Сто років кримської самотності

17 травня 2018, 10:01
2939
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міст до Криму – це неминучий факт після анексії. І ніяк перешкодити його будівництву Україна не могла. Нам залишається тільки сидіти на березі річки і чекати, коли повз пропливе труп ворога

Путін побудував міст до Криму. Ми журимося. А чому? Хтось взагалі сумнівався, що Росія зможе його добудувати? Навряд чи. З сучасними технологіями це не складно. І за наявності грошей.

На такі речі Росія грошей ніколи не шкодувала. Як і на трубопроводи. По-перше, це пропаганда. По-друге, можна багато вкрасти. Ідеальний збіг інтересів. Так що це було лише питання часу і цей самий час уже настав.

Звичайно, ми всі дуже сильно порадіємо, якщо раптом взимку міст розвалиться. Але щось підказує, що ймовірність цього близька до нуля.

Ми могли стати жертвами власних ілюзій, коли лайкаємо фотки з порожніми кримськими пляжами, знятими о 5 ранку. Але це ілюзії. Економічно в Криму від анексії програли всі.

Росія набагато багатша за Україну. Це факт. Адже ніхто з нас не сумнівається, що доходи жителів Аляски вище, ніж у чукчів. Та сама історія і в Криму. Грошей на пенсії, зарплати і будівництво інфраструктури в Росії просто більше ніж у нас. Набагато більше. А в Криму тільки 10% економіки залежало від туризму. І коли твої основні жителі – військові пенсіонери, то навіть санкції не можуть істотно вплинути на ситуацію. І так, Росії цей міст був дуже потрібен з точки зору логістики. Так що для них він логічний.

Економічно в Криму від анексії програли небагато

Таким чином, міст до Криму – це просто факт. Неминучий факт після анексії. І ніяк перешкодити його будівництву Україна не могла. Ми, звичайно ж, повинні писати в усі інстанції. Може це збільшить наші судові перспективи. Або стане елементом інформаційної війни з Росією. Але не більше.

І нам самим це треба розуміти в першу чергу. Щоб не впадати в депресію після чергового відео «звідти».

Ніхто з української влади не може вплинути на цю ситуацію. Можна ігнорувати, жартувати, стукати кулаком по столу. Але ситуації це не змінить. Росія захопила Крим і поки буде там робити все, що їй хочеться. І ми ніяк не можемо на це вплинути.

Так само від нас ніяк не залежить, чи повернемо ми Крим, чи ні. Взагалі не залежить.

Нерозумно вимагати від української влади стратегії з повернення Криму. Такої просто не існує. Не може бути в принципі. Крим може повернутися до складу України тільки в тому випадку, якщо Росія почне розвалюватися. Вимагатиме нових ніжок Буша, кредитів МВФ і, бажано, військової допомоги, щоб впоратися зі своїми проблемами.

Створити таку ситуацію Україна ніяк не може. Ми – бідна країна третього світу, а не гегемон, здатний розвалювати імперії. Все, що ми можемо робити, це слідувати стандартному українському дзену – сидіти на березі річки і чекати, коли повз пропливе труп нашого ворога. І все, що від нас вимагається – не визнавати анексію Криму до цього моменту.

Усе. Більше нічого ми зробити не зможемо. І повинні самі собі в цьому зізнатися. Якщо Росія не почне падати в найближчі сто років, то у Криму буде «100 років самотності». І на це ніхто в Києві вплинути не зможе.

Ми повинні чесно зізнатися собі в усьому цьому і перестати рефлексувати. Ми підтримуємо кримських татар, ми боремося за наших політичних в'язнів, використовуємо будь-який привід для наступного кроку в інформаційній війні, фокусуючись на політичних репресіях або дурості, і ми абсолютно ігноруємо все, що Росія будує або зносить.

Нам не треба зайвих приводів для депресії.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:03

thumb img
Хто всi ці люди. Коротка інформація про всiх кандидатів у президенти України
Саме там

Вчора, 21:25

thumb img
Це просто чарівно. Як живуть сучасні українські відьми і травниці - репортаж НВ
Інновації

Вчора, 12:00

thumb img
Доліталися. Як космічний туризм завдасть смертельного удару по авіаційній галузі