потоків з відкатів з ПДВ і вони роблять тепер все, щоб завалити єдиний реєстр. Вони стараються. Використовуючи корисних ідіотів, що кричать про проблеми з накладними, і закликаючи знову повернуться до ручного управління. До славного людського фактора. Адже людина там буде своя. Українська.

І це тільки початок їх радості. Найбільше вони чекають іншого. Вони чекають моменту, коли нарешті знову можна буде послати МВФ. Коли можна буде навіть не пити чай з Ліптоном. Вони вже радіють, що час свободи приходить. Час звільнення від такої настирливої уваги. І зараз їм паморочить голову ціна на сталь, яка досягла 600 доларів (а було в цьому році 430), а також прекрасні світові ринки, де легко залучає гроші Таджикистан. І скоро залучить Україна. Ще трохи і вони зможуть скинути з себе кайдани рекомендацій МВФ. Дуже скоро їм ніхто не буде нагадувати про земельну реформу і про реформу судів, про Службу Фінансових розслідувань і про арбітраж між цінами на газ для населення і промисловості.

Насправді вони рано радіють. Ринки не завжди будуть такими лояльними для країн, що розвиваються. А ціни на сталь можуть як зростати, так і падати. І ніякі СБУ з прокуратурою не змусять їх рости. І це зараз інвестори раді купувати український борг, закриваючи очі на відсутність прогресу з МВФ. Але на носі буде 2019 рік. Великий обсяг погашень. І перспектива перемоги в Україні послідовників економічної моделі Чавеса-Мадуро. І тоді не буде попиту на зовнішніх ринках. Тоді всі згадають і про українську корупцію. І про проблеми з МВФ. І про політичний ризик. Інвестори теж люблять святкувати. Але при цьому вважають за краще триматися недалеко від виходу. І пройде ще півроку, і всі провідні банки напишуть, що до виборів залишилося 6 місяців, прогресу з МВФ немає, а до влади в країні може прийти відома популістка. І ринки тут же закриються, навіть якщо загальний настрій залишиться таким же, як і зараз. Всі побіжать зовсім в іншому напрямі, люди з грошима будуть ввічливо посміхатися і говорити «так, але потім». І закінчиться свято на вулиці української влади. Похмілля настає дуже швидко. І воно тим сильніше, чим більше ви святкували напередодні.

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Travel

Вчора, 21:20

thumb img
І цілого світу замало. П'ять топ-менеджерів розповідають про свої найкращі поїздки
Food&Drink

Вчора, 22:45

thumb img
Турецький фуд-туризм. Нічна вулична їжа та інші гастрономічні пригоди Стамбула
Культура

Вчора, 14:04

thumb img
Французька весна 2019: Оголошено кінопрограму фестивалю