Страшна казка Цукерберґа

16 листопада 2018, 14:03

Взяти частку відповідальності за цей світ – це важкий тягар. І не видно, щоб Facebook дійсно міг з ним впоратися

19 листопада, в Києві, Дмитро Кулеба виступить з лекцією в рамках проекту НВ "Діалоги про майбутнє". Всі подробиці тут.

The New York Times опублікувала дуже довгий лонгрід про Facebook. З тексту видно дуже багато цікавого.

Реклама

І те, що таке бути лідером в умовах кризи. І те, як захищати свою монополію під час кризи. І те, як Facebook платить піарникам, щоб валити конкурентів.

Як наймає лобістів, щоб стримувати спроби запровадження державного регулювання і уникати незручних запитань від влади.

Як фінансує розгін конспірологічних теорій, що Джордж Сорос фінансує тих, хто критикує компанію. Хто б міг подумати, що Facebook вслід за Росією, Угорщиною та деякими іншими країнами цапом відбувайлом своїх проблем призначить Сороса.

Як замість відповіді на критику звинувачує критиків у антисемітизмі.

Як керівники Facebook намагалися уникати згадок про Росію, коли вже було ясно, що це Росія. Робилося це, щоб відчайдушно балансувати між демократами та республіканцями.

Та найцікавіше там інше – логіка ухвалення рішень керівництвом Facebook. Буду дипломатичним. Складається враження, що в цій логіці мотиватор сильніший за турботу про свободу слова, інтереси користувачів, спільнот і глобальної соціальної спільноти як такої. Цей мотиватор – жорсткі бізнес-інтереси компанії, які понад усе. В буквальному сенсі.

Керівники Facebook намагалися уникати згадок про Росію

І в цьому немає нічого сенсаційного чи поганого. І це не привід видалятися з Facebook. Це просто треба знати і відповідно ставитися до улюбленої соцмережі та інших онлайн-платформ, які пообіцяли людям казку і люди її купили.

Проблема в тому, що коли ти маєш два мільярди користувачів, знаєш про них більше ніж вони самі про себе, і створив ідеальний простір не лише для мімімі та правди, а й для ненависті та брехні, то ти не можеш бути просто компанією.

Ти береш частку відповідальності за цей світ. І це важкий тягар. І не видно, щоб Facebook дійсно міг з ним впоратися. Хоча частково і намагається.

Казка Facebook на наших очах стала страшною. І тепер вона стає такою для автора казки – Марка Цукерберґа. Важко бути богом соцмереж. Це факт.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини