США готуються до війни

25 грудня 2017, 17:39
Британська газета The Telegraph 20 грудня опублікувала ексклюзивний матеріал про те, що США вже почали підготовку до війни проти Північної Кореї

Згідно з даними джерел видання в Пентагоні, першим етапом операції повинен стати обмежений удар по північнокорейським ядерним і ракетним об'єктам. Американці, наприклад, готуються розбомбити стартовий майданчик, звідки КНДР запускає свої балістичні ракети.

Реклама

Ще один варіант – нанесення ударів по складах зброї та боєприпасів. Це повинно позбавити КНДР можливості нанести потужний удар у відповідь.

Дональд Трамп розраховує, що настільки явна демонстрація сили змусить Пхеньян одуматися і відмовитися від подальших розробок в ракетній і ядерній сфері. При цьому він вважає, що Кім Чен Ин не зважиться на серйозний удар у відповідь, так як це буде означати повномасштабну війну з нанесенням ядерних ударів і повне знищення північнокорейського режиму.

Всі ті ж високопоставлені джерела The Telegraph стверджують, що в останні дні Пентагон різко прискорив підготовку до війни – там складають список цілей, прораховують можливу реакцію супротивника і так далі.

На думку Білого дому, дипломатія в цьому питанні вже не працює, тому найближчим часом доведеться від неї відмовитися і перейти до силового вирішення конфлікту.

Схоже, наш світ дійсно зійшов з глузду

Тут треба обов'язково зазначити, що офіційного підтвердження цієї інформації поки немає. Але The Telegraph – досить серйозне видання. Відверту нісенітницю воно публікує вкрай рідко, довіряти його інформації, загалом, можна.

Термінів початку такої операції ніхто не називає. Однак раніше вже повідомлялося, що американська олімпійська збірна може пропустити зимові ігри в Південній Кореї – саме через небезпеку початку війни. Олімпіада там, нагадаю, почнеться в лютому.

План Трампа, в загальному, зрозумілий. Він хоче знищити північнокорейські військові і ракетно-ядерні можливості до того, як вони стали небезпечні для США.

Однак тут є один дуже цікавий момент. Для Північної Кореї ядерна зброя – це найголовніша цінність і єдина гарантія виживання правлячого режиму. Це, можна сказати, діамант в короні Кім Чен Ина. Якщо Дональд Трамп спробує просто розфігачити цей діамант молотком, реакція Ина буде максимально злісною й агресивною. Він кине проти США, Південної Кореї і Японії все, що у нього тільки є.

Простіше кажучи, обмеженої операції проти КНДР у Трампа не вийде. Війна, швидше за все, буде всеохоплюючою і повномасштабною. І якщо у Кім Чен Ина дійсно є ракети, здатні донести термоядерну боєголовку до Вашингтона, він обов'язково їх запустить. При цьому ядерні удари по Сеулу і Токіо будуть практично неминучі.

Схоже, наш світ дійсно зійшов з глузду. Ніколи б не подумав, що я всерйоз буду говорити про можливий початок глобальної ядерної війни. Але ось – кажу.

Маю велику надію, що The Telegraph цього разу помиляється. Бо якщо ні, наступний рік може стати одним з найбільш похмурих в історії людства.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини: