Солодка пора українського ринку

1 вересня 2017, 10:04
2718
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Про звичну сезонність для валют довелося забути, приклад тому і рубль, і гривня, які завжди слабшали  в серпні, але цього року проігнорували традицію

Під звуки шкільних лінійок і в супроводі заторів почалася осінь, яку з сумом в очах зустріли люди, які не помітили літа. Діловий сезон знову стартував, розпочавшись із заяв Центробанків в Джаксон Холі, які оголосили про те, що час виходити з канікул. Залп виявився вдалим, особливо для ЄЦБ, якому вдалося повернути євро нижче позначки в 1,20 за долар. Дороге євро нікому в Європі не потрібне, особливо законодавцю мод – Німеччині. У підсумку, ранок п'ятниці курс євро-долар торгується поблизу позначки 1,189. А в новинах, і фінансових також, на перше місце вийшов Гарві, змінивши там Дональда. За рівнем руйнування вони схожі, так само, як і за непередбачуваністю. З упевненістю можна сказати лише, що Гарві точно коштує США дешевше, ніж Дональд. Тим більше, що Гарві як прийшов, так і пішов, а ось від Дональда поки позбутися не вдалося.

Першими на собі наслідки Гарві відчули спекулянти (звичайно ж, першими після жителів Г'юстона, у яких тепер реальні проблеми). Причому спочатку нафта замість того, щоб вирости, адже постраждав нафтовий Клондайк США, вирішила впасти, адже постраждали нафтопереробні заводи, а значить зменшився попит. Втім, там все вже давно відновилося. Як і ринки США, які продовжують відновлюватися після помірної корекції. Північну Корею знову ніхто бомбити не збирається, нехай вони й дуже нариваються, і індекси потихеньку відновлюються. Індекс S & P500 відкриється в п'ятницю на позначці в 2471 пунктів. І нарешті прояснилися подробиці великого китайського партійного з'їзду, який відбудеться в середині жовтня. І під який підв'язані багато заходів стимулювання у китайській економіці, адже не можна зустрічатися відповідальним товаришам навіть при натяках на економічну скруту. Тож за ринок металу і руди до цього часу можна не переживати.

Ринки хороші і поки інвестори не зрозуміли, що і цього року ми можемо не отримати нового траншу

Для ринків, що розвиваються, в принципі настали солодкі часи. Інвестори вже добралися й до локальних валют, змінюючи всю можливу сезонність. Покупки йдуть в Єгипті й Туреччині, в Росії і Південній Африці. В результаті, про звичну сезонність для валют довелося забути, приклад тому і рубль, і гривня, завжди слабшає в серпні, але цього року проігнорували традицію. В українському сегменті тривають покупки і для Мінфіну настав час виходити на ринок з єврооблігаціями. Поки ринки хороші і поки інвестори не зрозуміли, що і цього року ми можемо не отримати нового траншу. Місія МВФ приїжджає вже 12 вересня, а до їх приїзду не тільки не буде нічого зроблено з підписаного меморандуму, але уряд навіть переглядає свої рішення, за які вже отримали гроші. Кабінет міністрів має намір подискутувати з фондом про зростання цін на газ. Враховуючи, що формула давно відома, більш того, це формула з усіма відомими, то дискусія, судячи з усього, зведеться до математичного дискурсу, між традиційною і вінницькою школою математики. На цьому тлі навіть ймовірність прийняття пенсійної реформи не допомагає повірити, що незабаром ми таки отримаємо транш. Тож треба поспішати, кувати залізо поки гаряче і рахувати гроші, не відходячи від каси.

Наскільки гаряче зараз можна зрозуміти за котируваннями варантів. Вони вже майже досягли позначки в 60 відсотків від номіналу, збільшивши свою ціну вдвічі з початку року. Одночасно з цим, в Україну приїжджає молодий чоловік латиноамериканської зовнішності, якого спочатку можна прийняти за лижного інструктора, а він виявляється зятем Карлоса Слімма і взагалі багатим та знаменитим. Причому вряди-годи багатого і знаменитого в Україні зацікавив бізнес, а не розваги. Воно й зрозуміло, Україна не далека від Мексики і для мексиканців набагато простіше зрозуміти, як вирішувати тут питання, ніж для недалеких німців чи американців. І, звичайно, історична подія трапилася на ринку облігацій. Нерезиденти вперше за три роки купили локальні державні папери. Зробили це не безпосередньо, а через програму Сіті банку, що випускає спеціальні продукти, CLN, які дозволяють купувати український борг, не заходячи в Україну. І за право не заходити в Україну інвестори готові дорого платити. Якось ця покупка випадково збіглася з виходом звіту Goldman, де вони повірили в українську гривню і напророкували їй зміцнення в найближчі роки. Тут ще й Moody's пожвавішали, піднявши рейтинг України. Звичайно, хлопці все одно ще далеко позаду інших рейтингових агентств у своїй оцінці економіки України, але ця новина із серії «дрібниця, але приємно».

Гривня ж переживає тиждень волатильності, що призводить до того, що НБУ доводиться якось виходити з аукціоном на покупку 100 млн доларів, а вже через день – з продажем 70 млн доларів. Поки ще зарано говорити, що ми стоїмо на порозі зміни тренда і сезонність все-таки переможе, хоча покупці CLN повинні понервувати, побачивши, як за день офіційний курс втрачає 14 копійок. Поки що і НБУ, і учасники ринку нарікають на ситуативні чинники, помножені на стрес від завершення літа, звертаючи увагу на ті ж сировинні ринки, де панують бики. На ринках же все без особливих змін. Навіть прибутковості ОВДП не відчувають прихід покупців і стоять як вкопані. Так само, як і ринок акцій не дуже налаштований рухатися в той чи інший бік. Індекс УБ закрився у четвер на позначці в одну тисячу сто двадцять дев'ять пунктів, але там хоч пішов божевільний спред між ф'ючерсом і реальним ринком. Розважаються учасники ринку спостерігаючи за приватизаційними аукціонами, на деяких з них існують покупці, а в окремих випадках вони навіть влаштовують конкурентні й азартні торги, зупинити які змогла тільки сакральна цифра в мільярд гривень.

“There shall be eternal summer in the grateful heart.”
Celia Thaxter

В огляді представлено точку зору виключно автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії і самого автора щодо зазначених вище питань. Відповідно, представлена в огляді інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени


Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп’ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше поглядів тут

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Події

Сьогодні, 21:37

thumb img
В Україні вперше запровадили електронну чергу в перші класи на блокчейні
LOL

Сьогодні, 18:14

thumb img
Всі ми трохи Супрун. У Мережі помітили реакцію Уляни Супрун на появу Олега Ляшка