Справа Савченко. Давайте суд та вирок

23 березня 2018, 16:05
3602
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Озвучені Луценком обвинувачення дуже серйозні. Але не всі звернули увагу на одну деталь

Вирок або відставка. Це має бути гасло усіх тих, кому не байдуже, що буде з Україною. Озвучені Луценком обвинувачення дуже серйозні. Але не всі звернули увагу на одну деталь. Луценко казав про "перевірку психічного стану". Тобто, схоже, що замість суду нам можуть продати ідею про "банду психів", що звісно нівелюватиме саму природу обвинувачення.

Якщо ми звернемося до практики роботи ГПУ Луценка, то побачимо, що до вироку доходить рідко. За гучними обвинуваченнями Саакашвілі у спробі державного перевороту слідувала тиха депортація. Тепер, очевидно, справа не має перспектив.

Ще один цікавий приклад – справа про державну зраду Віктора Януковича. Луценко називав її "справою сторіччя" та обіцяв вирок до 24 серпня 2017 року. Але не видно, що вирок буде і до 24 серпня 2018 року. Дивувало, що обрали саме тему державної зради, а не Майдан або економіку. Тобто, те, де докази в Україні.

На амбразуру кинули молодих прокурорів військової прокуратури, які не змогли тягатися з адвокатськими зубрами. Останні ефективно "затролили" свідків обвинувачення. Всі ми пам'ятаємо допит Турчинова, який перетворився на допит про здачу Криму, та спробу допиту Порошенка, яка була зупинена на питанні "Мальдівського вояжу".

Інакше Україна остаточно перетвориться на несмішний цирк без натяку на порядок

Поступово справа, яка була топ-темою у ЗМІ – відійшла на другий план. Хоча до вироку ще далеко.

Тепер справа Савченко. Очевидно, що вона не пройде, як справа Януковича без присутності самого фігуранта. Савченко не відмовиш у допиті по скайпу.

Очевидно, Савченко не мовчатиме. Вона буде піаритися на темах, які знаходитимуть жвавий виклик у деяких виборців, для яких картина палаючої Ради – світла мрія.

Нарешті, Савченко може не стримувати себе у свідченнях щодо власних політичних і не тільки політичних зв'язків. Вона, мабуть, готова сказати все і про всіх. І ці всі можуть бути досить впливовими людьми.

Адже ГПУ поки що не дала відповіді на ключове питання: хто міг бути спонсором перевороту? Хто мав все це фінансувати? Очевидно, люди з грішми. І хто це може бути? Той-кого-не-можна-називати? А якщо прізвище все-таки пролунає?

Тому, очевидно, відправити "у дурку" Савченко простіше. Але, думаю, всі, хто її бачив хоч по телевізору, розуміють, що психічно хворою її не назвеш. Тому це "гнилий аргумент".

Ні, якщо вже почали – давайте суд. Давайте докази. Давайте вирок. Або йдіть у відставку за дискредитацію держави та правосуддя.

Думаю, всі ми повинні вимагати суду над Савченко. Інакше Україна остаточно перетвориться на несмішний цирк без натяку на порядок.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 07:11

img
Війна в 140 знаках. Чому пости і твіти можуть поранити не гірше куль
Фінанси

Сьогодні, 12:15

img
НБУ виведе з обігу монети 1, 2 і 5 копійок, введе купюру номіналом 1000 грн
Новий вечір

Сьогодні, 10:00

img
«Порошенко-спекулянт» і вибори в Раду. Інтерв'ю з головою партії ВО Свобода Олегом Тягнибоком — відео