Справи і обіцянки: вірити не вірити

12 вересня 2017, 09:14
1686
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Справи і обіцянки: вірити не вірити  - фото

Иван Компан: Президент наш отчитывался бойко, держался уверенно, раскованно, с юмором

Після нудного спекотного літа життя, нарешті, пожвавилося. Дві важливі події з різницею в якихось п'ять днів

Минулого тижня перед країною виступив президент. Відзвітував про роботу, обнадіяв планами.

Друга подія відбудеться сьогодні: перед усім світом виступить Тім Кук, глава Apple. Він представить одразу три iPhone – восьму версію, створену до 10-річного ювілею, і модернізовані iPhone 7 і 7 Plus. З чуток, iPhone 8 матиме функцію розпізнавання обличчя, також буде збільшений екран, а разом з ним і ціна – до $999. У компанії з телефонами, Apple планує показати третє покоління годинників – Apple Watch, принципова відмінність якого від попередніх версій полягає у здатності приймати і надсилати дзвінки незалежно, чи є iPhone поблизу.

Було, звісно, і третє – коли «вирішили самураї перейти кордон біля річки», але про це за останні два дні було сказано більш ніж достатньо.

І президенту, і Кукові зараз непросто. Тисне вантаж розданих раніше обіцянок. Перший обіцяв процвітання і радість у кожен дім. Другий був конкретнішим – зростання квартальної виручки на рівні від 15.6% до 22.6% – десь між $49 і $52 мільярдами. Амбітно! Особливо, що стосується Кука. Нашому лідеру легше – у порівнянні з провалами минулих років будь-яке пожвавлення в радість. А ось Кук-то вже три квартали поспіль ставки зростання збільшує. Погодьтеся, не кожен такий темп утримає.

Заздрісники, як водиться, не дрімають, що у нас, що за океаном. Чутки розпускають. Суть їх і якість, правда, різні, але тим не менше. Нашому президентові закидають, що на народ він плювати хотів, йому аби свій бізнес розвинути, все під себе підім'яти, зосередивши всю корупцію в одних руках, що, до речі, повністю суперечить гаслам про децентралізацію. Машина створення чуток про Apple Inc. теж працює на всю котушку. Чого тільки про новий iPhone не казали: там і проблеми з новим екраном, і труднощі з інтеграцією функції розпізнавання, і брак виробничих потужностей. Так, в принципі, що завгодно. Деякі навіть добалакалися до того, що масовий випуск iPhone 8 почнеться не раніше Різдва. Це вже взагалі! Це все одно, що звинуватити нашого президента в тому, що він свої бізнес-інтереси ставить вище за інтереси народу і країни.

Тепер від слів до справи. Президент наш звітував жваво, тримався впевнено, розкуто, з гумором. Справи у нього йдуть добре – досягнення беззаперечні, плани величні, все дарма, готується до другого терміну на хвилі народної любові. А якщо щось і не так, то всьому винна Росія і безіменні міфічні корупціонери. Але і з цього приводу переживати нам з вами не варто. Оновлені і очищені від скверни правоохоронні органи ведуть з нечистими на руку чиновниками нещадну боротьбу. Скоро всіх зловлять, і зразково покарають.

Тіму Куку, звичайно, складніше... За слова доводиться відповідати ціною акцій. На Росію все не звалиш і на війну все не спишеш. Хоча, про що це я?! Схоже, позначається стара українська звичка виправдовуватися за обіцяне і як завжди незроблене. А Кукові адже це геть і не треба. У нього-то, дійсно, все в порядку: поставки традиційно почнуться в другу п'ятницю, після подання продукту. Попит зростає і виробничі потужності, недавно збільшені Apple, готові його задовольнити. Тож, швидше за все, цілий тиждень продажів нового iPhone, у вересні, за новою ціною, забезпечить виконання, а може і перевиконання, амбітних обіцянок щодо зростання виручки. Зрештою, навіть якщо якісь чутки про виробничі проблеми Apple і виявляться правдою, то не сумніваюся, що менеджерські таланти Кука & Co, підкріплені $250 мільярдами вільних грошових коштів на рахунках компанії, допоможуть їх вирішити.

Якщо у нашого президента слова, несподівано, розійдуться з ділом, то боюся, що $18 мільярдів на рахунках НБУ на тлі застійної економіки і сумнівних управлінських здібностей багатьох державних мужів знову приведуть до розмов. Про що? Звісно ж, про те, що в усьому винен Путін, який вже давно перетворився в «невістку», зі старої української приказки, «що завжди винна у всяких негараздах».

Вже за кілька годин відповіді на багато питань про подальшу долю Apple будуть отримані безпосередньо, з найбільш надійного джерела – від її керівника. Сподіваємося, що всі прогнози виправдаються, і в недалекому майбутньому на світ з'явиться перша компанія вартістю в один трильйон доларів. Долю України позначив президент ще в торішньому виступі: «Наші духовні й моральні досягнення маємо доповнити матеріальними здобутками, забезпечивши підвищення добробуту кожного громадянина вільної України. Це – головне наше завдання». Не знаю, як щодо «кожного громадянина», але для окремих громадян завдання підвищення добробуту вже виконано з честю. Решта, як і раніше, будуть багатіти духовно і морально.

Здавалося б, ну як можна, та й навіщо, порівнювати виступ президента цілої країни, твоєї країни, та директора компанії з виробництва телефонів, нехай ця компанія і рівно в десять разів більше, якщо мірятися ВВП. Виявляється, можна, хоча б, з точки зору того ж «Добробуту». Більше того, після того, як українець отримав право купити акції Аpple, навіть потрібно. Адже слова Кука, а тим паче його справи, зможуть цей самий «добробут» забезпечити швидше, ніж обіцянки президента. Адже з Куком і стратегією Apple все просто і зрозуміло – він прагне зробити акціонерів багатшими! І з поставленим завданням компанія і її генеральний директор відмінно справляються, збільшивши вартість акцій за останні п'ять років утричі. У президента стратегія така ж, темпи зростання навіть вище будуть, тільки, на жаль, до складу його акціонерів ми з вами не входимо.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиноющодня

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше поглядів тут

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 14:41

thumb img
Де була земля, тепер море. Наслідки катастрофічного циклону в Південній Африці в 10 фотографіях
Країни

Сьогодні, 11:57

thumb img
На узбережжя Австралії викинуло сонячну рибу вагою в кілька сотень кілограмів - фото
Lifestyle

Сьогодні, 18:09

thumb img
Ще вірять. Як експерти оцінюють рівень щастя українців, і з чим його пов'язують