Скріпи та безсмертний полк

7 травня 2018, 16:18
1651
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Щороку "празднование победы" в самій Росії, і серед росіян у світі набуває все більш карикатурних форм

Оцей "бессмертный полк" – була правильна з точки зору Росії пропагандистська акція для 2014-2015 років. Тоді у них залишалися ілюзії, що війну проти України можна буде подати під соусом боротьби з фашизмом, захистом прав російськомовних і тому подібне. А відтак – знизити чи повністю зняти негативний ефект від захоплення Криму та війни на Донбасі.

Але в 2018 році ця битва здебільшого програна. До того ж, "с треском". Превалююче сприйняття Росії сьогодні – це авторитарна, недорозвинена країна з агресивною мілітаристичної зовнішньою політикою.

І апеляція до "великого праздника победы" лише посилює в світі це враження, працюючи проти Росії. Тим більше, що щороку це "празднование" і в самій Росії, і серед росіян у світі набуває все більш карикатурних форм. Інші підходи вимагають переосмислення суті російської державності, а, отже, для Росії їх не існує.

Тут би Росії зупинитися і вигадати якісь нові немілітаризовані гуманні і гуманістичні глобальні ініціативи, що з одного боку підкреслюють «скрепы русского мира», а з іншого – підкреслюють незакомплексованість.

Щось на кшталт «Бояришник благотворящий»: що, окрім іншого, допоможе Росії в рази наростити експорт відповідної настоянки та покрити видатки на стримування нововідтвореного другого флоту США). Або «Уповаем только на Господа»: тут окрім поширення православ’я, можна підзаробити на продажі свічок та ікон. «Ну, вы там держитесь»: акція спрямована на те, щоб посилити віру проросійської публіки в те, що гроші таки будуть.

А з "полком" треба зав’язувати. Тим більше, толку від нього ніякого, а на видатки на лєнточки можна цілий рік утримувати ЛНР з ДНР.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Ігри

Вчора, 06:45

thumb img
Нові мобільні ігри, за які не соромно
Країни

Вчора, 20:43

thumb img
Шахрайство на $1,77 млрд. У Лондоні затримали ювеліра, який входив до сотні найбагатших людей Індії