Смерть генія і секретні матеріали

19 березня 2018, 06:02
3891
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Смерть генія і секретні матеріали  - фото

Стівен Гокінг і його дружина

На цьому тижні ми сумували за Стівеном Гокінгом... і знову нескінченно сумували за Стівеном Гокінгом. Звістка про його смерть затьмарила всі інші новини, хоча дещо цікаве все ж можна відзначити.

1 Пішов з життя Стівен Гокінг

14 березня на 77-му році життя помер видатний британський фізик Стівен Гокінг.

Він був не тільки автором декількох вкрай важливих для фізики теорій, а й чи не найбільш значущим популяризатором науки в світі. І назавжди залишиться науковою іконою – як людина, яка не тільки розібралася в тому, що таке час, але й у тому, як перемагати здавалося б неминучу смерть.

Стівен Гокінг успішно боровся зі смертельною хворобою понад півстоліття і зробив колосальний внесок у розуміння чорних дір і теорію про виникнення світу після Великого вибуху. Він також став одним з головних голосів, що застерігав нас від надто поспішного розвитку штучного інтелекту і надто активних пошуків інопланетян.

І, звичайно ж, чи не найважливішим досягненням Гокінга стала популяризація науки як такої. Він написав кілька бестселерів, на яких виросло не одне молоде покоління.

Незважаючи на те, що вчений останні десятиліття пересувався виключно на візку і спілкувався зі світом за допомогою синтезованого голосу, він все ж читав лекції, відвідував ток-шоу і навіть з'являвся в популярних серіалах.

Гокінг так і не удостоївся Нобелівської премії, оскільки його дослідження не отримали підтверджень. Ще нікому не вдалося наблизитися до чорних дірок, щоб перевірити, чи мав рацію великий фізик.

2 Україна і Саудівська Аравія

Конструкторське бюро "Південне" на початку року показало презентацію креслень космічного корабля, який більше схожий на літак, ніж на традиційну ракету.

За даними видання Popular Mechanics, незвичайний "космічний літак" насправді є частково багаторазовою супутниковою установкою, що розробляється в КБ "Південне" для Саудівської Аравії.

Ці зображення могли бути просто гіпотетичною картиною на екрані комп'ютера, але та ж презентація також показувала активну роботу на українських випробувальних майданчиках і навіть деякі експериментальні апаратні засоби, які були явно пов'язані з незвичайним космічним кораблем.

3 Дивні жінки

Міжнародна група вчених з'ясувала походження витягнутих черепів, знайдених у Німеччині. Вік цих останків становить майже півтори тисячі років.

Швейцарські, німецькі та британські дослідники під керівництвом Йоахіма Бюргера з Майнцського університету вивчили ДНК, виділену з останків 36 осіб, що жили в кінці V – на початку VI століть на території сучасної Баварії. У 14 з них (всі жінки) були подовжені черепи.

Виявилося, що більшість жінок з деформованими черепами генетично були схожі на сучасних жителів Болгарії і Румунії, а одна з них генетично була схожа на жителів Центральної Азії і на 20% відповідала ДНК жителів Східної Азії. У той же час стародавні жителі Баварії зі звичайною формою черепа походили з Північної або Центральної Європи.

Загалом, у загадки виявилося просте рішення. Таємничі черепи належать нареченим з півдня.

4 Злиття галактик

Орбітальний телескоп Hubble сфотографував процес злиття двох галактик. Ці об'єкти розташовані в сузір'ї Кита на відстані близько 350 млн світлових років від Сонячної системи.

Два галактичних ядра все ще розділені величезною відстанню, але викидають хмари гарячого газу, зближуючись між собою.

У галактики, зображеної зверху, є незвичайно довгі приливні хвости, а також, як відзначили астрономи, "довгі подовжені стрічки газу, пилу і зірок".

На знімках також видно "зіркові розплідники" – області, в яких все ще тривають процеси створення нових зірок.

Процес злиття двох галактик займе мільйони років. Завдяки новим знімкам ми вперше маємо можливість спостерігати за цим процесом.

5 НЛО

Американська аналітична компанія To the Stars Academy of Arts and Science опублікувала відео, на якому літак ВПС США нібито веде спостереження за НЛО.

Представники організації запевняють, що відео було записано на східному узбережжі США в 2015 році.

На відео відображений овальний об'єкт, який з великою швидкістю рухається над поверхнею моря. Переговори пілотів винищувача F/A-18 Hornet свідчать про те, що НЛО вдалося захопити в приціл лише з третьої спроби.

Якщо це дійсно був корабель інопланетян, то досить невеликий. Розміри об'єкта оцінюються приблизно в 12 метрів.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 07:45

thumb img
Візит російського омбудсмена. Чи можливий прогрес у перемовинах щодо українських політв'язнів
Ігри

Вчора, 06:45

thumb img
Нові мобільні ігри, за які не соромно
Ігри

Вчора, 13:00

thumb img
Кошмар для Sony. Google анонсувала хмарний ігровий сервіс Stadia