Спокуса Макрона. Навіщо Путін їде в Париж

26 травня 2017, 19:32
98
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Мета Путіна залишається попередньою: його вплив падає, він намагається прорвати точковими ударами цю стіну відчуження, яка його оточує

Несподіваний візит президента Росії в Париж можна пояснити так: Путін відчуває себе в ізоляції, що наростає, і намагається її прорвати. Ініціатива зустрічі з Макроном виходила від Кремля – це зрозуміло. Ймовірно, пов'язано з тим, що в Москві розуміють: Ле Пен – бита карта.

Поговоривши з пані Меркель і не намацавши там слабкої ланки, Путін продовжує стратегію розколу Євросоюзу, використовуючи цього разу Францію. Не знаю, які пропозиції він везе в кишені. По-перше, Путін повинен дати зрозуміти, що Росія в жодному випадку не замикається на Марін Ле Пен, а збирається працювати і з паном Макроном. По-друге, він постарається нагадати про добрі часи між Росією і Францією, коли у Франції будувався «Містраль» і т. д. Дати зрозуміти, що у двосторонній співпраці напевно є якісь економічні інтереси, зокрема й для Франції.

Це буде досить слабка спроба, але Путіну більше нічого не залишається робити. І Макрон це прекрасно розуміє. Але Путін думає, що він затятий, досвідчений, він обіграє президента Франції. Проблема в тому, що у більшості путінських ровесників, будь то Меркель, чи то британські лідери, вже склалася думка про нього. А Макрон молодий, свіженький, і Путін сподівається на свою видатну особисту чарівність, якою він дійсно володіє.

Зустріч Путіна з Макроном – це ще одна спроба, причому безнадійна, вставити клин в європейське співтовариство

Досвіду у Макрона поки що нема, тому Путін може запропонувати Франції щось несподіване і дуже приємне. У розрахунку на те, щоб показати всім іншим європейським країнам приклад, що ті, хто вибудовують хороші стосунки з Росією, отримують великий шматок смачного пирога.

Проблема в тому, що цього смачного пирога у Путіна в руках немає. Може він і готовий щось там оплачувати, але бюджет-то все слабший, і всі про це знають. Тут вже питання в тому, наскільки Макрон вміє читати таких людей, як Володимир Путін. Цю зустріч можна охарактеризувати фразою «Спокуса Макрона».

Ну а стратегічна ціль Путіна залишається попередньою: його вплив падає, він намагається прорвати точковими ударами цю стіну відчуження, яка його оточує. Він думав, що прорвав її, коли переміг Трамп. Він думав, що прорвав її, коли Британія вирішила виходити з Євросоюзу. Він сподівався її прорвати ще в одному місці за допомогою Марін Ле Пен. Не вийшло. Але він все одно продовжує це робити. Проблема Путіна в тому, що його вже вирахували, прорахували, і знають, чого від нього чекати.

Зустріч Путіна з Макроном – ще одна спроба, причому безнадійна, вставити клин в європейське співтовариство. Можливо це пов'язано з Нормандським форматом.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

LOL

Вчора, 17:17

thumb img
Священик зняв кліп про аварійні дороги на Львівщині - це кавер на пісню KAZKA Плакала
Країни

Вчора, 13:25

thumb img
Так може піти Путін. Світові ЗМІ - про відставку Назарбаєва та про Казахстан без нього
Інновації

Вчора, 22:04

thumb img
Плавуча Троєщина. У Гонконзі побудують величезні штучні острови для вирішення житлової проблеми